0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 1,2 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 1,2 km
0,4 km
(33%)
Łatwy
0,5 km
(42%)
Średni
0,3 km
(25%)
Trudny

Informacje

Strážné oferuje cztery trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności - od niebieskich do czarnych. To miejsce zarówno dla miłośników mocnych wrażeń (snowpark), jak i dla rodzin z dziećmi (szkółka, łagodny stok szkoleniowy itd.).

Miasteczko stanowi również świetną bazę wypadową w Karkonosze. Jest idealnym punktem wyjścia dla turystyki pieszej, a także dla narciarzy biegowych, którzy mają w okolicy ok. 40 km. tras cross-country. W niedalekiej odległości znajduje się najwyższy szczyt Republiki Czeskiej - Śnieżka.

Wyciągi narciarskie

Maksymalna zdolność przewozowa ośrodka wynosi 3 500 pasażerów na godzinę. Działają tutaj 4 wyciągi orczykowe oraz 1 wyciąg dla dzieci typu "wyrwirączka". Najdłuższy wyciąg ma 500 metrów długości i może obsłużyć 1 250 osób w ciągu godziny.

Trasy narciarskie

Według danych dostępnych na oficjalnej stronie ośrodka, łączna długość tras wynosi 1,9 km. Są to trasy o różnym stopniu trudności, od wariantów niebieskich do czarnych. Warto dodać, że stoki są świetnie przygotowane - ratrak jeździ codziennie dwa razy. Mniej więcej połowa stoków jest sztucznie naśnieżana. Oświetlenie umożliwia jazdę po zmroku. Godziny jazdy nocnej: 18:30 - 21:00.

Dla miłośników jazdy na biegówkach przygotowano 40 km różnorodnych i malowniczo położonych tras biegowych.

Położenie

Strážné leży w powiecie Trutnov, w kraju hradeckim, w sercu Karkonoszy, 6 km od Vrchlabí (w kierunku Szpindlerowego Młyna). Trasy narciarskie znajdują się na wysokościach od 800 metrów nad poziomem morza do 1 300 metrów n.p.m.

Infrastruktura

Należy zwrócić uwagę na świetne zaplecze dla dzieci, na które składa się szkoła narciarsko-snowboardowa, wyciąg narciarski "String" oraz bardzo łagodny stok do nauki, który znajduje się w sąsiedztwie niebieskiej trasy.

Przygotowano również coś dla fanów sportów ekstremalnych. Poziom adrenaliny można sobie podwyższyć na terenie snowparku, który działa również po zmroku, dzięki sztucznemu oświetleniu.

Do podstawowego zaplecza narciarskiego należą: wypożyczalnia sprzętu zimowego oraz serwis narciarski.

W głównym budynku mamy bezpłatny dostęp do Wi-Fi.

W samym Strážné mamy do wyboru około 2 500 łóżek, rozmieszczonych w prywatnych obiektach mieszkalnych albo w luksusowych apartamentach, wyposażonych w sauny i wanny z hydromasażem!

Górna stacja wyciągu Kotva oferuje restaurację z tarasem zimowym i widokiem na stoku.

Dojazd

Z drogi numer 14 skręcamy w mieście Vrchlabí w kierunku Szpindlerowego Młyna. Po 6 km jesteśmy na miejscu. Wyciągi znajduje się po dwóch stronach drogi.

Parking

Dwa płatne i nadzorowane 24/h parkingi dla gości.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)