0 obserwujących
Trasy narciarskie: 8 km
4 km
(50%)
Łatwy
3 km
(38%)
Średni
1 km
(13%)
Trudny

Informacje

Niewielki ośrodek narciarski Stoderzinken należy do o Ski Amadé – największego stowarzyszenia narciarskiego w Austrii, obejmującego 860 km tras i 270 wyciągów narciarskich, na jednym karnecie. W skład Ski Amadé wchodzi kilka regionów narciarskich – jednym z nich jest region Schladming – Dachstein, do którego należy właśnie ośrodek Stoderzinken. Trasy są zróżnicowane, więc zarówno początkujący, jak i doświadczeni narciarze będą zadowoleni. Ośrodek jest również lubiany przez snowboardzistów ze względu na stoki z głębokim, kopnym śniegiem. Warto zaznaczyć, że kompleks narciarski Stoderzinken jest jednym z ostatnich miejsc z naturalnym śniegiem w Ski Amadé. Niewątpliwymi atutami ośrodka jest również stale działający tor wyścigowy z pomiarem czasu, który można wynajmować przy okazji organizacji nie tylko firmowych eventów oraz bezpłatna dziecięca kraina śniegu czy tor do snowtubingu.

Wyciągi narciarskie

Na terenach Stoderzinken działają tylko 4 wyciągi orczykowe, co jak na standardy alpejskie, nie robi wielkiego wrażenia. Z drugiej strony, to właśnie kameralna atmosfera ośrodka sprawia, że obiekt wybierany jest jako miejsce wypoczynku dla rodzin z małymi dziećmi.

Położenie

Stoderzinken to wysoka góra (2048 metrów n.p.m.) w miasteczku Gröbming w górach Kemetu.
Ośrodek rozciąga się na jej stokach na wysokości 1700 – 2048 m n.p.m.

Trasy narciarskie

9 wariantów tras daje łącznie 8 km terenów do uprawiania narciarstwa i snowbaordu. W Stoderzinken możemy liczyć wyłącznie na naturalny śnieg, ponieważ ośrodek nie ma systemu sztucznego naśnieżania. Tras łatwych jest tu najwięcej – około 4 km. Odcinków o średnim poziomie trudności jest 3 km, natomiast trasy trudne stanowią niecały kilometr.

Infrastruktura

Do poza-narciarskich atrakcji tego skromnego obiektu należą: tor do snowtubingu, tunel śnieżny, tor bobslejowy, wypożyczalnia rakiet śnieżnych, przytulne bacówki i schroniska oraz atrakcyjny hotel w malowniczej alpejskiej wiosce.
Na typowego zaplecza narciarskiego należy zaliczyć szkołę narciarską i wypożyczalnię sprzętu zimowego.

Dojazd

Najlepiej dojechać autostradą Monachium-Salzburg, dalej autostradą A10 (Tauern) do Ennstal. Stamtąd jedziemy drogą nr B320 i po około 35 km docieramy do Gröbming.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znadziesz tutaj: http://www.stoderzinken.at/info/anreise/

Parking

Obszerny parking znajduje się przy parku zabaw dla dzieci.
Pod ośrodek można dojechać darmowym ski-busem.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)