0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 27 lutego 2016
Pogoda
 • 15°
Prognoza
pogody
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 2,5 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 16:00
Trasy narciarskie: 2,5 km
1 km
(40%)
Łatwy
1,5 km
(60%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Stacja Narciarska Czarnów jest obiektem niepozornym, ale ma duży potencjał. Przygotowanie i łączna długość tras czynią Czarnów jednym z lepszych kompleksów w Sudetach patrząc przez pryzmat powyższych kategorii. Różnorodność tras umożliwia początkującym miłośnikom szusowania rozwinięcie skrzydeł, a bardziej doświadczonym rozwinięcie większych prędkości.
Niestety dużą niedogodnością jest stary wyciąg nieprzystosowany do snowboardu, dlatego z wyciągu korzystają tylko osoby jeżdżące na dwóch deskach lub snowboardziści na tzw. ślizgaczach.

Wyciągi narciarskie

Obiekt tworzą dwa wyciągi teleskopowe o długości 700 i 500 metrów oraz jeden wyciąg przystosowany dla najmłodszych o długości 60 metrów.

Trasy narciarskie

Do dyspozycji narciarzy pozostają trzy szerokie trasy o łącznej długości 2,5 km. Dwie trasy czerwona mają długość 800 i 700 metrów, natomiast trasa niebieska ma długość 1000 metrów. Niestety oświetlona jest tylko trasa nr.3, na której można pojeździć od 18:00 do 21:00 w ramach tzw. nocnej jazdy.

Położenie

Kompleks wyciągów znajduje się w Rudawach Janowickich pomiędzy Kamienną Górą a Kowarami, na trasie Wałbrzych - Jelenia Góra. Teren narciarski rozciąga się na stokach góry Jaworowa (758m) pośród dwóch malowniczych wsi Pisarzowice i Czarnów.

Infrastruktura

Na miejscu jest wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego. Bar i toalety znajduję się przy dolnej stacji wyciągu.
Od 18:00 do 21:00 istnieje możliwość jazdy nocnej na trasie numer 3, która oświetlona jest specjalnymi lampami dającymi jasne, równomierne światło, które oddaje naturalne kolory.

Dojazd

Jadąc od strony Wrocławia przejeżdżamy przez Bolków i dalej kierujemy się drogą krajową nr 5 do Kamiennej Góry. Jadąc od strony Jawora, Legnicy, Poznania dojeżdżamy do Bolkowa drogą krajową nr 3, a z Bolkowa drogą nr 5 w kierunku Kamiennej Góry.
Przy wjeździe do Pisarzowic należy kierować się w górę wsi, następnie za kościołem musimy skręcić zgodnie z tablicą informacyjną w lewo w kierunku Czarnowa. Po przejechaniu niecałego kilometra dojeżdżamy do parkingu przy drodze.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://czarnow-ski.pl/dojazd

Parking

Na miejscu znajdują się wydzielone miejsca parkingowe. Parking jest bezpłatny i pomieści 200 samochodów.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)