0 obserwujących
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Region narciarski Salzburger SkiLungau, łączy ze sobą wspólnym systemem karnetów ośrodki Fanningber, Katschberg-Aineck i Grosseck-Speiereck oraz kilka mniejszych stacji narciarskich w St. Michael, Zederhaus i Lessach. Łącznie, do dyspozycji turystów, pozostaje 150 km tras zjazdowych i 32 nowoczesne wyciągi narciarskie. Z kartą SkiRegion LUNGO możemy również szusować w Obertauern, co daje dodatkowe 100 km tras zjazdowych.

Fanningberg:
Narciarzy przyciągają do Fanningberg przede wszystkim dobre warunki śniegowe, słońce, brak kolejek, zróżnicowane trasy oraz ciekawa baza noclegowa z chatkami bezpośrednio na stoku. Jest tutaj również dobre zaplecze dla rodzin z dziećmi, na które składają się specjalnie dostosowany wyciąg ćwiczeniowy oraz park zabaw.

Grosseck-Speiereck:
Ośrodek cechuje świetne położenie tras, które znajdują się nawet na 2 400 metrów n.p.m., co powoduje, że oprócz malowniczych widoków, odwiedzający mogą cieszyć się świetnymi warunkami śniegowymi od listopada do końca kwietnia. Trasy są różnorodne i naprawdę dobrze przygotowane - zadowolą narciarza lub miłośnika jednej deski na każdym poziomie umiejętności. Do tego mamy szeroki wybór atrakcji dla całej rodziny i infrastrukturę dla najmłodszych amatorów szusowania. Nie zabrakło terenów do uprawiania freeride'u.

Katschberg - Aineck:

Nazywany jest zdrobniale "Katschi". Ze względu na doskonałe położenie, panują tu świetne warunki śniegowe, lecz to nie gwarancja śniegu przyciąga turystów. Ośrodek, dzięki swojej bezpiecznej i przystosowanej dla najmłodszych infrastrukturze, często wybierany jest przez rodziny z dziećmi. Jedną z największych atrakcji jest tutaj narciarska wioska "Katschi's Kids World", pełna atrakcji dla najmłodszych amatorów białego szaleństwa.
Jednak Katschberg - Aineck to ośrodek o profilu nie tylko familijnym - tereny do freeride'u oraz profesjonalny snowpark przyciągają tutaj również rzeszę miłośników adrenaliny. Dodatkowym atutem kompleksu są dość niskie ceny karnetów, w porównaniu do innych ośrodków narciarskich w rejonie Tyrolu i Salzburga.

Trasy narciarskie

Do dyspozycji turystów pozostaje 150 km tras zjazdowych i 32 nowoczesne wyciągi narciarskie. Z kartą SkiRegion LUNGO możemy również szusować w Obertauern, co daje dodatkowe 100 km tras zjazdowych i 26 wyciągów narciarskich.

Położenie

Obszar Salzburger Lungau znajduje się pomiędzy Radstädter Tauern (Obertauern), Hohe Tauern oraz górami Nockberge, w samym sercu Austrii, około 100 km na południowy wschód od Salzburga.

Infrastruktura

Fanningberg:

W Fanningberg warto skorzystać z oferty gastronomicznej kilku rustykalnych chatek narciarskich i restauracji regionalnych znajdujących się zarówno na stoku jak i przy dolnej stacji głównej kolejki krzesełkowej. Ciekawą propozycją dla turystów są nowe, ale bardzo klimatyczne chatki noclegowe znajdujące się bezpośrednio na stoku. Turyści mogą dojechać pod sam próg kwatery bez ściągania nart lub snowboardu. Na miejscu działają szkoły narciarsko-snowboardowe oraz sklepy i wypożyczalnie sprzętu zimowego.
Fanninberg znany jest z dobrej infrastruktury dla najmłodszych:
- w słonecznym parku dziecięcym "FUNNY KinderPark", maluchy bawią się w śniegu, odkrywają znane postaci z baśni i łączą zabawę z nauką jazdy na jednej lub dwóch deskach pod bacznym okiem profesjonalnej kadry instruktorów.
- na 8,5 km. oświetlonym torze saneczkowym odnajdą w sobie dziecko nawet najstarsi miłośnicy białego szaleństwa.

Großeck - Speiereck "Adventure Mountain":

Na terenie ośrodka działają 3 szkółki narciarsko - snowboardowe, 8 przytulnych alpejskich chatek i restauracji serwujących lokalną kuchnię, 6 wypożyczalni, sklepów i serwisów narciarskich oraz wypożyczalnia sanek. Großeck - Speiereck "Adventure Mountain" przygotowało dla nas szereg atrakcji, do których należy zaliczyć "ścieżkę legend" czyli tematyczną trasę, na której możemy znaleźć wiele informacji i mitów związanych z regionem, przejażdżki konne, kuligi, lodowiska, wędrówki piesze po górach, wyprawy na rakietach śnieżnych, tor saneczkowy i wiele, wiele innych. Rodzice, którzy chcą poszaleć bez dzieci na bardziej wymagających stokach mogą zostawić swoje pociechy pod opieką instruktorów, w jednej ze szkółek narciarskich albo pod opieką wychowawców w świetlicy pełnej ciekawych rozrywek dla najmłodszych.

Katschberg - Aineck:

Doskonałą bazę noclegową i masę atrakcji poza-stokowych oferuje wioska narciarska Katschberghohe, polecana szczególnie ze względu na bezpośrednią bliskość dolnych stacji wyciągów. Do niektórych miejsc noclegowych turyści mogą dostać się praktycznie bez konieczności ściągania nart. Alternatywą dla Katschberghohe są dwa sąsiednie miasteczka: St. Michael oraz St. Margarethen, z których możemy dostać się darmowym ski-busem pod sam ośrodek.
Do infrastruktury narciarskiej należą z pewnością trzy wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego, liczne ski-serwisy oraz trzy szkoły narciarsko-snowboardowe.
Dla najmłodszych, nie licząc oferty szkółek, przygotowano specjalnie wyznaczony teren narciarski z licznymi atrakcjami - "Katschi's Kids World". Są tutaj wyciągi dla dzieci, trasy z przeszkodami i inne ciekawe urozmaicenia dla najmniejszych miłośników szusowania po śniegu. Wszystko pod kontrolą profesjonalnej kadry.
Przygotowano również profesjonalny snowpark, który zaopatrzony jest m.in. w half-pipe.W przerwach pomiędzy szusowaniem można odpocząć i posilić się w licznych barach lub w jednej z wielu chatek narciarskich i restauracji. Po całym dniu na nartach lub snowboardzie warto odwiedzić również klub dyskotykowy.

Do atrakcji poza-stokowych należą:
-oświetlony tor saneczkowy
-lodowisko
-paragliding
-kuligi konne
-piesze wędrówki (13 km szlaków)

Dojazd

Fanningberg:
Ośrodek znajduje się w połowie drogi między Salzburgiem, a Villach, zaraz przy zjeździe z autostrady A10.
Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.fanningberg.info/adresse-anfahrt-ski-salzburg.html

Großeck - Speiereck i Katschberg - Aineck:
Dosyć dobre położenie sprawia, że dojazd samochodem nie stanowi problemu. Nieważne czy jedziemy z Salburgu czy z Wiednia, na teren kompleksu najlepiej dostać się autostradą tauryjską (A 10). Wybieramy zjazd na St. Michael.
Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: https://www.lungau.at/en/service/arrival/

Parking

Bezpłatny ski-bus pomaga poruszać się po całej okolicy Salzburger Lungau. Samochód można zostawić na jednym z bezpłatnych parkingów.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)