0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 22
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

St. Johann in Tirol/Oberndorf zachwyca szerokimi trasami dla średnio-zaawansowanych i zapierającymi dech walorami krajobrazowymi. Wśród 43 km różnorodnych wariantów zjazdowych każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabrakło również kilku atrakcji takich jak trasa FIS, nocna jazda, naturalny tor saneczkowy oraz funslope, z różnymi bezpiecznymi przeszkodami i urozmaiceniami dla całej rodziny.

Położenie

Ośrodek rozciąga się pomiędzy dwiema miejscowościami -St. Johann in Tirol i Oberndorf, położonymi w Tyrolu, w regionie turystycznym Alp Kitzbühelskich, u podnóża szczytu Kitzbüheler Horn. Trasy zlokalizowane są na wysokościach od 659 do 1 604 metrów n.p.m. Wyciągi ulokowane są z trzech stron i łączą się w najwyższym punkcie ośrodka - na szczycie Harschbichl.

Infrastruktura

W ośrodku działa kilka wypożyczalni i serwisów sprzętu zimowego (w samym St. Johann in Tirol znajdziesz 3 takie punkty). Na terenie obiektu działają 4 szkoły narciarsko-snowboardowe oraz funkcjonuje kilkanaście obiektów gastronomicznych od kawiarni, przez bary apres-ski do restauracji.

Atrakcje stanowią przede wszystkim tzw funslope, z różnymi przeszkodami, wirażami i innymi urozmaiceniami dla każdego, nocna jazda na stoku "Rueppenhang", 2,5-kilometrowy naturalny tor saneczkowy, dostępny również wieczorem, system Skiline, dzięki któremu po wejściu na stronę internetową, dowiemy się m.in. z jakich wyciągów skorzystaliśmy oraz ile kilometrów zrobiliśmy na nartach.

Wyciągi narciarskie

Na terenie ośrodka działa 17 wyciągów narciarskich o łącznej przepustowości 20 500 pasażerów na godzinę.
W skład kompleksu wchodzą:
- 8-osobowa gondola,
- dwie 6-osobowe gondole,
- 4 wyciągi krzesełkowe,
- 6 wyciągów orczykowych,
- 4 wyciągi typu "wyrwirączka,

oraz dodatkowo 3 wyciągi taśmowe "Sunkid Moving Carpet"

Trasy narciarskie

Najtrudniejsze trasy znajdują się w górnej części ośrodka, na Harschbichl. Im niżej, tym stoki są łatwiejsze i dedykowane raczej średnio-zaawansowanym i początkującym narciarzom.

Całkowita długość tras wynosi 43 km.:
- trasy łatwe: 16 km (37 %)
- trasy średnio-trudne: 23.5 km (55 %)
- trasy trudne: 3.5 km (8 %)

Dodatkowe szlaki narciarskie/natrostrady: 1-km. odcinek "Mühlalm" prowadzi od Eichenhof do Jodlalm.

System sztucznego naśnieżania jest niezwykle wydajny i składa się z 260 urządzeń generujących sztuczny śnieg, które obejmują swoim zasięgiem 80% powierzchni ośrodka.

Najdłuższym odcinkiem jest Harschbichl-Eichenhof (trasy łączone 1a, 3a, 4b, 4c). Ma długość aż 8 km i leży na przewyższeniu 1010 metrów.

Najtrudniejsza trasa: "Sauregg" z homologacją FIS (No. 7a) - ma długość 3 km i leży na przewyższeniu 600 metrów.

Dojazd

Najbliższy zjazd z autostrady Inntal znajduje się ok. 30 km od ośrodka. Do St. Johann in Tyrol i Oberndorf możemy dotrzeć również z innej strony, przez Lofer, Pass Thurn i Saalfelden am Steinernen Meer.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: https://www.skistar.com/de/stjohann/unterkunfte-anreise/anreise-st-johann/

Parking

Pod każdą stacją bazową znajduje się bezpłatny parking.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)