0 obserwujących
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Jeśli szukasz rodzinnej atmosfery w sercu Alp Salzburskich, miasteczko, a zarazem ośrodek narciarski Sankt Johann – Alpendorf, będzie idealnym wyborem. Kameralna atmosfera miasteczka, rozbudowana infrastruktura narciarska i łatwy dojazd, to cechy, które przyciągają tutaj turystów i czynią Sankt Johann – Alpendorf wyjątkowym miejscem do uprawiania sportów zimowych całą rodziną. Ośrodek należy do regionu Salzburger Sportwelt, będącego częścią Ski Amadé – największego stowarzyszenia narciarskiego w Austrii, obejmującego 860 km tras i 270 wyciągów narciarskich, na jednym karnecie. Kompleks jest częścią huśtawki narciarskiej Alpendorf/Wagrain/Flachau, co daje w sumie 120 km tras zjazdowych i 44 wyciągi narciarskie.
Sankt Johann – Alpendorf to również świetna baza wypadowa do uprawiania narciarstwa biegowego. Wielokilometrowe trasy zadowolą zarówno amatorów, jak i profesjonalistów.

Wyciągi narciarskie

Kompleks jest częścią huśtawki narciarskiej Alpendorf / Wagrain / Flachau, na której działają aż 44 wyciągi narciarskie. W samym Alpendorf wyciągów narciarskich jest dokładnie 17, w skład których wchodzi m.in. jedna 8 – osobowa, jedna 2 -osobowa i cztery 6 – osobowe kolejki linowe oraz 2 koleje gondolowe, a także kilka innych typów maszyn obsługujących narciarzy i snowboardzistów.

Trasy narciarskie

Alpendorf / Wagrain / Flachau to łącznie 120 km różnorodnych tras dostępnych bez zdejmowania nart.
W samym Alpendorf łączna ilość wszystkich wariantów tras zjazdowych i biegowych to 29. Jest 7 tras czerwonych, 4 czarne i 9 niebieskich. Reszta to odcinki tematyczne: snowpark, trasa z pomiarem czasu, trasa z pomiarem prędkości oraz tor saneczkowy. Najdłuższa z tras zjazdowych ma długość 3 200 metrów i leży na przewyższeniu 748 metrów. Najtrudniejsza jest trasa z 65% nachyleniem, o wdzięcznej nazwie „Witches Run” czyli „Ucieczka Czarownic”.
Trasy są ratrakowane i w większości sztucznie naśnieżane.

Położenie

Kompleks znajduje się w środku Ziemii Salzburskiej, a dokładnie w turystycznej miejscowości Sankt Johann w powiecie Pongau i autonomicznej dzielnicy Alpendorf, od których wziął swoją nazwę. Alpendorf różni się od panoramy całego miasta. Stanowi bramę wejściową do najpopularniejszego regionu narciarskiego w Austrii.

Infrastruktura

Sankt Johann to znana miejscowość turystyczna. Schroniska, chatki i luksusowe hotele są położone w bezpośrednio obok dolnych stacji wyciągów.
Na miejscu turyści mają do dyspozycji szkoły narciarsko – snowboardowe, wypożyczalnie sprzętu zimowego, sklepy sportowe, liczne restauracje i alpejskie bary narciarskie.
Poza samym miasteczkiem i jego niewątpliwym urokiem, do atrakcji poza stokowych należą: tor saneczkowy, trasy do uprawiania narciarstwa biegowego, lodowisko, jazda zaprzęgiem konnym, strefy spa i wellness oraz centrum handlowe i kino.
Krajobrazy zachęcają również do pieszych wycieczek po okolicy.

Dojazd

Jadąc autostradą tauryjską wybieramy zjazd na Pongau i skręcamy na drogę B 311 - Pinzgauer Bundesstrasse. Następnie jedziemy przez Bischofshofen i po paru kilometrach jesteśmy na miejscu. 45 minut jazdy samochodem od Salzburga.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.sanktjohann.com/en/service/location-directions.html

Parking

W całej miejscowości jest kilkanaście obszernych parkingów. Poza tym samochód można zostawić na prywatnych parkingach przy hotelach i pensjonatach czy prywatnych kwaterach. W Sankt Johann – Alpendorf kursuje ski-bus, który podwozi narciarzy i snowboardzistów bezpośrednio pod dolne stacje wyciągów.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)