0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 31
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

St. Anton am Arlberg jest jedną z kilku miejscowości wchodzących w skład ogromnego terenu narciarskiego Ski Arlberg, który jest jednym z najlepszych w Alpach ( i prawdopodobnie na świecie!) miejsc do uprawiania sportów zimowych. Pozostałe miejscowości tworzące Ski Arlberg to St.Christoph, Stuben, Klösterle / Sonnenkopf, Lech, Oberlech, Zürs, Warth, Schröcken. i Zürs. Lech, Zürs, Warth, Schröcken i Oberlech zlokalizowane są po drugiej stronie masywu. Do niedawna można było tam dotrzeć tylko ski-busem. Teraz kompleks połączony jest nie tylko systemem karnetów, ale również realnie. Nowa kolej linowa "Flexenbahn" połączyła oba obszary - aktualnie można korzystać z korzyści Ski Arlberg bez konieczności ściągania nart!

Ski Arlberg zawdzięcza swoją sławę, nie tylko rozbudowanej nowoczesnej infrastrukturze narciarskiej. Arlberg to nazwa przełęczy w Alpach Lechtalskich, będąca jedną z najważniejszych pod względem komunikacyjnym przełęczy w Austrii i najważniejszym połączeniem Vorarlbergu z resztą Austrii. Przebiega między Vararlberg, a Tyrolem.

Wyjątkowe położenie sprawia, że narciarze oraz inni miłośnicy zimowego szaleństwa, mogą cieszyć się znakomitymi warunkami śniegowymi od grudnia do końca kwietnia.

Wiele miejsc zyskało tutaj status kultowych - niestety przekonanie o wyjątkowości tego miejsca przekłada się na ceny nie tylko na stoku, ale także poza nim. Arlberg należy do jednych z najdroższych regionów w Austrii. Bez wątpienia można jednak powiedzieć, że po powrocie nie będziemy żałować wydanych pieniędzy.

Arlberg w liczbach to:
- 87 wyciągów narciarskich, w tym 13 gondoli i 47 krzesełek,
- 350 km (100 sztuk) zróżnicowanych i świetnie przygotowanych tras narciarskich, w tym 146 km tras łatwych, 147 km średnich i 55 km trudnych.
- 200 km terenów do freeride'u, które pokocha każdy miłośnik jazdy w puchu poza przygotowanymi trasami,
- 1 450 - 2,450 metrów n.p.m. - pomiędzy takimi wysokościami rozciąga się obszar Ski Arlberg.
- 45 km tras biegowych

Wyciągi narciarskie

Karnet "Ski Arlberg" daje dostęp do 87 połączonych wyciągów narciarskich, z czego 13 to koleje gondolowe, 47 to krzesełka, a 28 to wyciągi orczykowe.

Łączna przepustowość wszystkich obiektów wynosi 149 641 osób na godzinę!

Trasy narciarskie

305 km (100 wariantów) zróżnicowanych i świetnie przygotowanych tras narciarskich, w tym 130 km tras łatwych, 124 km średnich i 51 km trudnych.

Dodatkowo, w St. Anton, miłośnicy biegów narciarskich mają do dyspozycji ponad 40 km tras cross-country.

Na terenie Ski Arlberg można korzystać z wielu profesjonalnych snowparków, przygotowane są stoki szkoleniowe dla dzieci, trasy tematyczne, trasy z pomiarem czasu i prędkości, są również oświetlone stoki do jazdy nocnej. Jednak największą atrakcją, dostępną tylko dla śmiałków (bogatych śmiałków), jest tzw. heliskiing czyli narciarstwo freeride'owe na terenach zjazdowych, na które narciarz/snowboardzista dostarczany jest helikopterem.

Na terenach Ski Arlberg odbywają się mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim, ale renomę mają również odbywające się tutaj co roku amatorskie wyścigi The White Rush i The White Ring. Pierwszy to prawie 9 km trasa w dół doliny, a drugi to prawie 25 km pętla wokół Lech.

Położenie

Arlberg leży na zachodnim krańcu Alp Lechtalskich, na granicy krajów związkowych Tyrol i Vorarlberg. Tereny narciarskie położone są na wysokościach od 1 450 do 2 811 metrów n.p.m., co sprawia, że panują tam doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa i innych sportów zimowych.

Po jednej stronie masywu znajdują się miasta St.Anton, St.Christoph, Stuben, które połączone są z drugą stroną, czyli Zürs i Lech.

Infrastruktura

Do atrakcji poza-stokowych należą bez wątpienia wycieczki w rakietach śnieżnych, kuligi, dyskoteki, piesze wędrówki po górach, jazda na łyżwach, strefy fitness, wellness i spa, luksusowe hotele, regionalne restauracje, puby i bary, tory saneczkowe i wiele, wiele innych, których nie sposób tutaj wymienić.

W samym St. Anton można wypożyczyć i naprawić sprzęt w 8 miejscach. Na terenie miasteczka znajduje się również nowe centrum sportowe z kortami do squasha i tenisa, centrum wellness i spa oraz lodowisko.

Dojazd

Arlberg znajduje się 120 km od Innsbrucku. W sezonie zimowym warto zaopatrzyć się w łańcuchy żeby swobodnie poruszać się okolicy.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.lechzuers.com/travel-information

Parking

Dla odwiedzających przygotowano wiele publicznych parkingów - część z nich jest płatna. Samochód można zostawić na parkingu w miejscu swojego noclegu, a po okolicy poruszać się ski-busem, choć do większości wyciągów w Arlberg można dotrzeć bez konieczności zdejmowania nart.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 544623520

http://www.skiarlberg.at

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)