0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 25 lutego 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 2,9 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
08:00 - 22:00
Wysokość:
610 - 902m (Różnica: 292 m)
Trasy narciarskie: 2,9 km
1,6 km
(55%)
Łatwy
1,3 km
(45%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Jeśli szukacie ośrodka narciarskiego w Małopolsce z wielkim potencjałem, do którego dojazd z Krakowa zajmuje godzinę czasu, to zdaje się, że Śnieżnica w Kasinie Wielkiej będzie najlepszym wyborem. Znakiem firmowym stacji jest jazda nocna na sztruksie. Wszystko dlatego, że stacja, choć otwarta do 22:00, przewiduje przerwę na ratrakowanie stoku od 16:00 do 18:00. Dzięki temu po pracy również możemy cieszyć się przygotowaną, wyrównywaną trasą. Z roku na rok Śnieżnica zajmuje coraz wyższe miejsce w rankingu ulubionych stoków narciarskich polaków i najlepszych ośrodków w Polsce.

Wyciągi narciarskie

Na Śnieżnicy funkcjonują dwa wyciągi narciarskie. Nowoczesna 4-osobowa kanapa z taśmą przesuwną na dole wyciąga na górę 2400 osób w ciągu godziny. Jej długość to 1100 metrów na przewyższeniu około 300 metrów. Czas jazdy krzesełkiem zajmuje 7 minut.
Dodatkowo stacja dysponuje wyciągiem talerzykowym o długości 100 metrów przeznaczonym dla dzieci lub początkujących narciarzy.

Trasy narciarskie

Świetnie przygotowane trasy narciarskie zadowolą tych początkujących, jak i tych, którzy szukają na nartach większych emocji. Trasy o różnym stopniu trudności mają łącznie 2820 metrów długości. Wszystkie są oświetlone, ratrakowane i posiadają system sztucznego naśnieżania.
Należy wspomnieć, że stacja robi przerwę od godziny 16:00 do 18:00 na przygotowanie stoku ratrakiem przed jazdą nocną. Dzięki temu spóźnialscy oraz amatorzy nocnej jazdy również mogą cieszyć się świetnymi warunkami i tzw. sztruksem. Ci natomiast, którzy lubią jazdę terenową w kopnym śniegu, nie znajdą na Śnieżnicy swojego miejsca.
Dwie główne trasy rozchodzą się z górnej stacji kanapy, natomiast trasa zielona - najłatwiejsza, o długości 120 metrów, biegnie równolegle do talerzyka.

Położenie

Ośrodek położony jest w pobliżu Kasiny Wielkiej - niewielkiej wsi w Małopolsce, . Trasy roztaczają się na północno-zachodnich stokach Śnieżnicy - szczytu w Beskidzie Wyspowym o wysokości 1 006 m n.p.m. co powoduje, że dobre warunki narciarskie utrzymują się tam naprawdę długo.

Infrastruktura

Do punktów usługowych w ośrodku należą wypożyczalnia sprzętu zimowego, sklep i serwis narciarski oraz trzy punkty gastronomiczne. W jednym z nich - na tarasie widokowym - przy dobrej pogodzie można podziwiać panoramę Krakowa i zażywać kąpieli słonecznej na leżakach.
Dodatkową atrakcją dla lubiących zastrzyk adrenaliny jest profesjonalnie przygotowany snowpark.
Ponadto kompleks Śnieżnica kieruje ciekawą ofertę do szkół, firm i organizatorów zawodów, która m.in. obejmuje ustawienie slalomu z możliwością pomiaru czasu. Na południowym stoku Śnieżnicy znajduje się baza noclegowa dla młodzieży: Młodzieżowy Ośrodek Rekolekcyjny-Schronisko na Śnieżnicy.
Coroczną, tradycyjną już imprezą jest sylwester na stoku Śnieżnicy bogaty w liczne atrakcje takie jak zjazd z pochodniami, lampka szampana na stoku czy konkursy z nagrodami.
Na terenie ośrodka działa również szkółka narciarska dla dzieci i dorosłych z możliwością treningu na slalomie.

Dojazd

Jadąc z Krakowa "Zakopianką" należy odbić w lewo przed Lubieniem, na drogę nr 968, następnie przejeżdżamy przez Kasinę Małą, potem przez Mszanę Dolną, gdzie znów odbijamy w lewo na drogę nr 28. Dojeżdżając do Kasiny Wielkiej skręcamy ponownie w lewo w drogę nr 964. Stacja znajduje się po prawej stronie. Z Krakowa możemy jechać drogą alternatywną, żeby ominąć zakopiankę, ale więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.snieznica.pl/kontakt.htm

Parking

Przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego znajduje się kilka bezpłatnych parkingów.

Kontakt

Address: Kasina - SKI Sp. z o.o. Kasina Wielka 672 34-741 Mszana Dolna

http://www.snieznica.pl/

[email protected]

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)