0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 10 lutego 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 4 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
08:00 - 22:00
Trasy narciarskie: 4 km
1 km
(25%)
Łatwy
3 km
(75%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Świeradów oferuje turystom urokliwe krajobrazy, wyjątkowy mikroklimat i lecznicze wody radoczynne. Od 2008 roku w tej zdrojowej miejscowości położonej w sercu Gór Izerskich, znajduje się także ośrodek narciarski z nowoczesną infrastrukturą i malowniczą trasą zjazdową – jedną z najdłuższych w kraju. Kolejka, która wywozi turystów na szczyt działa cały rok.

Wyciągi narciarskie

Trasę zjazdową obsługuje nowoczesna kolej gondolowa firmy Doppelmayr o długości 2 172 metrów. 71 ośmioosobowych wagoników transportuje na szczyt (1 060 m n.p.m.) 2 400 osoby w ciągu godziny.

Trasy narciarskie

Wzdłuż kolejki gondolowej biegnie trasa zjazdowa o długości 2 500 metrów, leżąca na przewyższeniu 443 metrów. Trasa otwarta jest od 9:00 do 16:00 i od 18:00 do 22:00. W górnym i dolnym odcinku jest oznaczona na czerwono, natomiast jej środkowa część jest niebieska. Na całej długości przygotowano system sztucznego naśnieżana i oświetlenie. Trasa wyposażona jest także w siatki ochronne (wychwytujące i odgradzające).

Dodatkowymi atrakcjami są: profesjonalny snowpark z 15 przeszkodami i własnym wyciągiem orczykowym oraz trasa biegowa "Izerski Szlak Cietrzewia", o długości 19,5 kilometra, która prowadzi aż do Jakuszyc.

Położenie

Kompleks narciarski Ski&Sun znajduje się na zboczach Stogu (1107 m), który jest jednym z najwyższych szczytów Gór Izerskich – części Sudetów Zachodnich. Dolna stacja kolejki położona jest na wysokości 617 metrów.

Infrastruktura

W ośrodku SKI&SUN turyści mają do dyspozycji liczne punkty gastronomiczne, dobre zaplecze noclegowe, zarówno przy dolnej stacji, w samym Świeradowie, jak i w Schronisku PTTK na Stogu Izerskim.

Kompleks dysponuje wypożyczalnią i serwisem sprzętu narciarskiego, szkółką narciarską oraz toaletami. Przy górnej stacji wyciągu znajduje się plac zabaw dla najmłodszych, który podobno jest najwyżej położoną tego typu atrakcją w Polsce.

Niezwykle ciekawą atrakcją jest możliwość odbycia lotu balonem "na uwięzi". Dodatkową zachętą jest bezpłatny wstęp na lot, dla posiadaczy karnetu. Balon operuje w zależności od warunków atmosferycznych.

Dojazd

Stacja narciarska Ski&Sun mieści się na ulicy Źródlanej w Świeradowie-Zdroju. Dojazd możliwy jest drogą 358 ze Szklarskiej Poręby od południa lub od północy z Gryfowa Śląskiego.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem znajdziesz tutaj: http://skisun.pl/mapa

Parking

Ośrodek dysponuje parkingiem na około 600 miejsc.

Kontakt

Address: SKI & SUN Świeradów Zdrój ul. Źródlana 7 59-850 Świeradów-Zdrój

http://skisun.pl/

[email protected]

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)