0 obserwujących
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Ośrodek narciarski Ski Galsterberg wchodzi w skład regionu Schladming – Dachstein, który natomiast należy do Ski Amadé – największego stowarzyszenia narciarskiego w Austrii, obejmującego 860 km tras i 270 wyciągów narciarskich, na jednym karnecie. Ten średniej wielkości ośrodek posiada wspaniałą ofertę skierowaną w szczególności do młodszej części miłośników białego szaleństwa - na miejscu funkcjonuje m.in. największy w regionie park rozrywki dla rodzin z dziećmi - Galijska Wioska.

Położenie

Kompleks położony jest w pobliżu Pruggern w zachodniej części Ziemi w Styrii, w Austrii .

Wyciągi narciarskie

Ski Galsterberg to kompleks 4 wyciągów narciarskich. Działa tutaj 15 - osobowa gondola, 4 - osobowa kolej krzesełkowa oraz dwa wyciągi orczykowe.

Trasy narciarskie

Wśród 9 tras, które dają razem 15 km terenów narciarskich, jest 5 tras czerwonych, dwie trasy niebieskie, jedna czarna oraz stały tor wyścigowy z pomiarem czasu. Najdłuższy wariant ma długość ponad 5 km, a najkrótszy - 238 metrów.
Trasy w ośrodku Ski Galsterberg to jedne z najbardziej malowniczych tras w regionie. Wszystkie są ratrakowane i sztucznie naśnieżane.
Prawdziwą atrakcją dla całej rodziny są dwa specjalnie wyznaczone stoki (tzw. funslopes) z przeszkodami, tunelami i innymi urozmaiceniami, na których można poszaleć i połączyć naukę jazdy z zabawą.

Infrastruktura

Do infrastruktury ośrodka należą: największy park zabaw dla dzieci, z figurami sięgającymi 10 metrów, 13 bacówek z lokalnymi przysmakami, 2 przytulne schroniska narciarskie, 5 - kilometrowy, oświetlony tor saneczkowy, oraz Galijska Wioska w drewnianymi domami i altanami.
Największy Kids Club w regionie – posiada nawet do 10 m wysokie śnieżne figury.
Poza tym, na terenie obiektu działają: szkółka narciarsko - snowboardowa i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

Dojazd

Ośrodek znajduje się godzinę jazdy samochodem od Salzburga.
Ośrodek jest łatwo dostępny z autostrady Monachium-Salzburg. Jadąc autostradą A10 (Tauern) kierujemy się do Ennstal . Stamtąd jedziemy drogą Ennstalbundesstraße (B 320) , po zaledwie 25 km jesteśmy w regionie Schladming-Dachstein. Szukamy kierunkowskazów na Pruggern.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.galsterberg.at/de/service/anreise

Parking

Bezpośrednio przy dolnej stacji wyciągu znajduje się duży parking. Możemy się tam dostać samochodem lub jednym z bezpłatnych ski-busów, które kursują po całej okolicy.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)