0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 10 lutego 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 15 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
08:30 - 16:00
Trasy narciarskie: 15 km
3,5 km
(23%)
Łatwy
9,5 km
(63%)
Średni
2 km
(13%)
Trudny

Informacje

Ski Arena Szrenica to zdecydowanie najjaśniejszy punkt na narciarskiej mapie polskich Karkonoszy. 15 km tras o zróżnicowanym stopniu trudności, gwarantuje wyzwania i emocje zarówno początkującym, jak i zaawansowanymi narciarzom.

Właściwie jedynym większym minusem stacji jest brak oświetlenia na wszystkich trasach. Tylko jedna nartostrada jest przystosowana do jazdy nocnej. Jednak ośrodek wciąż się rozwija i przyciąga coraz więcej turystów.

Wyciągi narciarskie

Ski Arena Szrenica dysponuje 8 wyciągami: 3 krzesełkowymi i 5 orczykami (w tym „Baby Lift” dla dzieci), o całkowitej przepustowości wynoszącej ok. 10 800 os./h. W 2010 roku ruszyła nowa „kanapa” („Karkonosz –Ekspress”), która w niespełna 9 minut wciąga pasażerów na wysokość 1221.6 m n.p.m. Jej górna stacja znajduje się 300 m powyżej rozwidlenia czerwonych tras Śnieżynka i Lolobrygida. Na sam szczyt Szrenicy prowadzą natomiast dwie 2-osobowe koleje krzesełkowe.

Trasy narciarskie

Ski Arena Szrenica oferuje 5 tras o łącznej długości 15 km, z czego 3.5 km to zjazdy łatwe, 9.5 km średnio zaawansowane, a 2 km trudne. Zaawansowani narciarze mogą tu skorzystać z bardzo wymagającej, 2-kilometrowej trasy z homologacją FIS, której średnie nachylenie wynosi 25,5%, a miejscami dochodzi nawet do 50%. Najdłuższa trasa - "Lolobrygida" ma aż 4400 m długości.

Zupełnie początkujący narciarze mogą szlifować umiejętności na trasie o wdzięcznej nazwie „Puchatek”, która ze względu na niski poziom trudności jest również idealna dla rodzin z małymi dziećmi. To także jedyna trasa, która na całej długości posiada sztuczne oświetlenie i pozwala na szusowanie aż do godziny 22:00. Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane.

Położenie

Ośrodek znajduje się w Szklarskiej Porębie, w zachodniej części Karkonoszy, trasy rozciągają się na zboczach Szrenicy (1362 m n.p.m.). Ze szczytu podziwiać można wspaniałe widoki na Kotlinę Jeleniogórską oraz Góry Izerskie.

Szklarska Poręba to jeden z najbardziej urokliwych zakątków Polski i całoroczne centrum aktywności sportowej. Dzielnica Jakuszyce może poszczycić się największym w Polsce ośrodkiem narciarstwa biegowego z trasami o łącznej długości około 100 km.

Infrastruktura

Przy stacjach kolei linowych znajdują się punkty gastronomiczne, wypożyczalnie sprzętu, serwisy narciarskie i toalety. Toaleta przy kasach na dole jest płatna.

Z ośrodkiem współpracuje również szkoła narciarsko-snowboardowa PadaŚnieg. Atrakcji nie zabraknie również po całym dniu jeżdżenia.

Dojazd

Z centrum Szklarskiej Poręby do ośrodka prowadzą kolejno ulice 1 Maja, Kilińskiego i Urocza.

Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://sudetylift.com.pl/zima/kontakt/

Parking

Na miejscu, przy dolnej stacji kolejki linowej, znajduje się płatny, strzeżony parking z dużą ilością miejsc postojowych.

Kontakt

Address: Sudety Lift sp. z o.o. ul. Turystyczna 25a 58-580 Szklarska Poręba

http://www.sudetylift.com.pl/

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)