0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 11
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 5,2 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 5,2 km
4,1 km
(79%)
Łatwy
1,1 km
(21%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Severák to niewielka stacja narciarska o typowo rodzinnym profilu tras. Choć wrażenie robi liczba wyciągów (11!), to wszystko wyciągi talerzykowe i jeden wyciąg taśmowy, który znajduje się w strefie szkoleniowej dla najmłodszych dzieci. Trasy są łagodne, szerokie i bezpieczne, dlatego kompleks wybierany jest raczej przez osoby początkujące. Najlepiej będą się tu czuli narciarze rekreacyjni oraz rodziny z dziećmi. To wyborny punkt do rozpoczęcia swojej przygody z nartami lub snowboardem (snowpark!)

Kolejnym atutem ośrodka Severák są doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa biegowego – przez ośrodek przebiega Jizerská magistrála, której długość przekracza 80 km.

Severák wchodzi w skład regionu narciarskiego Skiaréna Jizerky, który łączy wspólnym systemem karnetów ośrodki Tanvaldský Špičák i Bedřichov, oferujące w sumie 22 wyciągi narciarskie i 17 km różnorodnych tras zjazdowych. Wszystkie ośrodki połączone są linią ski-busów. (bezpłatnych dla posiadaczy ski-passu).

Wyciągi narciarskie

Maksymalna zdolność transportowa ośrodka wynosi ok. 6 000 osób na godzinę.
Na miejscu mamy 10 wyciągów talerzykowych i 1 wyciąg taśmowy "moving carpet".

Trasy narciarskie

Łączna długość wariantów zjazdowych wynosi ok. 5,2 km, w tym 4.1 km (79 %) to trasy łatwe, a pozostałe 1,1 km to trasy średnio-trudne. Nie znajdziemy tutaj typowo trudnych zjazdów.

System sztucznego naśnieżania obejmuje swoim zasięgiem do 70 % powierzchni stoków.

Jedna z niebieskich tras jest oświetlona - tutaj codziennie odbywa się jazda nocna/wieczorna.

Najdłuższa trasa ma 1 km długości.

Położenie

Stacja położona jest w kraju libereckim, między miejscowościami Janov nad Nisou i Hrabětice. Od strony Hrabětice znajduje się najwięcej wyciągów. Teren narciarski leży na stokach góry Slovanka (820 m n.p.m.), na wysokościach od 730 do 795 metrów n.p.m.

Warto dodać, że ośrodek Severák to najzimniejsze miejsce Gór Izerskich! Dzięki swojej niezwykłej lokalizacji panuje tutaj specyficzny mikroklimat, dzięki któremu sezon trwa bardzo długo - nawet do końca kwietnia.

Infrastruktura

Severák oferuje wypożyczalnie nart oraz ski-serwisy, a także możliwość zakwaterowania z wyżywieniem.

Na miejscu działa szkoła narciarsko-snowboardowa. Jest również specjalny stok do nauki dzieci, przy którym chodzi wyciąg taśmowy. To świetne miejsce do szkolenia najmłodszych. Dzieciaki łączą naukę, z elementami zabawy, dzięki czemu bardzo szybko łapią równowagę i ćwiczą swoją koordynację, podczas gdy rodzice mogą spędzić czas w innych rejonach ośrodka.

Dojazd

Droga prowadząca bezpośrednio do ośrodka jest w dość słabym stanie. Na wszelki wypadek zabierzmy ze sobą łańcuchy śnieżne.

Informacje odnośnie dojazdu samochodem znajdziesz tutaj: http://www.skijizerky.cz/pl/zima/skiarena/jak-nas-znale%C5%BA%C4%87-678.htm

Parking

Pomiędzy ośrodkami Severák, Tanvaldský Špičák i Bedřichov, wchodzącymi w skład regionu narciarskiego Skiaréna Jizerky, kursują bezpłatne ski-busy.
Na miejscu znajdziemy bezpłatny parking.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)