0 obserwujących
Trasy narciarskie: 196 km
47 km
(24%)
Łatwy
121 km
(62%)
Średni
28 km
(14%)
Trudny

Informacje

Serfaus, Fiss i Ladis to trzy malownicze tyrolskie miasteczka, nad którymi rozciąga się jeden z największych w Austrii terenów narciarskich, oferujący aż 68 wyciągów oraz 212 km tras zjazdowych, sięgających poziomu prawie 3 000 m n.p.m.

Zaletą Serfaus - Fiss - Ladis jest przemyślana infrastruktura, dzięki której ośrodek jest świetnym miejscem dla wielopokoleniowych rodzin. Wystarczy nadmienić, że na terenie ośrodka działa aż 29 wyciągów taśmowych!

Resort cechuje również bliskość stoków - tereny narciarskie bezpośrednio sąsiadują z górskimi miejscowościami. Dodatkowy atut, to brak konieczności stania w długich kolejkach pod wyciągami - zdolność przewozowa ośrodka wynosi prawie 90 000 osób na godzinę!

W Serfaus - Fiss - Ladis uprawiamy narciarstwo wysoko w Alpach. Dzięki temu możemy podziwiać niezwykłe krajobrazy i przepiękne panoramy. Teren narciarski nad miejscowościami jest gigantyczny i tak rozległy, że z niektórych punktów widokowych wydaje się, że mamy do dyspozycji „nieskończoną” ilość tras zjazdowych.

Wyciągi narciarskie

Z miasteczka Serfaus zabierają nas w górę 3 gondole. W Fiss mamy do wyboru 2 gondole w centrum, oraz jedną dodatkową gondolę za miasteczkiem, przy parkingach. W Ladis mamy do dyspozycji jedną gondolę, która wiezie nas do Fiss – stamtąd przesiadamy się do kolejnych. 

Bezpieczeństwo najmłodszych to priorytet. Na miejscu działa kilka wyciągów krzesełkowych, ułatwiających wsiadanie i wyposażonych w specjalne zabezpieczenia dla dzieci oraz 29 wyciągów taśmowych o łącznej przepustowości 12 000 osób na godzinę.

Nie wliczając wyciągów taśmowych, na terenie ośrodka działa 39 wyciągów narciarskich, których łączna zdolność przewozowa wynosi 77 460 pasażerów na godzinę.

Trasy narciarskie

Teren narciarski jest bardzo rozległy, ale trasy są tak skumulowane, że poruszanie się po nim nie stanowi większego problemu. Świetnie przemyślana sieć tras i wyciągów sprawia, że jesteśmy w stanie bardzo szybko przemieszczać się po gigantycznej powierzchni kompleksu.

Do dyspozycji narciarzy pozostaje 47 km tras łatwych, 121 km tras średnich i aż 28 km tras trudnych. Serfaus-Fiss-Ladis oferuje również specjalnie oznaczone tereny do jazdy poza trasami. Ich długość wynosi 16 km.

Położenie

Serfaus, Fiss i Ladis to trzy miejscowości, które wspólnie tworzą ośrodek narciarski. Położone są w Tyrolu, w dolinie Oberes Gericht, w odległości 850 km od polskiej granicy w Gorzyczkach. Tereny narciarskie rozciągają się na wysokościach od 1 200 do 2 820 metrów n.p.m.

Wyjątkowe położenie oraz wydajny system sztucznego naśnieżania, który obejmuje swoim zasięgiem 80% powierzchni stoków, zapewniają temu kompleksowi bardzo dobre warunki śniegowe i dość długi sezon, trwający od początku grudnia do połowy kwietnia. Ponad 2000 godzin nasłonecznienia w roku sprawia, że Serfaus, Fiss i Ladis są najbardziej pogodnymi miejscowościami w Tyrolu.

Infrastruktura

Pod stacjami wyciągów gondolowych znajdują się obszerne przechowalnie sprzętu zimowego, dostępne dla każdego z odwiedzających. W momencie przyjazdu otrzymujemy swój numer szafki, w której możemy przez cały pobyt trzymać sprzęt narciarski. Jest to pomocne, ponieważ po terenie Serfaus - Fiss - Ladis nie wolno przemieszczać się samochodem. Ruch w samych miejscowościach jest bardzo ograniczony. W Serfaus zbudowano nawet klasyczne metro, które jest najmniejszą tego typu inwestycją na świecie. Niezwykłe metro powstało w latach 80-tych i składa się z jednej linii o długości 1200 metrów, która biegnie wzdłuż głównej ulicy w Serfaus i posiada cztery przystanki. Pierwsza stacja metra znajduje się przed wjazdem do Serfaus - właśnie tam należy zostawić samochód. Do metra wsiadamy z nartami i jedziemy na końcową stację, znajdującą się tuż przy stacjach kolei gondolowych.

Do podstawowej infrastruktury narciarskiej należą:
- 8 wypożyczalni i serwisów sprzętu narciarskiego
- 2 profesjonalne szkoły narciarsko-snowboardowe z bogatą ofertą szkoleniową.

Do atrakcji bez wątpienia można zaliczyć m.in.:
- kilka snowparków/funparków
- jazda ratrakami
- tory saneczkowe - naturalne i torowe.
- 4-osobowa rodzinna tyrolka w dół doliny
- 1-osobowa tyrolka, na której mkniemy nad terenem narciarskim z prędkością sięgającą 60 km/h
- wycieczki na rakietach śnieżnych
- Segway na śniegu,
- lodowisko,
- paralotniarstwo,
- 30 km tras biegowych, z czego 8 km biegnących na wysokości powyżej 2 000 metrów n.p.m.

Na stokach ośrodka nie brakuje również wielu barów i restauracji z wielkimi tarasami słonecznymi, serwującymi tyrolskie przysmaki i trunki.

Dojazd

Aby dojechać do Serfaus-Fiss-Ladis, z autostrady Inntal A12 skręcamy na drogę numer 180, a z niej kierujemy się bezpośrednio do Serfaus-Fiss-Ladis. Serpentynami wspinamy się na tzw. słoneczny taras ( miejscowości są rozmieszczone na południowych zboczach gór).

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj:
https://www.serfaus-fiss-ladis.at/en/service/arrival

Parking

Parkingi (bezpłatne) dla narciarzy znajdują się poza miejscowościami, a ruch w miasteczkach jest ograniczony. Oczywiście goście, którzy przyjechali na dłuższy pobyt, korzystają z miejsc parkingowych, dostępnych w danym miejscu noclegowym.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 54766239

http://www.serfaus-fiss-ladis.at

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)