0 obserwujących
Zamknięte
Aktualizacja: 8 kwietnia 2016
Otwarte wyciągi
0 / 9
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
08:30 - 15:30
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Ośrodek Ružomberok – Malinô Brdo (z podtytułem Ski & Bike ) to całoroczne centrum sportowe, a przede wszystkim niezwykle popularna stacja narciarska w samym sercu Słowacji. Różnorodność tras i dobre zaplecze zadowoli każdego - od początkujących do zaawansowanych miłośników białego szaleństwa.

Przed wyjazdem, należy wziąć pod uwagę, że większość tras, to warianty średnio-trudne lub trudne. To oczywiście nie znaczy, że brakuje miejsca dla osób mniej doświadczonych. Miłośnicy innych aktywności zimowych również nie mogą narzekać na brak atrakcji- w pobliżu ośrodka panują świetne warunki do uprawiania narciarstwa biegowego, turystyki pieszej i skialpinizmu. Stacja może pochwalić się jedną z najdłuższych sztucznie naśnieżanych tras zjazdowych na Słowacji.

Trasy narciarskie

W skład ośrodka wchodzi 12 tras narciarskich, z których najkrótsza liczy 200 metrów, a najdłuższa 3900 metrów (na przewyższeniu 698 m). Jest to jedna a najdłuższych sztucznie naśnieżanych nartostrad na Słowacji.

Poza trasami typowo szkoleniowymi, dedykowanymi dzieciom i początkującym, w ofercie kompleksu Rużomberok, dominują trasy trudne i średnio-trudne, w tym 3 odcinki czarne, przeznaczone dla naprawdę zaawansowanych narciarzy.

Położenie

Ośrodek należy do dzielnicy Rużomberok – Wielka Fatra i leży na wysokościach od 549 do 1209 m n.p.m. Stoki położone są w pogórzu Wielka Fatra, na dolnym Liptowie. Dolną stację kolejki krzesełkowej dzieli odległość 3 km do centrum miasta Rużomberok.

Wyciągi narciarskie

Wizytówką stacji jest nowoczesna 8-osobową kolejka krzesełkowa, której przepustowość wynosi 1 500 osób na godzinę. Ośrodek jest obsługiwany również przez 4-osobowy wyciąg krzesełkowy, o przepustowości 2 200 osób na godzinę, 2 wyciągi orczykowe i 4 wyciągi dla początkujących i dzieci oraz 2 wyciągi obsługujące tor do snowtubingu.

Łączna przepustowość wszystkich 10 maszyn wynosi prawie 8 000 osób na godzinę.

Infrastruktura

Ośrodek posiada bardzo rozwiniętą infrastrukturę, która zadowoli zarówno narciarzy i snowboardzistów, jak i tych niejeżdżących. Na typową narciarską ofertę składają się wypożyczalnia sprzętu zimowego, serwis narciarski, szkoła narciarska i snowboardowa, baza noclegowa i zaplecze gastronomiczne. Na terenie ośrodka działa również 200-metrowy snowpark z 8 przeszkodami.

Najmłodsi mogą poszaleć na torze snowtubingowym, a trasy narciarstwa biegowego zadowolą najbardziej wytrawnych miłośników biegania na dwóch deskach.

Ciekawą nowinką techniczną jest system pomiaru przejechanych kilometrów. Za pośrednictwem strony internetowej www.skiline.cc, możesz sprawdzić, ile kilometrów zrobiłeś w ciągu dnia lub w ciągu całego pobytu.

Dojazd

Dojazd jest bardzo łatwy, ponieważ Rużomberok znajduje się na skrzyżowaniu głównych szlaków komunikacyjnych, między Liptowskim Mikulaszem, a miastem Martin, oraz między Bańską Bystrzycą, a Dolnym Kubinem. Z polskiej granicy w Chyżnem, to około 1 godzina jazdy samochodem.

Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.skipark.sk/doprava/dojazd/samochodem-i-autobusem/

Parking

Trzy bezpłatne parkingi na 100, 200 i 300 samochodów.

Skibus kursuje od terenu parkingów do samego ośrodka.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)