0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 24
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Rokytnice nad Jizerou to popularny czeski resort zimowy, który tak naprawdę jest połączeniem dwóch leżących obok siebie stacji: Horni Domky i Studenov, pomiędzy którymi kursuje bezpłatny skibus.

Kompleks Rokytnice nad Izerą jest częścią jednego z największych regionów narciarskich w Republice Czeskiej - SKIREGION.CZ.

Ośrodek Horni Domky znajduje się wśród największych i najczęściej odwiedzanych ośrodków w Czechach. To miejsce pokocha każdy narciarz i snowboardzista - niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania. Atrakcje poza-stokowe i zaplecze apres-ski zapewnią również rozrywkę tym niejeżdżącym.
Horni Domky sąsiaduje ze stacją Studenov, z którą połączony jest wspólnym systemem karnetów i siecią skibusów. Ze względu na łagodne i szerokie stoki, Studenov polecany jest w szczególności snowboardzistom oraz początkującym i średnio-zaawansowanym narciarzom.

Warto dodać, że swoją oazę odnajdą tutaj także narciarze biegowi, którzy mają do dyspozycji aż 58 km okolicznych szlaków biegowych o zróżnicowanej trudności. Na górnej stacji wyciągów B10 i B11, należących do stacji Studenov, można podłączyć się do słynnej trasy biegowej, Magistrali Karkonoskiej.

Wyciągi narciarskie

Horni Domky:
Ośrodek może pochwalić się dwiema 4-osobowymi kolejami krzesełkowymi o długościach 2 190 i 1 240 metrów, które mogą przetransportować na górę ponad 4 000 osób na godzinę. Dłuższa kanapa prowadzi na sam szczyt Łysej Góry, skąd rozpościerają się przepiękne widoki. Dodatkowo, na terenie kompleksu funkcjonuje 6 wyciągów orczykowych, co razem z kolejami krzesełkowymi daje łączną zdolność przewozową rzędu 7 600 osób na godzinę.

Studenov:
Narciarze mają do dyspozycji 13 wyciągów orczykowych. Dwa główne wyciągi: talerzykowy i kotwica, o długości prawie 1300 metrów każdy, pracują równolegle do siebie i potrafią obsłużyć 1 400 osób na godzinę.

Trasy narciarskie

Horni Domky to 14,5 km świetnie przygotowanych tras zjazdowych, o różnym stopniu trudności. Stoki dostosowane są do poziomu umiejętności każdego narciarza lub snowboardzisty, zatem znajdziemy tu zarówno oślą łączkę, trasy łatwe, jak i średnio-trudne oraz dwie trasy trudne (czarne) o długości 932 i 383 metrów. Najdłuższa trasa ma 2 543 metry i leży na przewyższeniu 590 metrów. Co ważniejsze, posiada homologację FIS do rozgrywania zawodów narciarskich o charakterze międzynarodowym.

Studenov:
Dominują trasy łatwe, krótkie, względnie szerokie - typowo szkoleniowe. Jest tylko jedna trasa czerwona, która ciągnie się wzdłuż głównego wyciągu i mierzy 1 324 metry. Łączna długość tras to ponad 4 000 metrów.

Resort Rokytnice nad Jizerou korzysta z nowoczesnego systemu sztucznego naśnieżania, a stoki codziennie przygotowywane są ratrakami.

Położenie

Kompleks Horni Domky zlokalizowany jest w miejscowości górskiej Rokytnice nad Izerą w Republice Czeskiej, 20 km od polskiego przejścia granicznego w Szklarskiej Porębie. Wyciągi pną się w górę na zboczach Łysej Góry (1344 metry n.p.m.) - największego szczytu Beskidu Morawsko-Śląskiego. Zaraz obok leży Studenov - mała miejscowość, niedaleko Harrachova, 20 minut od granicy z Polską. Jest częścią miasta Rokytnica nad Izerą. Kompleks leży na wysokości 620 - 933 metrów n.p.m.

Infrastruktura

Zaplecze stacji Horni Domky: strefa dla dzieci, profesjonalny snowpark, slalom z pomiarem czasu - to tylko niektóre z licznych atrakcji ośrodka. Do typowego zaplecza narciarskiego możemy śmiało zaliczyć dwie wypożyczalnie sprzętu zimowego, renomowany serwis narciarski, szkołę narciarsko-snowboardową, przedszkole narciarskie oraz firmowe sklepy.

Zaplecze ośrodka Studenov stanowią: wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, serwis narciarski, restauracje i bary szybkiej obsługi. Na miejscu funkcjonuje kilka szkółek narciarskich. Osoby szukające noclegu również będą miały z czego wybierać. Do dodatkowych atrakcji można zaliczyć snowpark oraz plac zabaw dla najmłodszych.

Jeśli zgłodniejemy po całym dniu jeżdżenia, można posilić się w kilku barach szybkiej obsługi oraz w restauracji apres-ski, która oprócz jedzenia serwuje muzykę na żywo.

W Rokytnicach nad Izerą znajdziemy bardzo szeroką bazę noclegową składającą się z apartamentów, hoteli, pensjonatów i domów wypoczynkowych. W pobliżu znajduje się jeszcze hala sportowa i kręgielnia.

Dojazd

Po przekroczeniu granicy w Szklarskiej Porębie należy kierować się na Harrachov drogą E65, a następnie odbić w lewo na wyboistą drogę 01023 (brak drogowskazów). Mijamy centrum Harrachova po prawej stronie i dwukrotnie przejeżdżamy nad rzeką, a następnie skręcamy w lewo koło zajezdni autobusowej w Harrachowie. Jedziemy cały czas prosto, a następnie skręcamy w prawo na mostek za hotelem. Jedziemy w górę drogą aż dojedziemy w rozwidlenia, na którym skręcamy ostro w prawo i dojeżdżamy prosto do celu. Nie liczcie na drogowskazy lub tablice informacyjne.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem znajdziesz tutaj: http://www.skiareal-rokytnice.cz/en/kontakt/

Parking

Studenov: w pobliżu ośrodka znajdują się dwa parkingi płatne i jeden bezpłatny przy starym basenie.

Horni Domky: na terenie ośrodka znajdują się 3 parkingi bezpłatne w godzinach 7:00-19:00 oraz 1 płatny non-stop.

Pomiędzy stacjami Horni Domky i Studenov kursuje bezpłatny ski-bus.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)