0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 185 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 185 km
75 km
(41%)
Łatwy
90 km
(49%)
Średni
20 km
(11%)
Trudny

Informacje

Vars/​Risoul – La Forêt Blanche jest jedną z najbardziej popularnych stacji narciarskich wśród społeczności studentów z całej Europy, a w szczególności z Holandii, Danii, Anglii, Francji, Czech, Węgier i oczywiście Polski. Za sukcesem ośrodka stoją nie tylko niskie ceny, ale również długość i różnorodność tras, ich przygotowanie oraz wiele niesamowitych atrakcji zarówno na stoku, jak i poza nim. Nie wspominając o świetnym zapleczu apres-ski, licznych terenach do jazdy poza trasami oraz jednym z najlepszych w Europie snowparków.

Risoul i Vars to stacje przyjazne również narciarzom biegowych. Na miejscu przygotowano aż 45 km malowniczych tras przełajowych otoczonych lasami modrzewiowymi, w tym 25 km tras łatwych i średnich znajduje się w Vars, a 20 km tras o średnim stopniu trudności w Risoul, natomiast trasy dla doświadczonych biegaczy, znajdują się na północnych zboczach Pointe de Razis.

Wyciągi narciarskie

57 wyciągów narciarskich o łącznej przepustowości wynoszącej aż 57 000 osób na godzinę.

W Risoul mamy do dyspozycji 24 wyciągi orczykowe, 7 wyciągów krzesełkowych oraz 1 linowy, natomiast w Vars na narciarzy i snowboardzistów czeka 18 wyciągów orczykowych, 6 krzesełkowych oraz 1 gondola.

Trasy narciarskie

Łączna długość tras: 185 km
- trasy łatwe: 75 km (41 %)
- trasy średnio-trudne: 90 km (48 %)
- trasy trudne: 20 km (11 %)

W Risoul dostępne są również liczne tereny do jazdy poza trasami, które stanowią nie lada atrakcję dla doświadczonych miłośników jazdy freeride'owej na nartach lub snowboardzie.

Położenie

Miejscowość Risoul znajduje się południowo-wschodniej Francji, w Alpach Wysokich, w połowie drogi między miastami Briançon i Gap. Wraz z miejscowością Vars, znajdującą się w sąsiedniej dolinie, tworzą Forêt Blanche- rozległy teren narciarski, rozciągający się pomiędzy parkami narodowymi Queyras i Écrins. Liczba zawarta w nazwie stacji narciarskiej-Risoul 1850, wskazuje na wysokość nad poziomem morza, na której stacja się znajduje.

Trasy zjazdowe położone są na wysokościach pomiędzy 1650, a 2750 metrów n.p.m.

Połączenie Risoul z Vars przebiega przez Pointe de Razis (2571 metrów n.p.m.) oraz Col des Saluces. Stoki narciarskie znajdujące się po obu stronach Vars, są połączone przez trasy i wyciągi z Vars les Claus oraz Vars Sainte Marie.

Infrastruktura

Risoul sąsiaduje z innymi znanymi stacjami, takimi jak Montgenèvre, Serre Chevalier, czy Les Orres lub Puy Saint Vincent, które można wziąć pod uwagę w ramach planowania ferii zimowych.

Największą chlubą ośrodka są dwa snowparki. Snowpark w Vars ma powierzchnię 8 hektarów i znajduje się na wysokości 2 400 metrów n.p.m.
Przywyższenie wynosi 230 metrów, natomiast długość snowparku to 800 metrów. Sam halfpipe ma 100 metrów długości! Na terenie snowparku organizowane są nocne pokazy z muzyką na żywo.

Snowpark w Risoul istnieje już ponad 10 lat. W jego skład wchodzi jeden z największych super-pipe‘ów we Francji, które długość to 150 metrów, a wysokość wynosi 5 m. Na miejscu odbywają się liczne zawody snowboardowe rangi międzynarodowej. Snowpark w Risoul był również polem treningowym dla zawodników, którzy brali udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Turunie w 2006 roku!

Pozostałte atrakcje to m.in.: lodowisko, centrum spa, naturalna ściana wspinaczkowa, tor saneczkowy, 30 km tras pieszych, wędrówki na rakietach śnieżnych, psie zaprzęgi, kino, skutery śnieżne i wiele innych.

Zaplecze apres-ski tworzą liczne kawiarnie, bary i restauracje ulokowane w pobliżu stoków oraz na głównej ulicy. Wieczorami poleca się dyskotekę „Le Morgan” z dużym parkietem i niepowtarzalnym klimatem w alpejskim stylu.

Dojazd

Jadąc z Grenoble wybieramy drogę numer N 85 (Route Napoléon) do Gap, stamtąd w kierunku Briançon przez drogę RN 94 do Guillestre.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj:http://en.risoul.com/how-to-get-there.html

Parking

Płatny parking garażowy na miejscu.

Po terenie kompleksu kursuje bezpłatny ski-bus.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)