0 obserwujących
Trasy narciarskie: 25 km
14 km
(56%)
Łatwy
10 km
(40%)
Średni
1 km
(4%)
Trudny

Informacje

Ramsau Am Dachstein to popularna gmina uzdrowiskowa oraz kompleks narciarski w Alpach Salzburskich. Należy do Ski Amadé – największego stowarzyszenia narciarskiego w Austrii, obejmującego 860 km tras i 270 wyciągów narciarskich, dostępnych na jednym karnecie. Ramsau otoczone jest czterema ośrodkami: Hauser Kaibling, Planai (Schladming), Hochwurzen, Reiteralm, oraz leży u podnóża Lodowca Dachstein. To sprawia, że miejsce jest bardzo atrakcyjnie turystycznie. Ten region to absolutna mekka sportów zimowych. Oprócz zjazdowych tras treningowych, zarówno narciarskich jak i snowboardowych, znajduje się tutaj profesjonalna infrastruktura do organizowania zawodów w skokach narciarskich oraz w biegach narciarskich czy w biathlonie.

Wyciągi narciarskie

Ośrodek posiada 12 wyciągów, z czego 1 wyciąg krzesełkowy (4 – osobowa kanapa).

Trasy narciarskie

Świetnie przygotowane trasy narciarskie (13) mierzą razem 25 km (14 km niebieskich - 10 km – czerwonych i 1 km czerwono – czarny). Wszystkie są naśnieżane i przygotowywane przez flotę ratraków.

W Ramsau am Dachstein i okolicy poprowadzono około 220 kilometrów tras do uprawiania narciarstwa biegowego - 150 kilometrów do stylu klasycznego i 70 do stylu dowolnego. Najdłuższą, dość wymagającą, trasą jest Rittisberg, która mierzy 21 km przy 200 m różnicy terenu.  Ośrodek narciarstwa biegowego ma w zanadrzu kilka własnych ratraków, stadion narciarski oraz kadrę wykwalifikowanych instruktorów.

Położenie

Region Ramsau am Dachstein znajduje się w cieniu góry Dachstein (2995 metrów n.p.m.) – najwyższego szczytu Styrii, na którym znajduje się Lodowiec Dachstein i funkcjonujący na nim kompleks wyciągów i tras.
Ramsau am Dachstein leży na wysokości 1000 - 1700 m n.p.m.

Infrastruktura

Ramsau am Dachstein i okolice tworzą rozbudowaną infrastrukturę narciarską. Działa tu wiele szkół i przedszkoli narciarskich, wypożyczalni nart i snowboardu, sklepów sportowych, restauracji, schronisk, knajp. Pomyślano również o najstarszych gościach – kursy narciarskie dla seniorów są przykładem na to, że na naukę jazdy na nartach nigdy nie jest za późno.
Do licznych atrakcji na stoku należą m.in. oświetlony tor saneczkowy (3,5 km), parki zabaw dla dzieci, tory wyścigowe, tory z przeszkodami i szlaki przygodowe dla całej rodziny.

Poza tym ośrodek posiada świetną ofertę aktywności poza-narciarskich, do której należą: kryty basen, sauny, korty tenisowe, centrum fitness, golf pod dachem, jazda konna, kuligi, wędrówki na rakietach śnieżnych, loty na paralotniach, lodowiska, wycieczki na rowerach z grubymi oponami, a nawet snowrafting czyli jazda po śniegu w nadmuchiwanej łodzi.
Warto zaznaczyć, że do atrakcji również należy pobliski lodowiec, na który trzeba się wybrać głównie ze względu na wspaniałe widoki. Nie można zapomnieć, że region Ramsau am Dachstein znajduje się w środku najbardziej popularnego obszaru narciarskiego w Austrii. 15 minut samochodem dzieli Ramsau od innych, znacznie większych ośrodków m.in. w Schladming. Wszystkie objęte są systemem wspólnych karnetów.
Na koniec można przypomnieć, że okolice masywu górskiego Dachstein warto odwiedzić ze względu na walory krajobrazowe. Tereny zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako część obszaru określonego jako "krajobraz kulturowy Hallstatt-Dachstein Salzkammergut".

Dojazd

Jadąc autostradą A10 należy wybrać zjazd na Graz/Słowenia na drogę B99 (E651). Mijamy Radstad i jedziemy drogą numer B320 aż dojedziemy do Schladming, gdzie należy wypatrywać znaków na Ramsau.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://ramsau.com/en/how-to-arrive/

Parking

Na miejscu znajdują się obszerne, bezpłatne parkingi.

Darmowy ski-bus kursuje między wszystkimi okolicznymi ośrodkami narciarskimi.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)