0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 6
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 17 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 17 km
9,2 km
(54%)
Łatwy
7,2 km
(42%)
Średni
0,6 km
(4%)
Trudny

Informacje

Huśtawka narciarska Radstadt-Altenmark znajduje się na niewielkiej, ale bardzo pięknej górze – Kemahdhöhe i należy do największego stowarzyszenia narciarskiego w Austrii, obejmującego jednym systemem karnetów 860 km tras i 270 wyciągów narciarskich - Ski Amadé. Ośrodek położony jest pomiędzy dwoma miejscowościami: Radstadt i Altenmark. To idealne miejsce na rodzinny wypad na narty lub snowboard. Obiekt polubią również narciarze lub deskarze, którzy stawiają swoje pierwsze szusy na dwóch lub jednej desce. Można tu uciec od zgiełku bardziej popularnych i znacznie większych ośrodków w okolicy i trenować bez stresu spowodowanego przez wścibskich gapiów. Ośrodek jest bardzo popularny wśród miłośników saneczkarstwa - nie dziwota, skoro na miejscu przygotowano najdłuższy w całym regionie tor saneczkowy, oraz wśród amatorów narciarstwa biegowego ze względu na 150 km tras cross-country.

Wyciągi narciarskie

W skład kompleksu wchodzi 8 wyciągów narciarskich. 3 gondolki ( dwie 8 – osobowe i jedna 10 – osobowa), 2 koleje krzesełkowe ( 4 – osobowe) oraz 3 talerzyki.

Trasy narciarskie

Łączna długość tras to ponad 17 km, z czego 9 km oznaczonych jest na niebiesko, ponad 7 km to trasy czerwone, a 600 metrów stanowi odcinek czarny. Są tu dwie trasy z homologacją FIS, w tym jedna ma długość prawie 4 km i rozciąga się na przewyższeniu 680 metrów. Najdłuższa trasa niebieska mierzy 3 900 metrów. Dodatkowo, na terenie ośrodka przygotowano trasę do pomiaru czasu, trasy typowo szkoleniowe oraz prawie 3,5 km wariant familijny.
Wszystkie trasy są ratrakowane i naśnieżane.

Jedną z największych atrakcji ośrodka jest 6 km, oświetlony tor saneczkowy oraz 150 km tras do uprawiania narciarstwa biegowego.

Położenie

Kompleks wyciągów znajduje się na górze Kemahdhöhe i leży na wysokości 855 - 1571 metrów n.p.m. U podnóża góry leżą dwa miasteczka – Radstadt i Altenmark, którym ośrodek zawdzięcza swoją nazwę. Niedaleko znajduje się znacznie bardziej popularny ośrodek Zauchensee.

Infrastruktura

Na terenie ośrodka funkcjonują 2 szkoły narciarsko - snowboardowe, 4 wypożyczalnie sprzętu zimowego, punkty gastronomiczne, przytulne schroniska i restauracje z lokalnymi daniami. Działa tu również szkoła narciarstwa biegowego.
Radstadt-Altenmark to raj dla najmłodszych miłośników białego szaleństwa. Oprócz wspomnianego już toru saneczkowego przygotowano również specjalny park zabaw dla dzieci oraz trasę rodzinną przez las pełen figur leśnych mieszkańców.
Do atrakcji poza stokiem należą m.in. : lodowisko, kuligi, jazda konna.
Należy dodać, że na wyciągnięcie ręki znajdują się większe ośrodki narciarskie, wszystkie dostępne na jednym karnecie.

Dojazd

Z Autostrady A10 należy zjechać w kierunku Altenmark/Radstadt na drogę krajową B99. To dwie godziny drogi od Monachium i 45 minut drogi od Salzburga.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.radstadt-altenmarkt.at/arrival-and-parking

Parking

Pod dolnymi stacjami kolei gondolowych w Altenmark i Radstadt znajdują się obszerne parkingi dla samochodów osobowych i autobusów.
Pomiędzy ośrodkami Altenmark i Radstadt oraz pobliskim Zauchensee kursują bezpłatne ski-busy.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 64572800

http://www.altenmarkt-zauchensee.at

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)