0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 3
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 2,4 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 2,4 km
1,7 km
(71%)
Łatwy
0,7 km
(29%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Uważa się, że Přemyslov należy do najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w rejonie Jesioników. Patrząc na infrastrukturę kompleksu, trudno nie ulec wrażeniu, że właśnie tak jest. Mamy do wyboru cztery perfekcyjnie utrzymane trasy zjazdowe obsługiwane przez 4-osobową kolejkę linową i dwa wyciągi naziemne, a stoki objęte są wydajnym systemem sztucznego naśnieżania. Trasy prowadzą przeważnie w lasach, co znacznie chroni przed wiatrem, a położone są na znacznej wysokości, co jest gwarantem dobrych warunków śniegowych przez cały sezon czyli od grudnia do kwietnia.

Profil wariantów zjazdowych jest na tyle różnorodny, że poradzą tutaj sobie zarówno początkujący narciarze, bardziej zaawansowani poszukiwacze śniegu, a nawet eksperci pragnący ostro poszaleć na krawędziach.

Wyciągi narciarskie

Maksymalna zdolność przewozowa ośrodka wynosi 3 750 osób na godzinę.
Wizytówką stacji jest 4-osobowa kanapa o długości 750, przepustowości 2 400 osób na godzinę, wyposażona w taśmę dojazdową, która gwarantuje komfort i bezpieczeństwo przy wsiadaniu oraz znacznie podnosi przepustowość. Do tego działają tutaj dwa wyciągi naziemne - jeden orczykowy i jeden dedykowany początkującym (tzw. wyrwirączka).

Trasy narciarskie

Wszystkie trasy zjazdowe są naśnieżane i systematycznie przygotowywane ratrakami.
Prawdziwą gratką jest oświetlona niebieska trasa zjazdowa, której długość wynosi 1 250, co czyni ją najdłuższą oświetloną trasą na Morawach.

Od górnej stacji kolejki krzesełkowej prowadzą regularnie maszynowo utrzymywane trasy biegowe o długości 3,5 i 10 km.

Położenie

Teren narciarski znajduje się na siodle Přemyslovské sedlo na wysokości 760 – 960 m n.p.m. Trasy prowadzą leśnymi drogami wokół szczytu Uchacz (1013 m n.p.m.).

Infrastruktura

Przy stacji bazowej ośrodka znajduje się budynek, w którym mieści się restauracja, bufet, miejsca noclegowe, szkoła narciarska, wypożyczalnia sprzętu zimowego oraz serwis narciarski.

Dojazd

Jadąc od strony Jesenik (Polska), kierujemy się drogą 44 Červenohorské sedlo w stronę Šumperk i przed miastem Loučná nad Desnou skręcamy w prawo w stronę Premyslova.

Parking

Bezpłatny parking znajduje się tuż obok kompleksu.

Skibusy zapewniają przewóz narciarzy z miejsc noclegowych i przystanków w miejscowościach: Velke Losiny, Loucna nad Desnou, Kouty nad Desnou i Nove Losiny. Dla grup ponad 20-osobowych istnieje możliwość telefonicznej rezerwacji skibusa poza rozkładem jazdy.

Kontakt

Informacja warunki: + 420 603579586

http://www.desna-as.cz/

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)