0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 29 lutego 2016
Otwarte wyciągi
0 / 3
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 1 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
08:00 - 21:00
Trasy narciarskie: 1 km
0 km
(0%)
Łatwy
1 km
(100%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Czantoria jest jednym z bardziej popularnych szczytów Beskidu Śląskiego, a Poniwiec jej sztandarowym ośrodkiem narciarskim. Od 2013 działa tam nowoczesna kolej krzesełkowa. Jest tu również profesjonalny snowpark. Infrastruktura narciarska, uzdrowiskowe właściwości Ustronia oraz malownicze tereny Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego co roku przyciągają do Poniwca setki amatorów białego szaleństwa.

Wyciągi narciarskie

W 2013 zaczął działać 4-osobowy wyciąg krzesełkowy o przepustowości 1500 osób na godzinę i długości 800 metrów. Zastąpił wiekowy wyciąg orczykowy funkcjonujący tam od lat 80-tych. Wraz ze zmianą infrastruktury, zmieniono również profil trasy.
Dodatkowo, początkujący mają możliwość skorzystania z darmowego orczyka, który znajduje się tuż przy dolnej stacji kanapy.

Trasy narciarskie

Zjeżdżając z górnej stacji kolejki krzesełkowej mamy do wyboru jeden wariant dość stromej trasy o długości 900 metrów oznaczonej kolorem czerwonym.
Łatwa trasa niebieska o długości 170 metrów znajduje się przy darmowym wyciągu orczykowym i jest dedykowana początkującym.
Trasy są naśnieżane, przygotowane ratrakiem i oświetlone.

Położenie

Stacja położona jest w ustrońskiej dzielnicy Poniwiec. Stok znajduje się na zboczach pomiędzy Małą, a Wielką Czantorią.

Infrastruktura

Na terenie obiektu - przy współpracy z Pauliną Ligocką - powstał profesjonalny snowpark przyciągający coraz więcej miłośników adrenaliny.
Przy dolnej stacji kanapy możemy skorzystać z wypożyczalni sprzętu zimowego, serwisu narciarskiego oraz przespać się i zjeść w komfortowym hotelu Poniwiec. W razie chęci szybkiego zaspokojenia głodu, na stoku również funkcjonuje punkt gastronomiczny.
Dla najmłodszych przygotowano ogródek narciarski, gdzie dzieciaki mogą łączyć zabawę z nauką jazdy na dwóch deskach pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej.
Z górnej stacji kanapy roztacza się piękna panorama Ustronia, co przypomina nam o licznych regionalnych atrakcjach w tym o Park Dinozaurów czy torze saneczkowym na Równicy.

Dojazd

Jest to pierwszy wyciąg na drodze wjazdowej do Beskidów. Z centrum Ustronia lub z "wiślanki" należy skręcić w prawo na ulicę Akacjową. Ulicą jedziemy 3 km aż dojedziemy do parkingu przy hotelu i stoku narciarskim.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://poniwiec.pl/dojazd-do-nas

Parking

Bezpłatny, duży parking.

Kontakt

Address: Poniwiec Mała Czantoria ul. Akacjowa 107 43-450 Ustroń

http://poniwiec.pl/

[email protected]

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)