0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 3 lutego 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 4 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 20:00
Trasy narciarskie: 4 km
2 km
(50%)
Łatwy
2 km
(50%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Pięknie położona stacja narciarska rozciągająca się na Polanie Szymoszkowej oferuje narciarzom i snowboardzistom trasy zjazdowe z widokiem na panoramę Tatr. Bogate zaplecze noclegowe i gastronomiczne oraz wyjątkowe położenie sprawiają, że jest to jeden z najpopularniejszych ośrodków na Podhalu.

Wyciągi narciarskie

Stacja narciarska obsługiwana jest przez dwie kolejki linowe. Nowoczesna, sześcioosobowa kanapa o długości 1291 metrów i przepustowości aż 3000 osób na godzinę wyposażona jest w kopuły chroniące przed śniegiem i wiatrem - wwozi żądnych wrażeń i niesamowitych widoków narciarzy na sam szczyt Polany. Mniejsza, 4-osobowa kolejka o długości 360 metrów umiejscowiona jest w dolnej części polany i prowadzi wzdłuż trasy dla mniej zaawansowanych narciarzy. Dodatkowo przy dolnej stacji znajduje się wyciąg taśmowy dla najmłodszych w ramach KidsPark Szymoszkowa.

Trasy narciarskie

Na Polanie Szymoszkowej narciarze mają do dyspozycji trzy trasy zjazdowe o łącznej długości niemal 2 kilometrów. Dwie z nich prowadzą po obu stronach dużej kolejki krzesełkowej. W górnej części są dosyć strome (kolor czerwony), później ulegają wypłaszczeniu (kolor niebieski). Roztacza się z nich kapitalna panorama Tatr i Zakopanego. Trasa niebieska prowadzi także wzdłuż mniejszej kolejki. Jej długość to około 400 metrów.

KidsPark Szymoszkowa to dodatkowa atrakcja dla dzieci, które mogą tu poznawać arkana narciarstwa pod okiem instruktorów.
Istnieje możliwość zorganizowania zawodów narciarskich.

Położenie

Kompleks narciarski położony jest na południowym zboczu Gubałówki w Zakopanem, 1,5 km od Krupówek. Przy dolnej stacji kolejki znajduje się Hotel Kasprowy oraz kąpielisko geotermalne, które jest czynne w miesiącach letnich.

Infrastruktura

Ośrodek narciarski na Szymoszkowej szczyci się zapierającymi dech w piersi widokami Tatr i oferuje ciekawą bazę gastronomiczną. Przy górnej stacji kolejki mieści się Karczma Pająkówka, gdzie można posiedzieć przy kominku, a w słoneczne dni wyjść na taras i podziwiać tatrzańskie szczyty. Przy dolnej stacji działa Karczma Regionalna, oferująca zarówno lokalne przysmaki, jak również prawdziwą włoską pizzę z pieca opalanego drewnem. Są tu też bary apreski, w których można złapać oddech między zjazdami. Na dole ośrodka znajdują się wypożyczalnie sprzętu, serwisy oraz szkółki narciarskie. Dla najmłodszych przygotowano KidsPark Szymoszkowa.

Liczne atrakcje czekają na turystów także po opuszczeniu stoku. W Zakopanem nie sposób się nudzić – mamy tu do dyspozycji aquapark, liczne restauracje, sklepy i instytucje kulturalne.

Dojazd

Polana Szymoszkowa mieści się praktycznie w centrum Zakopanego. Do dolnej stacji można dotrzeć ulicą Powstańców Śląskich. Można dojechać również do parkingów znajdujących się przy górnej stacji- wtedy należy wybrać ul. Salamandra (od strony Kościeliska) lub Słodyczki (od strony Dzianisza).
Więcej informacji odnośnie odjazdu znajdziesz tutaj: http://szymoszkowa.pl/lokalizacja/

Parking

Bezpłatne parkingi znajdują się po dwóch stronach drogi dojazdowej.

Kontakt

Address: ul. Polana Szymoszkowa 2 Zakopane

http://www.szymoszkowa.com.pl/

[email protected]

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)