0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 29 lutego 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 2 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 20:00
Trasy narciarskie: 2 km
1,5 km
(75%)
Łatwy
0,5 km
(25%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Polana Sosny to stacja coraz chętniej odwiedzana przez turystów ze względu na ciekawą infrastrukturę narciarską, moc atrakcji i świetnie przygotowane, zróżnicowane trasy zjazdowe oraz bazę noclegową i gastronomiczną. Ośrodek spełnia wszystkie oczekiwania niewielkiej, ale nowocześnie zarządzanej stacji narciarskiej. Nie bez powodu obiekt dostał wyróżnienie w plebiscycie na Najlepszą Stację Małopolski sezonu 2012/2013.

Wyciągi narciarskie

Stacja składa się z 3 wyciągów narciarskich. Najdłuższy ma długość 400 metrów, średni to wyciąg o długości 300 metrów. Najkrótszy (tzw.Baby lift) przeznaczony dla dzieci i początkujących, ma 75 metrów długości.

Trasy narciarskie

Do wyboru mamy 5 tras zjazdowych. Są to trasy przygotowane dla początkujących, dla zaawansowanych, dla snowboardzistów oraz dla najmłodszych (Park Kubusia). Najdłuższa trasa ma 800 metrów długości. Stoki są sztucznie zaśnieżane, nagłośnione, oświetlone i ubijane ratrakiem.
Dodatkowym atutem kompleksu jest 8 kilometrowa trasa biegowa, która biegnie od górnej stacji głównego wyciągu w kierunku Kocwina. Niestety uzależniona jest wyłącznie od warunków atmosferycznych, więc nie zawsze jest czynna.

Położenie

Kompleks położony jest na zboczu granicznego (granica polsko-słowacka) szczytu Sosny należącego do Magury Spiskiej w miejscowości Niedzica. Ze szczytu rozciąga się przepiękny widok na jezioro Sromowieckie, elektrownię wodną oraz XIV - wieczny Zamek Dunajec. Stąd również można podziwiać panoramę Pieninów i Tatr.

Infrastruktura

Na stoku czynne są dwa klimatyczne szałasy gastronomiczne. Na dole działa wypożyczalnia sprzętu oraz dwie szkoły narciarskie i placówka GOPR.
Bogata oferta noclegowa oferuje 209 miejsc w pobliskim hotelu i licznych pensjonatach czy domach wypoczynkowych.
Dużą atrakcję, nawet zimą, stanowi basen odnowy biologicznej (SPA), kręgielnia, sala gier czy możliwość zorganizowania kuligu z pieczeniem barana i kapelą góralską. W sąsiedztwie ośrodka znajdują się również baseny termalne i aquaparki.

Dojazd

Jadąc z Nowego Targu drogą 969 przez Maniowy i Kluszkowce w Krośnicy należy skręcić w prawo na ulicę Flisacką. Jedziemy cały czas wijącą się drogą przez las aż dojedziemy do ośrodka, mijając po drodze Sromowce Wyżne. Można również skręcić wcześniej, w Dębnie, na ulicę Nowotarską i kierować się na Zamek w Niedzicy. Po minięciu fortyfikacji kierujemy się na rondzie prosto i jedziemy wzdłuż Jeziora Sromowieckiego. Stacja będzie po prawej stronie.

Parking

Przy dolnej stacji wyciągu jest bezpłatny parking.

Kontakt

Address: os. Polana Sosny 1 34-441 Niedzica

http://www.polanasosny.com.pl/

[email protected]

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)