0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 24 marca 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 10 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
08:30 - 16:00
Trasy narciarskie: 10 km
0,6 km
(6%)
Łatwy
8,4 km
(84%)
Średni
1 km
(10%)
Trudny

Informacje

Centrum Relaksu Plejsy - ponieważ tak brzmi pełnia nazwa tego ośrodka - to pięknie położony słowacki kompleks o sportowym potencjale. Na stokach trenują zawodnicy słowackiej reprezentacji olimpijskiej, a niektóre trasy posiadają homologację FIS do rozgrywania międzynarodowych zawodów w slalomie, slalomie gigancie i super gigancie.

W historii ośrodka odbyło się już kilka europejskich pucharów. Jednak Plejsy to nie tylko miejsce dla profesjonalnych narciarzy aplejskich - różnorodność tras oraz kącik dziecięcy, stanowią dobre zaplecze dla rodzin z dziećmi, a 15 km tras o profilu cross-country zaspokoi marzenia każdego miłośnika narciarstwa biegowego.

Trasy narciarskie

Mimo sportowego nastawienia, ośrodek przygotował trasy dla każdego. Dlatego do dyspozycji gości są 2 trasy łatwe o łącznej długości ok. 1,7 km, 7 tras o średnim poziomie trudność, o łącznej długości 5,6 km oraz 4 trudne trasy o łącznej długości 1,7 km. Razem to około 9 km wariantów tras zjazdowych. Najdłuższa trasa ma 2 350 metrów. Oczywiście stok jest zawsze świetnie przygotowany oraz naśnieżany. Nie bez powodu stacja uzyskała homologację FIS do rozgrywania zawodów sportowych o międzynarodowym poziomie.

Również narciarze biegowi nie będą się tutaj nudzić. Dla nich przygotowano aż 15 km tras o profilu cross-country.

Położenie

Ośrodek znajduje się w mieście Krompachy, w górach Słowacki Raj, a dokładnie w Rudawach Słowackich, na północnych zboczach Krompaskiego Wierchu. Trasy znajdują się na zboczach o przewyższeniu 447 metrów.

Wyciągi narciarskie

Plejsy to 8 wyciągów narciarskich o łącznej przepustowości ponad 6 tysięcy osób w ciągu godziny. Głównym wyciągiem jest 2-osobowa kolej krzesełkowa, która zabiera narciarzy z samego dołu stacji. Jej długość to 1 868 metrów. Równolegle do niej, funkcjonują trzy kolejne wyciągi orczykowe - pierwszy i drugi o długości 350 metrów każdy, a następnie trzeci o długości 1 400 metrów, który wywozi gości na samą górę, trochę wyżej niż kolej krzesełkowa. Na górze działają jeszcze dwa wyciągi orczykowe o długości 550 i 650 metrów.

Infrastruktura

Do wyposażenia stacji narciarskiej należą wypożyczalnia sprzętu zimowego, serwis narciarski, szkoła narciarsko-snowboardowa oraz świetna baza noclegowa i gastronomiczna znajdujące się bezpośrednio przy trasach.
Jest tam również kącik dla dzieci i przedszkole narciarskie.
Do innych atrakcji należą lodowisko, basen oraz sauna oraz warte odwiedzenia malownicze miasteczko Krompachy.
Snowboardziści i narciarze freestyle'owi mogą poskakać na terenie średniej wielkości snowparku.

Parking

Na miejscu dostępne są bezpłatne parkingi.

Dojazd

Krompachy znajdują się przy bocznej drodze numer 547, między Popradem, a Koszycami. Z samego centrum miasta to mniej więcej 5 minut jazdy samochodem.

Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.plejsy.com/how-to-get-here.html

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)