0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 3 lutego 2016
Otwarte wyciągi
0 / 9
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 8 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
08:00 - 20:00
Trasy narciarskie: 8 km
2 km
(25%)
Łatwy
5 km
(63%)
Średni
1 km
(13%)
Trudny

Informacje

Pilsko-Jontek należy do jednego z najlepszych terenów narciarskich w Polsce. Mikroklimat, wysokość zapewniająca dobre warunki śniegowe, dużo terenów poza wyznaczonymi trasami oraz sukcesywnie modernizowana infrastruktura ośrodka narciarskiego sprawiają, że Pilsko jest jednym z najchętniej wybieranych miejsc do szusowania w kraju, zarówno przez narciarzy jak i snowboardzistów.

Na większości tras brakuje oświetlenia i systemu sztucznego naśnieżania. Niemniej jednak, różnorodność stoków i ich malownicze położenie, to wystarczająca rekompensata.

Wyciągi narciarskie

W kompleksie narciarskim funkcjonuje 9 wyciągów, w tym 4 krzesełkowe, 4 orczyki i 1 talerzyk. Od kilku sezonów właściciel ośrodka stara się inwestować w nowoczesne wyciągi, które poprawią przepustowość i komfort turystów.

Najważniejszymi kolejkami są 4-osobowa kolej krzesełkowa Kamienna-Solisko (dł. 730 metrów) oraz nowo powstała kolej Jontek-Buczynka (1460 metrów długości). Dwa 2-osobowe krzesełka prowadzą ze stacji dolnej na Halę Szczawiny oraz ze stacji dolnej na Solisko.

Podwójnym orczykiem można wjechać z Hali Szczawnicy na Halę Miziową. Na kopułę szczytową Pilska (1490 m n.p.m) wwozi narciarzy kolejny orczyk, skąd rozpoczyna swój bieg czerwona trasa nr 5 (3850 metrów długości), którą przy sprzyjających warunkach można zjechać aż do dolnej stacji na Polanie Strugi.

Trasy narciarskie

W ośrodku znajduje się 8 tras zjazdowych oraz kilka wariantów łączących, co w sumie daje 12 tras o różnym stopniu trudności (8 czerwonych, 2 niebieskie, 1 zielona i 1 czarna). Ich łączna długość to ponad 18 kilometrów, co stawia Pilsko na drugim miejscu po względem długości tras w Polsce, zaraz po szczyrkowskim SON-ie.

Trasy nr 1, 2 i 3, znajdujące się pomiędzy Buczynką, Soliskiem i Kamienną, są naśnieżane i oświetlone. Trasy znajdujące się w rejonie Hali Miziowej nie posiadają sztucznego oświetlenia ani naśnieżania, są jednak ratrakowane.

Masyw Pilsko oferuje także świetne możliwości do freeride'u lub skitouru, zwłaszcza w kopule szczytowej.

Jednym z ciekawszych wyborów do szusowania jest jeden z wariantów trasy numer 5. Można nim zjechać praktycznie z samego szczytu do Korbielowa - zaczyna się jak normalny stok narciarski, a kończy malowniczą nartostradą. Długość tej trasy to 2,3 km.

Położenie

Ośrodek znajduje się w Korbielowie - miejscowości w województwie Śląskim. Kurort narciarski położony jest na Pilsku (1557 m n.p.m), w Beskidzie Żywieckim. Jest to drugi co do wysokości szczyt Beskidów (po Babiej Górze),a stoki są najwyżej położonym terenem narciarskim w Polsce, zaraz po Kasprowym Wierchu.

Infrastruktura

Kompleks Pilsko-Jontek dysponuje bogatą infrastrukturą i zapleczem noclegowo-gastronomicznym. Przy wyciągach znajduje się hotel Jontek z restauracją. Na Hali Miziowej funkcjonuje schronisko PTTK, miejsca noclegowe są też dostępne w schronisku na Hali Szczawiny. W obu tych miejscach funkcjonują też punkty gastronomiczne. Przy wyciągu Kamienna-Solisko znajduje się także restauracja „Kamienna”. W sumie na terenie obiektu jest 12 punktów gastronomicznych.

W dolnej stacji oraz przy parkingach do dyspozycji turystów są wypożyczalnie sprzętu, serwis i szkółka narciarska oraz centrum testowe Fischer.

Gdy znudzi się nam jazda na nartach, możemy również poszaleć na skuterach śnieżnych, których wypożyczalnia znajduje się w Korbielowie.
Istnieje również możliwość zorganizowania kuligu z pochodniami i ogniskiem.

Dla najmłodszych przygotowano przedszkole narciarskie "Dimbo". Na terenie ośrodka odbywają się ponadto liczne zawody zarówno w Narciarstwie alpejskim jak i Skicrossie, Carvingu czy Freestylu.

Dojazd

Ośrodek znajduje się 46 km od Bielska-Białej i 60 km od Wisły. Do Korbielowa dojedziemy drogą nr 945 z Żywca. W Korbielowie należy skręcić w ulicę Narciarską(!), którą dojedziemy do bezpłatnych parkingów w dolinie Kamiennej.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem znajdziesz tutaj: http://korbielow.net/korbielow_dojazd/index.php
albo tutaj: http://pilsko.org/kontakt/dane-kontaktowe/

Parking

Bezpłatne parkingi na terenie ośrodka.
Na terenie Korbielowa działa kilka Skibusów, które zabierają narciarzy bezpośrednio pod wybrany punkt noclegowy.

Kontakt

Address: Pilsko-Jontek Korbielów 34-335 Krzyżowa ul.Sitki 8

http://www.pilsko.org/

[email protected]

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)