0 obserwujących
Zamknięte
Aktualizacja: 29 lutego 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 2,3 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 2,3 km
1,9 km
(83%)
Łatwy
0,4 km
(17%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

O wyjątkowości tego miejsca świadczy fakt, że znajduje się w północnej Polsce, dokładnie na Mazurach. Umożliwia wszystkim tęskniącym za górami wypad na narty bez konieczności jechania przez całą Polskę.
Piękna Góra to przede wszystkim klimatyczny Zajazd z bazą noclegową i gastronomiczną oraz ciekawe i różnorodne trasy narciarskie z dobrą infrastrukturą, a także jedyna w regionie kawiarnia obrotowa. To istny raj dla narciarzy, którzy mieszkają daleko od polskich gór. Ze względu na położenie sezon kończy się dosyć szybko, warto więc maksymalnie wykorzystać naprawdę ciekawą ofertę ośrodka.

Wyciągi narciarskie

Ośrodek tworzą cztery wyciągi orczykowe i jedna kolej krzesełkowa o długości 750 metrów położona na przewyższeniu 85 metrów. Łączna przepustowość wszystkich wyciągów to 6200 osób w ciągu godziny.

Trasy narciarskie

Ośrodek oferuje kilka tras zjazdowych o różnej trudności. Przy kanapie biegnie trasa zjazdowa o długości 750 metrów, natomiast przy większym orczyku trasa ma długość 550 metrów, a przy średnim 350 metrów. Jest jeszcze przeznaczona dla początkujących łagodna trasa o długości 200 metrów.
Przy naprawdę dobrych warunkach śniegowych funkcjonuje trasa zjazdowa o długości 1150 metrów.
To wszystko daje razem ponad 2 km tras narciarskich dla początkujących i zaawansowanych miłośników białego szaleństwa.
Stoki są sztucznie naśnieżane, oświetlone i przygotowywane ratrakiem.

Położenie

Gołdap to miasto uzdrowiskowe w województwie warmińsko-mazurskim. "Zajazd pod Piękną Górą Rudziewicz" znajduje się u podnóża Pięknej Góry, na zboczach której rozciągają się trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności. Ze szczytu rozpościera się wspaniały widok na panoramę Gołdapi, Puszczę Romincką oraz na pasmo Szeskich Wzgórz.

Infrastruktura

Zajazd znajduje się przy dolnej stacji kolejki linowej i oferuje kilkadziesiąt miejsc noclegowych oraz restauracyjne posiłki. Do tego na terenie ośrodka funkcjonuje wypożyczalnia nart, serwis narciarski i snowboardowy oraz szkoła narciarsko-snowboardowa. Prawdziwą wisienką na torcie jest jedyna w regionie obrotowa kawiarnia na szczycie Pięknej Góry. Pijąc kawę i jedząc pyszny deser zataczamy w ciągu niecałej godziny pełne koło, rozkoszując się przepięknymi widokami malowniczej okolicy.
Do tego możemy skorzystać z uroków "Bezkrwawego Safari" - niedaleko ośrodka znajduje się zagrodowa hodowla dzikich zwierząt.
Ciekawym uzupełnieniem pobytu będzie również wizyta na nowoczesnej kręgielni.

Dojazd

Gołdap leży na północno-wschodnim krańcu Polski, zaraz przy granicy polsko-rosyjskiej. Należy jechać drogą 65 od Ełka. Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://zajazd-rudziewicz.pl/kontakt/

Parking

Parkingi znajdują się przy dolnej stacji kanapy oraz przy dolnej stacji małego orczyka.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)