0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 24 marca 2016
Otwarte wyciągi
0 / 12
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 12,5 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
08:30 - 16:00
Wysokość:
830 - 1215m (Różnica: 385 m)
Trasy narciarskie: 12,5 km
4,6 km
(37%)
Łatwy
7,4 km
(59%)
Średni
0,5 km
(4%)
Trudny

Informacje

Pec pod Śnieżką to jeden z ośrodków należących do kompleksu narciarskiego Černá Hora - Pec. Połączony jest z innymi ośrodkami wspólnym systemem karnetów SkiTour.

Ze względu na moc atrakcji oraz nowoczesną infrastrukturę, Pec pod Śnieżką stanowi wspaniałe miejsce na rodzinny wypad na narty lub snowboard. 29 km okolicznych tras biegowych zadowoli również miłośników narciarstwa biegowego.

Parking

Parkingi płatne. Nakaz parkowania tylko w wyznaczonych miejscach.

Między ośrodkami w ramach kompleksu Černá Hora - Pec turyści mogą poruszać się bezpłatnymi ski-busami.

Wyciągi narciarskie

Na terenie ośrodka działają 2 koleje krzesełkowe o długości 900 i 1 200 metrów oraz 8 wyciągów orczykowych, w tym dwa o długości 1 000 metrów, jeden 800-metrowy i kilka mniejszych od 85 do 500 metrów. Ogólna zdolność przewozowa wszystkich wyciągów wynosi prawie 12 tysięcy osób na godzinę.

Trasy narciarskie

Pec pod Śnieżką w liczbach, to 17 wariantów tras zjazdowych dających w sumie 12,5 km tras zjazdowych. Dominują trasy łatwe i średnio-trudne, ale jest też 500-metrowy odcinek oznaczony kolorem czarnym. Cztery zjazdy mają powyżej 1 km, a najdłuższym z nich jest półtorej kilometrowy wariant czerwony.

Położenie

Śnieżka leży na granicy polsko-czeskiej. Jest najwybitniejszym szczytem Polski i najwyższym szczytem w Czechach. Jej wysokości to 1 603 metry n.p.m. Miasto Pec pod Śnieżką, a wraz z nim ośrodek narciarski, znajdują się zgodnie z nazwą, właśnie u podnóża Śnieżki.

Infrastruktura

Ośrodek posiada bardzo ciekawe zaplecze dla rodzin z dziećmi. Jest tutaj stok przygotowany z myślą o najmłodszych, kącik dziecięcy, a naprawdę wyjątkową atrakcję stanowi Funline, przypominający amatorski tor do skicrossu, z licznymi zakrętami i tunelem o długości 8 metrów.

Kapitalnymi atrakcjami dla całej rodziny mogą okazać się pobliski tor bobslejowy, jazda nocna po jednym z najszerszych stoków w Czechach oraz oglądanie podniebnych ewolucji w snowparku, który działa również po zmroku. Dla tych z zacięciem sportowym, przygotowano slalom z pomiarem czasu, na którym można sprawdzić swoje umiejętności i poczuć ducha rywalizacji.

Do atrakcji poza-stokowych można zaliczyć m.in. kryty basen, termy oraz kolejkę gondolową na szczyt Śnieżki.

Na typową narciarską infrastrukturę zimową, składają się: wypożyczalnia sprzętu zimowego, szkoła narciarska, przedszkole narciarskie, ski-serwis, dwie bezpłatne toalety oraz szeroka baza noclegowa i gastronomiczna.

Dojazd

Pec pod Śnieżką znajduje się zaledwie 20 minut jazdy samochodem od polskiej granicy w Kowarach, 1,5 godz. jazdy od Wałbrzycha i 1 godz. jazdy od Jeleniej Góry.

Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.skiresort.cz/pl/skiarealy/pec-pod-snezkou/pec-parkovani/

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)