0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 24 marca 2016
Otwarte wyciągi
0 / 7
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 5,1 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
08:00 - 16:00
Wysokość:
620 - 860m (Różnica: 240 m)
Trasy narciarskie: 5,1 km
3 km
(59%)
Łatwy
2,1 km
(41%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Paseky nad Izerą - tak brzmi polska nazwa ośrodka - to rodzinny kompleks narciarski z wieloma kilometrami tras dla początkujących i średnio-zaawansowanych narciarzy lub snowboardzistów oraz ciekawymi atrakcjami dla najmłodszych miłośników szusowania.

Zachętą dla narciarzy biegowych jest ponad 40 km tras biegowych znajdujących się w okolicy ośrodka, a snowboardziści będą mogli poszaleć na specjalnie przygotowanym snowparku.

Stacja narciarska wchodzi w skład kompleksu SKIREGION.CZ wraz z ośrodkami Rokytnice nad Izerą, Rejdice i Prichovice.

Wyciągi narciarskie

Głównymi wyciągami ośrodka są dwa równoległe orczyki - pojedynczy o długości 1 140 metrów i podwójny o długości 1 162 metrów oraz 4-osobowa kolej krzesełkowa o długości 750 metrów.

U podnóża stoku działają wyciąg orczykowy o długości 250 metrów oraz dwa wyciągi, w tym jeden taśmowy, dla dzieci i początkujących. Ogólna przepustowość ośrodka to około 5 500 osób na godzinę.

Trasy narciarskie

Narciarze mają do dyspozycji łącznie 10 km tras zjazdowych różnej trudności. Na terenie ośrodka jest ośla łączka, są trasy łatwe, średnio-trudne, przygotowano również dwa snowparki - dla zaawansowanych oraz dla dzieci i początkujących. Narciarze biegowi mają do swojej dyspozycji ponad 40 km okolicznych tras o profilu cross-country.

Wszystkie trasy są przygotowane armatkami śnieżnymi w razie słabych warunków śniegowych. Stok wyrównywany jest ratrakami.

Położenie

Paseky nad Izerą to gmina górska, która znajduje się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, około 5 km od zaprzyjaźnionego ośrodka Rokytnica nad Izerą.

Infrastruktura

Paseku nad Izerą wyróżnia bardzo dobra infrastruktura dla rodzin z dziećmi. Jest tutaj specjalnie wyznaczony plac do nauki jazdy połączonej z zabawą, przy którym działają dwa wyciągi, w tym jeden tzw. magiczny dywanik.

Dla tych, którzy czują się trochę pewniej na nartach przygotowano mini-snowpark dla początkujących. Na miejscu działa szkoła narciarska, trzy wypożyczalnie nart, ski-serwis, dwie bezpłatne toalety, cztery bufety zaraz obok wyciągów oraz dyżurka ratowników górskich. Bazę noclegową stanowią liczne pensjonaty i domki wczasowe.

Parking

W pobliżu ośrodka są 4 parkingi. Przy dolnej stacji równoległych orczyków, znajduje się parking płatny. Natomiast parkingi przy sklepie Konzum, przy Pensjonacie Sokol oraz przy dolnej stacji kolei linowej są bezpłatne.

Dojazd

Stacja znajduje się 20 minut od polskiego przejścia granicznego w Szklarskiej Porębie. Z drogi numer 10 należy odbić w lewo na Rokytnice nad Izerą (w drogę numer 14). Jedziemy tak parę kilometrów aż do rozjazdu, na którym Paseky będą w prawo, a Rokytnice w lewo. Z tamtego miejsca to jeszcze 2 km jazdy. Należy przejechać przez rzekę Izerę, a potem dalej prosto, aż dojedziemy do celu.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)