0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Obergugl, jest jedną z trzech miejscowości zamykających tyrolską Dolinę Ötztal. Pozostałe to Hochgurgl i Untergurgl. Teren narciarski pomiędzy nimi określa mianem Obergurgl - Hochgurgl.

Ten austriacki areał to prawdziwa gratka dla narciarzy. Połączone ośrodki dają łącznie 110 km tras narciarskich leżących na wysokościach 1800-3080 m n.p.m. Wyjątkowe położenie kompleksu sprawia, że sezon otwarty jest już od listopada, a kończy się dopiero pod koniec maja. Trasy są zróżnicowane pod względem trudności, z przewagą tras łatwych i średnich ( ale trudnych jest aż 20 km, z czego najwięcej w Hochgurgl ) w związku z tym każdy znajdzie sobie coś dla siebie, niezależnie od poziomu umiejętności.

Obergurgl - Hochgurgl urzeka udanym kompromisem między kameralnym klimatem i pięknymi widokami, a infrastrukturą gotową na wyzwania masowej turystyki i świetnym zapleczem apres-ski.

Wyciągi narciarskie

W Obergurgl - Hochgurgl działają 24 wysokiej klasy wyciągi, w tym aż osiem kolejek gondolowych, dwa krzesełka 6-osobowe, sześć krzesełek 4-osobowych i kilka wyciągów orczykowych. Ich łączna przepustowość wynosi 37 000 osób na godzinę. Ze względu na wysoką jakość, urządzenia otrzymały etykietę "Top Quality Skiing”, co niezwykle podniosło rangę ośrodka.

Trasy narciarskie

W samym Obergurgl przygotowano aż 56 km tras narciarskich. Areał narciarski Festkogl w Obergurgl oraz trasa Schermerspitze to idealne tereny dla zaawansowanych i średnio-zaawansowanych narciarzy. Prawdziwi eksperci mogą poszaleć na stromym stoku Hohe Mut.

W połączeniu z pozostałymi dwoma kompleksami, narciarze mają do dyspozycji aż 110 km różnorodnych i doskonale przygotowanych wariantów zjazdowych, których rozkład przedstawia się następująco:
- niebieskie - 35 km,
- czerwone - 55 km,
- czarne - 20 km.

Położenie

Teren narciarski rozciąga się na wysokościach 1800-3080 m n.p.m., pomiędzy trzema sąsiadującymi ze sobą miejscowościami w Dolinie Ötztal, w Tyrolu: Hochgurgl, Untergurgl i tytułową Obergurgl (1930 metry n.p.m.).

Infrastruktura

Na terenie ośrodka znajduje się 11 punktów gastronomicznych ( 7 w samym Hochgurgl ), w tym bary, chatki i restauracje na wysokościach 3,080 i 2,670 metrów, mogą poszczycić się nie tylko przepięknymi widokami, ale również słynną tyrolską gościnnością.

W Obergurgl przygotowano profesjonalny snowpark z 22 przeszkodami i wariantami przejazdu o różnym stopniu trudności. W sezonie 2016/2017 powstał tzw. funslope czyli specjalnie wyznaczona trasa z różnymi przeszkodami i urozmaiceniami terenu. W Obergurgl działa również profesjonalna szkółka narciarsko-snowboardowa oraz kilka sklepów narciarskich, przy których znajdziemy wypożyczalnie i ski-serwisy.

Do dodatkowych atrakcji należy zaliczyć liczne trasy cross-country dla miłośników narciarstwa biegowego, niezliczone tereny do uprawiania freeride'u, tory saneczkowe, jazdę na łyżwach, piesze wyprawy wysokogórskie, plac, na którym możemy trenować wychodzenie z sytuacji bez wyjścia i radzenie sobie w czasie zagrożenia na stoku, m.in. w trakcie zagrożenia lawinowego czy w razie urazu.
Do urozmaiceń poza-stokowych zaliczyć trzeba jazdę konną oraz relaks w strefie sportowo-wypoczynkowej z basenem, halą do fitnessu, kortem do tenisa i strefą wellness&spa.

Dojazd

Jadąc z zachodu należy kierować się drogą S 16, następnie austostradą A 12, z której wyjeżdżamy rozwidleniem Ötztal. Potem jedziemy ok. 35 km drogą numer B 186 aż do Obergurgl-Hochgurgl.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: https://www.obergurgl.com/getting-there-winter

Parking

Tereny są połączone koleją gondolową, więc po całym obszarze możemy poruszać się bez konieczności zdejmowania nart. Nie musimy się martwić, że samochów zostawiliśmy na jednym z parkingów, a skończył nam się karnet - pomiędzy miejscowościami Hochgurgl, Obergurgl i Untergurgl kursuje bezpłatny ski-bus, którym możemy wrócić do miejsca, w którym zostawiliśmy swoje auto.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 057200103

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)