0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 3 lutego 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 1,2 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 20:00
Trasy narciarskie: 1,2 km
1 km
(83%)
Łatwy
0,2 km
(17%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Jeszcze kilka lat temu ośrodek na Nosalu mógł się poszczycić bodajże najatrakcyjniejszą trasą slalomową w Polsce. Dziś, odkąd zamknięto leciwą kolej linową z 1967 roku, na łagodnie nachylonych, szerokich stokach Nosala szusują głównie najmłodsi. Warto jednak zaznaczyć, że ta drastyczna zmiana profilu działalności doprowadziła do stworzenia najbardziej profesjonalnego centrum szkoleniowego dla małych narciarzy w kraju. Nie bez powodu pełna nazwa ośrodka brzmi Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal.

Wyciągi narciarskie

Obecnie na stokach Nosala działa 5 wyciągów orczykowych o długościach od 150 do 250 metrów – każdy obsługuje osobna trasę.

Trasy narciarskie

Udostępnione trasy są łagodne, szerokie, nie krzyżują się i mają charakter stricte szkoleniowy. W sumie mamy tu do dyspozycji 5 różnych zjazdów o średniej długości 220 m – 4 z nich oznaczone są jako niebieskie, a jeden jako zielony.

Położenie

Stacja narciarska znajduje się w Zakopanem na północnym zboczu Nosala (1 206 m n.p.m.). Ze szczytu i zboczy rozciągają się wspaniałe widoki na Halę Gąsienicową i Dolinę Bystrej.

Infrastruktura

U stóp Nosala funkcjonuje słynna już szkoła narciarsko-snowboardowa STRAMA , serwis, wypożyczalnia sprzętu i odzieży oraz karczma regionalna z kącikiem zabaw dla dzieci.
W sezonie organizuje się tu liczne kursy narciarskie oraz imprezy tematyczne dla dzieci. Co roku odbywa się m.in. Puchar Misia Stramusia – jedna z największych imprez tego typu w Polsce. Między parkingiem a budynkiem wypożyczalni i kasy działa zimowy ogródek Misia Stramusia - plac zabaw z karuzelą pontonową oraz bujakami elektrycznymi. Kolejna opcja dla najmłodszych to "Klub Misia Stramusia" - przedszkole narciarskie, w którym maluchy mogą bawić się pod okiem opiekunów.

Dojazd

Ośrodek mieści się przy ulicy Oswalda Balzera. Z ronda Jana Pawła II w Kuźnicach zjeżdżamy w Drogę na Bystre (kierunek na Jaszczurówki) i po ok. 1 km skręcamy w lewo.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://nosal.pl/o-firmie/kontakt.html

Parking

Na miejscu udostępnione są duże parkingi.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)