0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Muttereralmpark – areał narciarski, który rozciąga się nad miejscowościami Mutters i Götzens - oferuje wszystko, czego tylko możesz oczekiwać od tyrolskiego ośrodka i to tylko rzut beretem od Innsbrucka.

Gwarantem udanego wypoczynku są obfite opady śniegu, wydajny system sztucznego naśnieżania, świetnie przygotowane trasy zjazdowe, dostosowane do każdego poziomu umiejętności, trasy saneczkowe oraz przyjacielska atmosfera. To idealne miejsce dla rodzin, których członkowie są na różnym poziomie zaawansowania. Do wyboru mamy sieć łagodnych tras dla rekreacyjnych narciarzy, a także górskie stromizny i tereny freeride'owe dla rodzinnych ekspertów.

Wyciągi narciarskie

Zarówno z Mutters, jak i z Götzens, odwiedzających zabierają nowoczesne, 8-osobowe koleje gondolowa. Na górze mamy do wyboru 4-osobową kolej krzesełkową oraz wyciąg talerzykowy. To razem daje 4 wyciągi narciarskie o łącznej zdolności przewozowej sięgającej 6800 osób na godzinę.

Na miejscu działają dodatkowo 2 szkoleniowe wyciągi taśmowe "Sunkid Moving Carpet".

Trasy narciarskie

Na miłośników szusowania czeka 16 km świetnie przygotowanych i różnorodnych tras zjazdowych, które można podzielić na:
- trasy łatwe: 7 km (44 %),
- trasy średnio-trudne: 8 km (50 %),
- trasy trudne: 1 km (6 %).

Z sąsiedniego ośrodka Axamer Lizum do stacji Mutterer Alm biegnie szlak narciarski/nartostrada. Niestety, żeby wrócić do Axamer Lizum trzeba skorzystać ze ski-busu.

Na terenie ośrodka działa niezwykle wydajny system sztucznego naśnieżania, składający się ze 145 armatek śnieżnych, które obejmują swoim zasięgiem całą powierzchnię kompleksu.

Wisienką na torcie są dwie długie trasy: Muttereralm o długości 3 400 metrów i Götzens o długości 4 200 metrów.

Prawdziwym wyzwaniem dla śmiałków są wspaniałe tereny poza trasami. Atrakcją samą w sobie stanowi wyszukiwanie takich terenów na mapie ośrodka.

Położenie

Ośrodek narciarski Muttereralm leży pomiędzy miejscowościami Mutters i Götzens, w kraju związkowym Tyrol, w powiecie Innsbruck-Land. Trasy narciarskie rozciągają się na wysokościach od 920 do 1,800 metrów n.p.m.

Infrastruktura

Na miejscu działa oczywiście wypożyczalnia sprzętu zimowego oraz serwis narciarski. Zaplecze szkoleniowe tworzą szkoła narciarsko-snowboardowa oraz strefa szkoleniowa dla dzieci z wyciągami taśmowymi i różnymi atrakcjami urozmaicającymi naukę.
Atrakcjami dla zaawansowanych narciarzy oraz miłośników adrenaliny są kolejno trasa slalomowa z pomiarem czasu oraz profesjonalny snowpark.

Poza stokiem narciarskim znajduje się 8 km trasa saneczkowa, 1 km górski szlak pieszy oraz światowej klasy tereny do ski-touringu.

Dojazd

Ośrodek znajduje się niecałe 10 minut jazdy samochodem od Innsbrucka. Do obu stacji bazowych Mutters i Götzens można dostać się za pomocą ski-busa.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.muttereralmpark.at/en/muttereralmpark/directions-parking

Parking

Pod dolnymi stacjami ośrodka znajdują się bezpłatne parkingi.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 512548410

http://www.innsbruck.info/mutters

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)