0 obserwujących
Trasy narciarskie: 2 km
0,2 km
(10%)
Łatwy
1,8 km
(90%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Moninec bez wątpienia wyróżnia się na tle rodzimych ośrodków narciarskich. Powstał w 2008 roku i w tej chwili cieszy się estymą jako największy, najnowocześniejszy i najbardziej popularny ośrodek narciarski w środkowych Czechach. Jako jedyny w tym regionie posiada cztero-sobowy wyciąg krzesełkowy oraz jako pierwszy w całym kraju korzysta z nowoczesnego sposobu naśnieżania, który zapewnia technologia SnowFactory. Kompleks oferuje wyborne połączenie sportu, rozrywki i spokojnego wypoczynku w przyjemnej, rodzinnej atmosferze.

Wyciągi narciarskie

Maksymalna zdolność przewozowa ośrodka wynosi 4 200 osób na godzinę. W skład kompleksu wyciągów wchodzi:

- 4-osobowa kolej krzesełkowa,
- 3 wyciągi orczykowe,
- 1 wyciąg taśmowy Sunkid Moving Carpet

Trasy narciarskie

Łączna długość tras zjazdowych wynosi ok. 2,2 km. Przeważająca większość tras dedykowana jest średnio-zaawansowanym narciarzom (1,8 km.). Pozostałe warianty polecane są początkującym.


Na terenie ośrodka działa nowoczesny system sztucznego naśnieżania, składający się z wydajnych armatek śnieżnych i wykorzystujący technologię rodem z alpejskim kurortów zimowych. SnowFactory firmy TechnoAlpin jest pierwszym urządzeniem tego typu w Czechach, które pozwala na "wyprodukowanie" pokrywy śniegowej, nawet przy dodatnich temperaturach.

Warto jeszcze wspomnieć o oświetleniu. Wszystkie tras posiadają sztuczne światło. Ośrodek posiada drugą najdłuższą oświetloną trasę zjazdową w Czechach.

Położenie

Na północno-wschodnim stoku Javorowych skał (725 m n.p.m.) niedaleko miejscowości wypoczynkowej Sedlec-Prčice. Teren narciarski rozciąga się na wysokościach od 500 do 700 metrów n.p.m.

Infrastruktura

Największą atrakcją dla całej rodziny jest tzw. Fun Line czy Fun Slope czyli pełna bezpiecznych przeszkód i urozmaiceń trasa narciarska. Działa tutaj system Net-o-peer czyli aplikacja mobilna i system monitoringu, który robi zdjęcia za pomocą GPS w trakcie przejazdu przez Fun Line!

Szkoła narciarsko-snowboardowa uznawana jest przez wielu za najlepszą w Czechach. Dla dzieci przygotowano aż dwa parki szkoleniowe, gdzie maluchy łączą naukę z elementami zabawy.

Podstawowe zaplecze narciarskie tworzą wypożyczalnia sprzętu zimowego ,serwis narciarski oraz dwie przestronne restauracje, także komfortowe zakwaterowanie.

Do pozostałych atrakcji należy snowtubing oraz teren do uprawiania discgolfa.

Na koniec warto zwrócić uwagę na ofertę kompleksowych pakietów narciarskich, które obejmują karnety na stok, zakwaterowanie, a nawet zabiegi odnowy biologicznej.

Dojazd

Stacja znajduje się ok. 70 km na południe od Pragi. Jedziemy drogą D1, w Mirošovice skręcamy w kierunku Tábor - České Budějovice, potem w Votice wybieramy kierunek na Sedlec-Prčice i jedziemy przez Jestřebice, Arnoštovice i Heřmaničky. Po przejechaniu Prčice skręcamy w lewo i jedziemy na Jetřichovice, gdzie nareszcie skręcamy na Monínec.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://zima.moninec.cz/en/about/how-to-get-here

Parking

Bezpłatny, monitorowany parking na 550 samochodów osobowych.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)