0 obserwujących
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Zlokalizowany w Karyntii lodowiec Moelltaler, oferuje ponad 17 km tras zjazdowych, w większości oznaczonych kolorem czerwonym, na wysokości powyżej 2.100 do 3.122 m npm. "Moelli" jest jednym z najbardziej niezawodnych lodowcowych ośrodków w południowej Austrii, jeśli chodzi o warunki śniegowe. Jak potwierdzają statystyki, jest również najbardziej słonecznych regionem w kraju. Jest to najmłodszy z 8 lodowcowych ośrodków, więc jego infrastruktura należy do najbardziej nowoczesnych w Austrii.

Cechą szczególną lodowca Moelltaler, jest jego szerokość. Stoki rozmieszone na jednorodnej powierzchni, która rozciąga się prawie na kilometr wszerz! Trasy wyznaczone zostały w taki sposób, że znajdą tutaj swoje miejsca zarówno początkujący narciarze i snowboardziści, jak i bardziej zaawanswoania miłośnicy szusowania po śniegu.

100% gwarancja śniegu to nie tylko zasługa dobrej lokalizacji. Lodowiec Moelltaler jest pierwszym lodowcowym terenem narciarskim w Austrii, na którym 90% tras objętych jest systemem sztucznego naśnieżania.

Wyciągi narciarskie

9 minut - tyle zajmuje przedostanie się na teren lodowca najdłuższą na świecie podziemną koleją linowo-torową. Obiekt ma długośc 4 718 metrów i może przetransportować maksymalnie 1 600 osób w ciągu godziny. Z górnej stacji kolei, zabierze nas 6-osobowa gondola. Wysiadając na wysokości 2 800 metrów znajdujemy się w zupełnie innym świecie. Na terenie lodowca działa również 6-osobowa kanapa z osłonami przeciwwietrzynymi, którą możemy wjechać na wysokość 3 000 metrów n.p.m. Na miejscu funkcjonują również inne wyciągi krzesełkowe, kilk orczyków i wyciągów szkoleniowych.

Maksymalna zdolność przewozowa ośrodka wynosi 15 610 os./h.

Trasy narciarskie

Łączna długość tras: 17.4 km
- 5.2 km (30 %) tras łatwych
- 7.2 km (41 %) tras średnio-trudnych
- 5 km (29 %) tras trudnych
- ok. 10 km odcinków freeride'owych.

System 45 armatek śnieżnych obejmuje swoim zasięgiem 90% całkowitej powierzchni tras.

Brak możliwości zjechania na nartach do samego dołu. Turystów chcących zjechać na dół, zabiera z wysokości 2 100 metrów kolej linowo-torowa.

Położenie

Trasy ośrodka rozciągają się na wysokościach od 2 108 do 3 122 metrów n.p.m., na stokach lodowca Mölltal, w Górnej Karyntii. Teren administracyjnie należy do powiatu Spittal an der Drau.

Infrastruktura

Do atrakcji na stoku należy zaliczyć m.in.: trasę ćwiczeniową do jazdy po muldach, profesjonalny snowpark, tor do boardercrossu, tereny do freeride'u oraz możliwość organizacji zawodów i treningów na tyczkach.

Zaplecze narciarskie stanowią: wypożyczalnia i serwis Intersport, dwie szkoły narciarsko-snowboardowe, duży, przeszklony kompleks jadalno-wypoczynkowy przy stacji pośredniej z restauracją i pokojami noclegowymi.

Dojazd

Jadąc od Flattach, wspinamy się 8 km górską drogą bezpośrednio pod stację kolejki linowo-torowej.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.gletscher.co.at/anreise-kontakt/#.WBdQhvrhBPY

Parking

Bezpłatny parking znajduje się bezpośrednio przy dolnej stacji kolei linowo-torowej.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 4785 8110

http://www.gletscher.co.at/

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)