0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 5,7 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 5,7 km
2,2 km
(39%)
Łatwy
3,5 km
(61%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Teren narciarski Mieders - Serles jest dość niewielki, ale za to oferuje świetnie położone i przygotowane trasy o łącznej długości 5,7 km oraz wydajne wyciągi, w tym 8-osobową gondolę, która w kilka minut zabierze Cię z centrum miasta, aż na górną stację ośrodka, na wysokość ok. 1 6 80 metrów n.p.m. Oprócz narciarstwa zjazdowego, bardzo popularne w tym regionie jest poruszanie się na nartach biegowych. Wysoko położone trasy biegowe to gratka dla miłośników tej formy spędzania wolnego czasu zimą.

Wyciągi narciarskie

Wizytówką ośrodka jest nowoczesna, 8-osobowa kolej gondolowa o długości prawie 2 km i zdolności przewozowej sięgającej 900 osób na godzinę. Gondolą wjeżdżamy na teren narciarski. Tam do wyboru mamy jeszcze 4 różne urządzenia, w tym dwa wyciągi orczykowe typu "kotwiczka", 1 wyciąg talerzykowy oraz 1 wyciąg taśmowy dla początkujących i dzieci.

Całkowita zdolność przepustowa ośrodka wynosi 3 376 osób na godzinę.

Trasy narciarskie

Z górnej stacji gondoli masz do wyboru kilka wariantów zjazdu. Możesz poszusować łagodnym i szerokim stokiem Waldrasteck aż do dolnej stacji orczyka o tej samej nazwie. Stamtąd, możesz albo wrócić na górę, na stację Koppeneck albo poszusować na sam dół, do stacji bazowej. Łącznie do dyspozycji pozostaje 5,7 km tras zjazdowych, które podzielone są ze względu na stopień trudności w ten sposób:
- trasy łatwe: 2.2 km (39 %)
- trasy średnio-trudne: 3.5 km (61 %).
Na terenie ośrodka nie ma tras typowo trundych (czarnych).
70 % powierzchni ośrodka objęta jest systemem sztucznego naśnieżania.
Najdłuższa trasa ma 3,5 km.

Położenie

Miejscowość Mieders położona jest u podnóża góry Serles (2717 metrów n.p.m.) w regionie Stubai, w Tyrolu. Trasy narciarskie leżą na zboczach Serles, na wysokościach od 960 do 1 674 metrów n.p.m.

Infrastruktura

Na terenie ośrodka znajduje się kilka punktów gastronomicznych, działa szkółka narciarsko-snowboardowa, jest również wypożyczalnia i serwis sprzętu zimowego.
Do atrakcji należą bez wątpienia wielokilometrowe, oświetlone trasy do jazdy na sankach, a także duża różnorodność szlaków pieszych (idealnych dla miłośników wycieczek na rakietach śnieżnych!) oraz pętli biegowych.

Dojazd

Miejsce docelowe znajduje się 3 km od zjazdu z autostrady A13 (Schoenberg Autobahn exit 13). Zjedź rozwidleniem i skręć w prawo na Stubaital. Mieders to brama wjazdowa do Stubaital.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: https://www.stubai.at/en/skiing-resorts/serlesbahnen/skiing-resort/directions-contact/

Parking

Na miejscu znajduje się bezpłatny parking.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)