0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 46
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 136 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 136 km
40 km
(29%)
Łatwy
66 km
(49%)
Średni
30 km
(22%)
Trudny

Informacje

W samym sercu olbrzymiego terenu narciarskiego, leżącego na zboczach kilku masywnych gór, leży miejscowość Mayrhofen, która stanowi bramę wjazdową do 136 km różnorodnych tras zjazdowych, 10 km nartostrad, 44 wyciągów narciarskich i wielu szalonych atrakcji.

Ośrodek oferuje rozbudowaną infrastrukturę zimową dla każdego, niezależnie od umiejętności i wieku. Na miejscu znajdziesz kilka stref szkoleniowych dla dzieci, łagodne oraz strome stoki, tereny dla miłośników freeride'u oraz snowpark "Vans Penkenpark" dla amatorów freestyle'u. Ofertę dopełniają liczne restauracje z tarasami i górskie chaty z dobrym jedzeniem i czymś do popicia. Tereny narciarskie Penken, Rastkogel i Eggalm połączone są systemem wyciągów. Ahorn jest osobnym obiektem, który znajduje się ok. 400 metrów od stacji bazowej Penken. Anorh, wraz z ośrodkiem Hintertux Glacier, należy do stowarzyszenia Ski & Glacier World Zillertal 3000.

Wyciągi narciarskie

Liczba i przepustowość wyciągów jest oszałamiająca. 44 urządzenia transportują 81 232 pasażerów w ciągu godziny, dzięki czemu unikamy stania w kolejkach pod bramkami.
W skład rozbudowanego kompleksu wyciągów wchodzą:
- 2 koleje wagonikowe,
- 6 kolei gondolowych,
- 1 kolej linowa mieszana (gondola i krzesło),
- 17 kolei krzesełkowych,
- 12 wyciągów orczykowych,
- 6 wyciągów szkoleniowych.

Poza tym, na najmłodszych czeka aż 13 urządzeń taśmowych "Sunkid Moving Carpet", dzięki którym bezpiecznie i komfortowo postawią swoje pierwsze szusy na nartach.

Prawdziwą innowacją na skalę światową jest kolej mieszana w ośrodku Penken: nie dość, że składa się z 10-osobowych gondolek i 8-osobowych krzesełek na jednej linie, to posiada dwie, niezależne stacje. To oznacza, że mamy wybór, czy wsiadamy ekspresowo, bez odpinania sprzętu, czy wybieramy bardziej komfortowy przejazd gondolą.

W sezonie 2017/2018 planowane jest otwarcie kolejnej, 10-osobowej kolei gondolowej "Finkenberger Almbahn 1". Gondole będą wyposażone w podgrzewane siedzenia.

Trasy narciarskie

Rozpiętość wariantów zjazdowych jest imponująca. Znajdziesz tutaj zarówno ośle łączki do celów szkoleniowych, szerokie stoki do płynnej curvingowej jazdy, a także czarne, wymagające trasy, w tym najbardziej stromy stok w Austrii - Harakiri. Urozmaiceniem są odcinki z pomiarem czasu i prędkości.

Łączna długość tras zjazdowych wynosi 136 km i podzielone zostały w ten sposób:
- trasy łatwe: 40 km (29 %)
- średnio-trudne: 66 km (49 %)
- trudne: 30 km (22 %)

Żeby naśnieżyć 136 km stoków, potrzeba 286 armatek śnieżnych!

Najdłuższa trasa ma 10 km i leży na przewyższeniu 1448 metrów.

Śmiałkowie wybiorą trasę Harakiri No. 34. Ma długość 1,2 km i leży na przewyższeniu 376 metrów! To najbardziej stroma trasa w Austrii. Nachylenie dochodzi tutaj do 78%.

Położenie

Ośrodek Mayrhofen rozciąga się na kilku szczytach pomiędzy regionem Mayrhofen-Hippach, a Tux-Finkenberg. Tereny narciarskie położone są na wysokościach od 630 do 2,500 metrów n.p.m.

Infrastruktura

Na terenie ośrodka znajduje się kilkanaście atrakcji, do których należą m.in.:
- system Skiline, dzięki któremu po wejściu na stronę internetową, dowiemy się m.in. z jakich wyciągów skorzystaliśmy oraz ile kilometrów zrobiliśmy na nartach.
- 2 stałe trasy slalomowe z pomiarem czasu,
- odcinek z pomiarem szybkości,
- profesjonalny snowpark,
- 10 km szlaków narciarskich/nartostrad,
- tereny freeride'owe,
- funslope.

Mayrhofen oferuje podstawowe wyposażenie dużego kurortu zimowego, czyli sklepy sportowe, wypożyczalnie oraz serwisy sprzętu narciarskiego, szkółki narciarsko-snowboardowe oraz bazę noclegową i gastronomiczną.

Dojazd

Ośrodek leży w odległości 30 km od najbliższego zjazdu (rozwidlenie Zillertal) z autostrady "Inntal Autobahn". Punktem startowym dla gości, którzy nie nocują na miejscu, jest wyciąg Horberg.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.mayrhofen.at/en/service/arrival/

Parking

Na terenie ośrodka znajdują się liczne bezpłatne parkingi, pomiędzy którymi kursują ski-busy.

Kontakt

Informacja warunki: + 43 528562277

http://www.mayrhofner-bergbahnen.com

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)