0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 3 lutego 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 3 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 21:00
Trasy narciarskie: 3 km
3 km
(100%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Ośrodek narciarski w miasteczku Małe Ciche, dysponuje nowoczesną infrastrukturą i malowniczymi trasami zjazdowymi, z których roztacza się piękny widok na panoramę Tatr.

Dobre zaplecze gastronomiczne i noclegowe oraz lokalizacja w pięknym zakątku Podhala, to dodatkowe atuty tej stacji narciarskiej. Szerokie trasy zjazdowe są idealnym miejscem dla początkujących narciarzy, jak i dla rodzin z dziećmi.

Co ciekawe, do ośrodka można dojechać od dołu i od góry wspinając się drogą na Polanę Zgorzelisko. Możemy zacząć szusować bez potrzeby wjeżdżania kolejką na górę.

Wyciągi narciarskie

Stacja dysponuje pięcioma wyciągami (2 krzesełkowe, 3 orczykowe). Nowoczesne, czteroosobowe krzesełko "Zgorzelisko Express" ma długość 1 250 metrów i przepustowość 2 200 osób na godzinę. Równolegle do niego poprowadzony jest wyciąg krzesełkowy Małe Ciche (750 metrów długości, 2200 os./h). Wyciąg orczykowy „Duży” ma długość 500 metrów. Pozostałe dwa wyciągi orczykowe Dyzio i Zgorzelisko (100 i 210 metrów) przeznaczone są dla dzieci i początkujących.

Trasy narciarskie

W ośrodku Małe Ciche narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji sześć tras zjazdowych o łącznej długości prawie 4 kilometrów. Wszystkie oznaczone są kolorem niebieskim. Najdłuższa z nich, trasa nr 1 (długość 1 300 metrów, różnica poziomów 220 metrów), biegnie wzdłuż wyciągu krzesełkowego "Zgorzelisko Express".

Po obu stronach wyciągu "Małe Ciche", prowadzą trasy nr 2 i 3 (obie mają po 800 metrów długości i 120 metrów przewyższenia). Trasę nr 4 obsługuje wyciąg orczykowy "Duży". Jej długość to 550 metrów i 100 metrów przewyższenia. Narciarskie przedszkole znajduje się na trasie nr 6, zlokalizowanej na Polanie Zgorzelisko. Krótka trasa nr 5 (120 metrów długości i 17 metrów przewyższenia) również przygotowana została z myślą o najmłodszych. Przy sprzyjających warunkach pogodowych, poszaleć można w snowparku. Wszystkie trasy są oświetlone i naśnieżane.

Położenie

Małe Ciche oddalone jest 12 km od Zakopanego i 9 km od Bukowiny Tatrzańskiej. Dzięki położeniu z dala od zgiełku większych ośrodków, udało się tu zachować przytulną atmosferę wsi góralskiej zapewniającą ciszę i spokój.

Stoki ośrodka rozciągają się na Polanie Zgorzelisko, na północnym stoku Wierchu Zgorzelisko (1106 m). Na górze znajduje się stary Hotel "Tatry", który dawniej stanowił ośrodek wypoczynkowy rządu polskiego.

Infrastruktura

Przy dolnej stacji wyciągu turyści przyjeżdżający do Małe Ciche, znajdą dwie restauracje, szkołę narciarską, sklep sportowy, a także wypożyczalnię i serwis sprzętu. Obok górnej stacji znajduje się hotel oraz restauracja. Toalety dostępne są przy górnej stacji wyciągu "Małe Ciche" oraz przy dolnej stacji wyciągu "Zgorzelisko Express".

Na pierwszym piętrze restauracji "Małe Ciche" znajduje się sala zabaw "Bajlandia", gdzie najmłodsze pociechy spędzą miło i bezpiecznie czas w oczekiwaniu na szalejących na stoku rodziców.

Dojazd

Do stacji Małe Ciche można dojechać od południowej strony (z Zakopanego skręcając z drogi Oswalda Balzera) lub od strony północnej, kierując się drogą wojewódzką nr 961, prowadzącą z Poronina do Bukowiny Tatrzańskiej, i skręcając z niej na wysokości Stasikówki.
Jeśli jedziemy od strony Zakopanego, to przejeżdżamy Poronin i równocześnie z tablicą informującą o wyjeździe z Poronina, skręcamy w prawo. Jedziemy około 150 metrów i skręcamy w lewo. Dalej udajemy się parę kilometrów przez las i już jesteśmy u celu.

Natomiast jeśli jedziemy od Bukowiny Tatrzańskiej, to na rondzie kierujemy się tak jak do Zakopanego, następnie przejeżdżamy przez miejscowość Stasikówka. W Poroninie skręcamy w lewo. Jadąc około 150m skręcamy w lewo kierując się już do celu.

Żeby dostać się na górny parking, już na wysokości Bukowiny Tatrzańskiej należy skręcić na Łysą Polanę, a potem kierować się na Hotel "Tatry".

Mapka z dojazdem do parkingów znajduje się tutaj: http://maleciche.com/stacja-narciarska/parkingi

Parking

Ośrodek dysponuje tarasowymi parkingami w dolnej części kompleksu, a także dodatkowymi miejscami przy Polanie Zgorzelisko. W sezonie do stacji narciarskiej regularnie kursuje skibus.

Rozmieszczenie parkingów znajdziesz tutaj: http://maleciche.com/stacja-narciarska/parkingi

Kontakt

Address: Stacja Narciarska Małe Ciche Sp. z o.o. Małe Ciche 73c 34-531 Murzasichle

http://www.maleciche.com/

[email protected]

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)