0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 3,6 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 3,6 km
2,4 km
(67%)
Łatwy
1,2 km
(33%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Kompleks narciarski Malá Úpa to niewielkie miejsce z dużym potencjałem. Na miejscu znajdziemy dwie trasy biegowe oraz 3,7 km tras zjazdowych o długości nawet jednego kilometra i stopniu trudności od łatwego do średniego, które obsługiwane są przez sieć siedmiu wyciągów. Brak tras trudnych przesądza o wyborze ośrodka głównie przez osoby poczatkujące i rodziny z dziećmi. Właśnie dla nich przygotowano dwa dziecięce Parki SKiMU, gdzie maluchy łączą naukę z zabawą, pod czujnym okiem instruktorów.

Położenie

Malá Úpa leży w Karkonoszach Wschodnich, który dzięki swojej lokalizacji (trasy narciarskie leżą na wysokościach od 850 do 1 100 m n.p.m.) jest jednym z najwyżej położonych ośrodków w Republice Czeskiej. Wyjątkowa lokalizacja oraz wydajny system sztucznego naśnieżania, gwarantują perfekcyjne warunki śniegowe przez cały sezon.


850 m - 1100 m

Trasy narciarskie

Warianty tras: 2
Łączna długość tras: 3.6 km. Łatwe: 2.4 km (67 %), średnio-trudne: 1.2 km (33 %).

Nowoczesny i w pełni zautomatyzowany system sztucznego naśnieżania obejmuje 80 % powierzchni stoków. Na trasie zjazdowej umieszczone są cztery najbardziej wydajne armatki śniegowe spółki TechnoAlpin, model T60, których maksymalna moc wynosi 40 l wody na sekundę.

O codzienne przygotowanie stoków do bezstresowej jazdy dba ratrak.

Parking

Sieć 9 parkingów porozrzucanych w różnych miejscach ośrodka. Dla narciarzy postój na jednodniowych parkingach jest DARMOWY (do czasu zapełnienia wszystkich miejsc, parking jest do dyspozycji gości do 22.00 h). Opłata na pozostałych parkingach wynosi 100 CZK/dzień.

Na terenie kompleksu kursują dwie linie skibusów, którymi narciarze mogą poruszać się za darmo.

Infrastruktura

- Stała trasa slalomu z pomiarem czasomierzem, która może pomieścić ok. 10-12 tyczek.
- SKiMU Vertical - za pośrednictwem numeru podanego na skipasie można sprawdzić, ile kilometrów różnicy wysokości pokonaliśmy w ciągu całego dnia.
- Centrum sportowo-wypoczynkowe, w którym oprócz noclegów, znajdziemy siłownię, halę do tenisa/badmintona/piłki ręcznej/siatkówki/koszykówki oraz saunę, jacuzzi, stół do bilardowy, a także zaplecze do tenisa stołowego.
- SKiMU House to górska restauracja & Aprés-ski, która jest w Czechach wyjątkiem ze względu na jej design, który uwzględnia otaczający ją krajobraz i tworzy harmonię z otoczeniem.
- dwie szkoły narciarskie, które mają w swojej ofercie naukę zarówno klasycznych sportów zimowych, jak i innych, niestandardowych aktywności, do których należą m.in. wycieczki na biegówkach, zjazdy na sankach, kursy powerkitingu i snowkitingu, kursy maszerstwa (psich zaprzęgów) oraz wycieczki na rakietach śnieżnych.
- na miejscu znajdziemy również dużą wypożyczalnię sprzętu narciarskiego i snowboardowego, przy której działa ski-serwis.

Wyciągi narciarskie

Na narciarzy czeka 7 wyciągów, w tym orczyki, talerzyki i wyrwirączki.

Dojazd

Z Pragi: jedziemy autostradą D11/E67 w kierunku na Hradec Králové, mijamy Hradec Králové i kierujemy się na Jaroměř, dalej Trutnov i po 16 km jesteśmy w mieście Malá Úpa.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem znajdziesz tutaj: http://www.skimu.pl/kontakt

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)