0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 17
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 150 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 150 km
50 km
(33%)
Łatwy
80 km
(53%)
Średni
20 km
(13%)
Trudny

Informacje

Kompleks narciarski Campiglio, to jedna z najlepszych destynacji zimowych we włoskich Alpach. Jest tu wszystko, czego potrzebują narciarze o różnym stopniu zaawansowania, a ogrom terenu, nowoczesne zaplecze oraz walory krajobrazowe zapierają dech w piersiach.

Ośrodek dysponuje 57 wyciągami o łącznej zdolności przewozowej 31 tysięcy osób na godzinę, 150 kilometrami tras zjazdowych, 40 km tras biegowych. Razem z pobliskimi ośrodkami w Pinzolo, Folgarida i Marilleva, stanowi jedną z najsłynniejszych huśtawek narciarskich w Alpach i największy teren narciarski na obszarze Trydentu.

Głównymi atrakcjami ośrodka, jest pucharowa trasa zjazdowa FIS, o nazwie "3-Tre", oraz trasa do slalomu równoległego.

Dla miłośników snowboardu i freestyle'u na nartach, przygotowano 5 profesjonalnych snowparków. Istnieje również możliwość jazdy poza trasami z przewodnikiem.

Warto wspomnieć, że większość miejsc noclegowych, jest na tyle blisko stoku, że narty możemy ubrać już za progiem naszej kwatery.

Położenie

Perła Dolomitów Brenta - Madonna di Campiglio - leży na wysokości 1 550 m n.p.m., w Val Rendena, u stóp szczytu Cima Brenta ( 3 150 m n.p.m.), w dolinie pomiędzy pasmem górskim, a lodowcami Adamello i Presanella.
Tereny narciarskie rozciągają się na wysokościach od 852 do 2 504 metrów n.p.m.

Infrastruktura

Kilkanaście wypożyczalni i serwisów narciarskich oraz szkoły narciarsko-snowboardowe, zrzeszające aż 300 instruktorów - to podstawowe zaplecze kompleksu.

Największą atrakcję dla miłośników freestyle'u oraz snowboardzistów stanowią 4 snowparki, a w szczególności Ursus Snow Park, będący jednym z pięciu najlepszych w całych Alpach.

Poza narciarstwem zjazdowym, na miejscu mamy do wyboru wiele ciekawych aktywności, do których należą:
- biegi narciarskie
- skialpinizm
- paralotniarstwo
- wyprawy na rakietach śnieżnych
- psie zaprzęgi
- wspinaczka lodowa
- jazda na łyżwach
- pływanie
- jazda na sankach

Dojazd

Przejeżdżamy przez niską Przełęcz Brenner (tunel) na południową stronę Alp i wjeżdżamy do Włoch. Mijamy Bolzano i na zjeździe Mezzocorona, skręcamy w prawo na drogę numer 43. Jedziemy nią do Cles, skręcamy w lewo na drogę numer 42 i dojeżdżamy do miejscowości Dimaro. Tu skręcamy ponownie w lewo i krętą drogą wjeżdżamy na przełęcz, a z niej kierujemy się w dół, prosto do Madonna di Campiglio.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj:
http://www.campiglio.it/comearrivare/

Wyciągi narciarskie

Resort dysponuje 61 wyciągami narciarskimi o łącznej przepustowości aż 102 380 osób na godzinę. Na miejscu działa 17 gondoli, 34 wyciągi krzesełkowe, 8 orczyków oraz 6 wyciągów taśmowych o profilu szkoleniowym.

Największą atrakcję stanowi kolej gondolowa "Pinzolo-Campiglio Express", która łączy ze sobą dwa tereny narciarskie. Z wagonika rozciągają się niesamowite widoki na pasmo Dolomitów Brenta.

Trasy narciarskie

Kompleks narciarski Madonna di Campiglio-Pinzolo-Folgàrida-Marilléva, oferuje stoki dostosowane do każdego poziomu umiejętności. Początkujący chętnie wybiorą szerokie, łagodne trasy, podczas gdy zaawansowani narciarze poszaleją na stromych, wąskich zjazdach w środku lasu. Wariantów zjazdu jest tu dokładnie 100 (45 niebieskich, 37 czerwonych, 18 czarnych), więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Łączna długość tras to aż 150 km, z czego 50 km (33 %) to trasy łatwe, 80 km (54 %) to trasy średnie, 20 km (13 %) to trasy czarne.

95 % stoków objętych jest systemem sztucznego naśnieżania.

Do ciekawszych tras należą:
- Dolomitica - najdłuższa trasa ośrodka. Jej długość to 5,8 km. Pokonujemy przewyższenie 1 248 metrów.
- Spinale Direttissima (Schumacher Strip) - najtrudniejszy wariant o długości 2 km, znajdujący się na 570 -metrowej różnicy wysokości. Dolną część trasy cechuje 70% nachylenie terenu.

Parking

Parkingi są płatne.

Kontakt

Informacja warunki: + 39 0465447744

http://www.campiglio.com/

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)