0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 10 marca 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 2,7 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 21:00
Trasy narciarskie: 2,7 km
1,4 km
(52%)
Łatwy
1 km
(37%)
Średni
0,3 km
(11%)
Trudny

Informacje

Ten skromny ośrodek szczyci się najdłuższą trasą zjazdową w Rabce. O jego atrakcyjności świadczy również zróżnicowanie trudności tras zjazdowych, które spełnią oczekiwania zarówno początkujących jak i tych najbardziej wymagających. Niewątpliwym atutem miejsca jest lokalizacja- z Krakowa dojazd zajmuje niecałą godzinę.

Położenie

Trasy usytuowane są w Rabce-Zdrój, na północnym zboczu Maciejowej (815 metrów n.p.m.) w Gorcach. Ze szczytu roztaczają się z niej piękne panoramy na Babią Górę, Pasmo Polic oraz Beskid Makowski.

Wyciągi narciarskie

Maciejowa Ski to dwa wyciągi orczykowe o długości 850 i 250 metrów. Dłuższy znajduje się na 189-metrowej różnicy poziomów i potrafi obsłużyć 1000 osób w ciągu godziny. Krótszy ma przepustowość 400 osób na godzinę i leży na przewyższeniu 40 metrów.

Trasy narciarskie

Z górnej stacji głównego orczyka mamy do wyboru trzy trasy zjazdowe o różnym poziomie trudności: czarna o długości 350 metrów przeznaczona jest dla naprawdę doświadczonych narciarzy, czerwona o długości 1000 metrów zadowoli średnio-zaawansowanych i zaawansowanych, niebieska o długości 1200 to trasa familijna, na której poradzą sobie początkujący i którą nie pogardzą średnio-zaawansowani. Trasy zaczynają się niezależnie od siebie, a potem łączą się w połowie stoku.

Ponadto, równolegle do mniejszego wyciągu przygotowana jest krótka trasa niebieska dla początkujących i dzieci - tzw. ośla łączka.

Infrastruktura

W ofercie stacji narciarskiej są: wypożyczalnia sprzętu zimowego, serwis, szkoła narciarska oraz baza noclegowa. Można również coś przekąsić w namiocie restauracyjnym.
Przez szczyt Maciejowej biegnie szlak beskidzki, który prowadzi do schroniska, w którym przy ognisku można wypocząć i naładować akumulatory do dalszej aktywności.

Dojazd

Z Zakopianki skręcamy w Skomielnej Białej na drogę numer 28 w kierunku Rabki-Zdrój. Następnie jedziemy przez centrum Rabki i wyjeżdżamy na ulicę Poniatowskiego, która dowiezie nas pod sam stok.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.maciejowa-ski.com/index.php?page=kontakt

Parking

Parking na 120 samochodów osobowych i 8 autokarów.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)