3 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 25
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 115 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 115 km
30 km
(26%)
Łatwy
65 km
(57%)
Średni
20 km
(17%)
Trudny

Informacje

Livigno to miejscowość, która przez swój specyficzny mikroklimat często nazywana jest „Piccolo Tibet” czyli "Mały Tybet". To przydomek nadany nie bez powodu. To jeden z najgorzej dostępnych terenów narciarskich w Europie. Jednak długą podróż zrekompensują nam dość niskie ceny (specyficzny status podatkowy), świetne parki terenowe oraz gwarancja śniegu przez cały sezon, który trwa tutaj od początku grudnia, do połowy maja.

Narciarze mogą poszaleć na stokach usytuowanych po dwóch stronach doliny (Mottolino i Costaccia/Carosello), położonej na wysokości ponad 1 800 metrów n.p.m. Tereny są wprost idealne dla początkujących i średnio-zaawansowanych narciarzy. Ze względu na szerokie, łagodne stoki oraz najwyższej klasy snowparki i funparki, o różnym stopniu trudności, ośrodek stanowi również prawdziwy raj dla snowboardzistów i miłośników jazdy freestylowej.

W samym środku leży Livigno, niewielka miejscowość, tętniąca życiem niemal przez cały rok. Ogromna ilość pubów, pizzerii, restauracji i dyskotek sprawia, że Livigno stanowi idealny wybór dla wszystkich, którzy w ciągu dnia szaleją na stokach, a wieczorem chcą oddać się nocnemu życiu na parkietach klubów.

Dodatkowym atutem, jest strefa wolnocłowa i co się z tym wiąże, niezliczona ilość sklepów z niedrogim alkoholem, perfumami i sprzętem elektronicznym.

Wyciągi narciarskie

Za transport narciarzy i snowboardzistów odpowiada system 30 wyciągów narciarskich, z czego 6 gondolek, 13 kolei krzesełkowych i 11 orczyków. Ich łączna przepustowość wynosi 47 300 osób na godzinę.

Trasy narciarskie

W Livigno mamy do dyspozycji 115 tras o różnym profilu, z czego aż 12 czarnych, 37 czerwonych i 29 niebieskich. Sztuczny śnieg pokrywa 70 % całego obszaru. Istnieje możliwość jazdy nocnej.

Położenie

Miejscowość Livigno zlokalizowana jest na wysokości 1816 metrów n.p.m. To najwyżej położony płaskowyż w Europie i drugi najwyższy na świecie, zaraz po Mexico City. Tereny narciarskie rozciągają się na wysokościach od 1 815 do 2 795 metrów n.p.m.

Infrastruktura

Na terenie ośrodka działa aż 6 szkółek narciarsko-snowboardowych, 1 szkółka z ofertą wyłącznie dla snowboardzistów, oraz 5 wypożyczalni i serwisów sprzętu zimowego.
Niemałą atrakcję stanowią malownicze tereny poza trasami. Niektóre z nich dostępne są tylko helikopterem (tzw. heliskiing).
Po śniegu możemy poruszac się nie tylko na jednej albo dwóch deskach. Do wypożyczenia są tutaj rowery z grubymi oponami (FAT BIKE), na których możemy jeździć po 10 km wyznaczonych szlaków.

W Livigno przygotowano wspaniałą infrastrukturę do uprawiania biegów narciarskich, w tym 30 km turystycznych i 10 km wymagających tras biegowych.
Do atrakcji dla całej rodziny należy bez wątpienia snowtubing oraz jazda na sankach po kilku wyznaczonych torach saneczkowych. Są tutaj również 4 strefy zabaw dla dzieci oraz kilkanaście miejsc do spędzania wolnego czasu całą rodziną. Jeśli rodzice chcą poszusować na trudniejszych stokach, mogą zostawić swoje pociechy pod opieką, w jednym z dwóch przedszkoli/świetlic.

Livigno słynie z ilość profesjonalnych parków terenowych: na miejscu mamy do wyboru aż 11 funparków/snowparków, z czego najsłynniejszy to Mottolino and Carosello 3000.

Do pozostałych aktywności możemy zaliczyć wyprawy na rakietach śnieżnych, skitouring, a także wiele innych aktywności. W końcu Livigno reklamuje się m.in. jako największa w Europie sala gimnastyczna. Faktycznie jest tutaj wszystko, czego potrzeba, aby aktywnie spędzać czas, wliczając pływalnię, strefę fitness, siłownię i wiele kilometrów terenów do uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Po całym dniu warto skorzystać ze strefy wellness i spa.

Dojazd

Ośrodek jest jednym z bardziej niedostępnych terenów w Europie. 3 godziny jazdy z Innsbrucka i tyle samo z najbliższego włoskiego lotniska. Warto uzbroić się w łańcuchy. Przed wybudowaniem tunelu Munt La Schera, Livigno było odcięte od świata z północnej strony przez 9 miesięcy w roku.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: https://www.livigno.eu/en/by-car

Parking

Wiele bezpłatnych i płatnych parkingów. Samochody warto zostawić w miejscu swojego pobytu. Po Livigno najlepiej poruszać się bezpłatnymi autobusami dla klientów ośrodka ( aż 3 linie autobusowe), które transportują ludzi od rana do wieczora.

Kontakt

Informacja warunki: + 39 0342996915

http://www.skipasslivigno.com/

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)