0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Lipno szczyci się najnowocześniejszą infrastrukturą dla rodzin z dziećmi w Republice Czeskiej. Dowodem na to są 4 bezpieczne wyciągi taśmowe, 2 parki dziecięce, szkółka narciarska oraz duża liczba świetnie przygotowanych niebieskich tras zjazdowych. Młodzieży spodoba się również jeden z największych i najnowocześniejszych snowparków w Czechach.

Ośrodek oferuje podstawowe zaplecze narciarskie oraz mnóstwo atrakcji na stoku oraz poza nim. Komfort, bezpieczeństwo, różnorodność tras zjazdowych, nowoczesny system sztucznego naśnieżania, a także miła atmosfera, to cechy, które gwarantują udany wypoczynek podczas rodzinnych wyjazdów na narty czy wycieczek szkolnych w ramach ferii zimowych.

Wyciągi narciarskie

Ośrodek przeszedł w sezonie 2008/2009 gruntowną modernizację. Wszystkie stare wyciągi zostały zastąpione nowoczesnymi 4-osobowymi kolejami krzesełkowymi, których łączna zdolność przewozowa sięga 7 200 osób na godzinę. Dodatkowo, stacja wyposażona jest w 4 wyciągi taśmowe dedykowane początkującym dzieciom.

Trasy narciarskie

Na terenie ośrodka możemy wybierać spośród kilku zróżnicowanych tras zjazdowych, których łączna długość wynosi 11,6 km. Tylko 0,5 km. to odcinki trudne. Reszta przeznaczona jest raczej dla osób początkujących i średnio-zaawansowanych, to wcale nie znaczy, że doświadczeni narciarze będą się tutaj nudzić, ponieważ profil stoków jest ciekawy, a same trasy są malowniczo położone. Poza tym szerokie, dobrze przygotowane stoki to raj dla amatorów długich carvingowych łuków. Miłośnicy wieczornej jazdy mają do dyspozycji stok "Jezerní" o długości 1300 m, co czyni go najdłuższym w ośrodku i jednym z dłuższych oświetlonych stoków w Czechach.

Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane, dzięki 59 wydajnym armatkom śnieżnym.

Rozkład tras:
- 7.1 km (62 %) tras łatwych,
- 4 km (34 %) tras średnio-trudnych,
- 0.5 km (4 %) tras trudnych.

Położenie

Trasy narciarskie rozciągają się na wysokościach od 710 do 900 metrów n.p.m. i położone są po dwóch stronach szczytu Kramolin oraz na zboczach

Głównymi miejscowościami w pobliżu ośrodka są: Lipno nad Vltavou, Frymburk, Vyssi Brod.

Infrastruktura

Atrakcje:
Mini-klub dla dzieci, tor bobslejowy, tor snowtubingowy, snowpark, w którym co roku odbywa się Czeski Puchar w Snowboardzie i inne prestiżowe zawody. W snowparku znajduje się wiele przeszkód o różnym stopniu skomplikowania - obiekt nadaje się zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych snowboardzistów czy narciarzy.

W okolicy znajduje się 5 tras biegowych. Najdłuższa pętla wynosi 23 km, najkrótsza - 4,5 km. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu biegowego.

Na terenie ośrodka znajdziemy kilka restauracji, barów i pubów. Planując wyjazd, warto skorzystać z oferty noclegowej okolicznych hoteli i miejsc zakwaterowania. W pobliżu znajdują się miejscowości z bogatym wyborem atrakcji sportowych i czysto rozrywkowych.

W samym Lipnie warto zaliczyć "Aquaworld Lipno" – park wodny z widokiem na zaporę w Lipnie. Na obiekcie mamy do dyspozycji jacuzzi, zjeżdżalnię wodną, basen z przeciwprądem, fińską saunę i hydromasaże.

Do ciekawych i rzadko spotykanych atrakcji spokojnie można zaliczyć możliwość przejechania się psim zaprzęgiem na 2 km trasie.

Następnym niesamowitym urozmaiceniem jest położona niedaleko Lipna unikatowa ścieżka turystyczna, wiodąca wśród koron drzew, jedyna w swoim rodzaju w Czechach. Szlak ma ponad 600 metrów długości i jest swego rodzaju platformą widokową, która ciągnie się nad czubkami drzew. Niewątpliwie warte zaliczenia.

Dojazd

Lipno oddalone jest ok. 50 km od najbliższej autostrady.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: https://www.lipno.info/infocentrum/jak-a-kudy-na-lipno.html

Parking

Bezpłatny parking z wystarczającą liczbą miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i autokarów wycieczkowych.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)