0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 2 lutego 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 2,3 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 21:00
Trasy narciarskie: 2,3 km
1,6 km
(70%)
Łatwy
0,7 km
(30%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Limanowa Ski to niewielka stacja położona w malowniczej kotlinie Beskidu Wyspowego. Wyjątkowe usytuowanie geograficzne zapewnia jej korzystne warunki narciarskie oraz wspaniałe widoki na Beskidy, Gorce, Pieniny i Tatry. Przeważają tu trasy łatwe, idealne dla początkujących i rodzin z małymi dziećmi, ale czerwona trasa z certyfikatem FIS wystarczy, by bardziej zaawansowani narciarze znaleźli tu ekscytujące zajęcie dla siebie.

Wyciągi narciarskie

Na szczyt w ciągu 5 minut wywozi nas 4-osobowa kolej krzesełkowa firmy Doppelmayr Garaventa Group, o długości 600 m i przepustowości 2 000 osób na godzinę. Dodatkowo do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów oddano 2 wyciągi talerzykowe o długości 300 m, przewyższeniu 60 m i przepustowości 900 osób na godzinę każdy.

Trasy narciarskie

Stacja dysponuje w sumie 2 km tras, z czego 1,3 km stanowią trasy łatwe, a pozostałe 700 m to trasa czerwona, posiadającą certyfikat FIS . Z samego szczytu biegnie wspomniana trasa czerwona, początkowo dość stroma, oraz rekreacyjna trasa niebieska o długości 1 km, częściowo prowadząca przez las. Początkujący narciarze mogą skorzystać z 300-metrowej łagodnej trasy zielonej, poprowadzonej przy wyciągach orczykowych.

Położenie

Stacja położona jest w Beskidzie Wyspowym na północnym zboczu Łysej Góry (781 m n.p.m), około 5 km od centrum Limanowej. Mikroklimat Pasma Łosińskiego, w obszarze którego usytuowany jest stok, sprzyja stosunkowo dużym opadom śniegu, a północna ekspozycja sprawia, że pokrywa śnieżna często utrzymuje się tu nawet do kwietnia.

Infrastruktura

W ośrodku funkcjonuje wypożyczalnia i serwis sprzętu oraz szkoła narciarska. Jest możliwość zorganizowania zawodów narciarskich. Posilić można się w dwóch miejscach: w restauracji na szczycie, skąd rozciągają się urzekające widoki na Beskidy, Gorce, Pieniny oraz Tatry, lub w barze przy dolnej stacji, oferującym między innymi grillowane przekąski. Na terenie ośrodka istnieje również Klub Nocny. Na bazę noclegową składają się liczne hotele, pensjonaty oraz gospodarstwa agroturystyczne w Limanowej i okolicy.

Dojazd

Stacja mieści się ok. 5 km od centrum Limanowej i 30 km na zachód od Nowego Sącza, skąd prowadzi droga krajowa nr 28. Od strony Krakowa można jechać drogą wojewódzką nr 965 prze Bochnię lub „Zakopianką” do Lubnia, gdzie kierujemy się na Mszanę Dolną i dalej drogą krajową nr 28 do Limanowej.
Dojazd do stacji z centrum miasteczka może być nieco kłopotliwy ze względu na położenie ośrodka i jakość drogi. Z rynku kierujemy się na wieś Mordarka ulicą Matki Boskiej Bolesnej (na pierwszym rondzie pierwszy zjazd, na drugim rondzie drugi zjazd) i po kilkuset metrach skręcamy w lewo w ul. Polną. Zostaje nam do pokonania ok. 4 km wąską, asfaltową dróżką, która na początku pnie się stromo pod górę, a później prowadzi już łagodnie do parkingów przy dolnej stacji, gdzie przygotowano miejsca dla 700 samochodów.
Odległość od centrum Limanowej: 5km
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://lysagora.eu/limanowa-ski.html
oraz tutaj: http://lysagora.eu/dojazd.html

Parking

Parking na 700 samochodów.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)