0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 21 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 21 km
7,9 km
(38%)
Łatwy
11,5 km
(55%)
Średni
1,6 km
(8%)
Trudny

Informacje

Stolica wschodniego Tyrolu oferuje narciarzom i snowboardzistom nie tylko atrakcyjną infrastrukturę do uprawiania sportów zimowych. To historyczne miasto, znajdujące się w bezpośredniej odległości od granicy z Włochami, ma już ponad 750 lat. Zatem jeśli chcemy poszaleć na nartach, a tego samego dnia spędzić wieczór na imprezach w centrum pięknego alpejskiego miasta z klimatyczną średniowieczną starówką, to Lienz spełni nasze potrzeby w stu procentach. Warto wspomnieć, że ze względu na bliskość granicy, dominują tutaj wpływy włoskie, co znajduje swoje potwierdzenie m.in. w restauracyjnych kartach dań. Co jakiś czas możemy również usłyszeć ten dźwięczny język na ulicach miasta.

Lienz leży pomiędzy dwoma terenami narciarskimi - większy Zettersfeld i mniejszy Hochstein. Połączone wspólnym karnetem ośrodki oferują ok. 40 km różnorodnych tras narciarskich. Jednak ten pierwszy polecany jest osobom początkującym i średnio-zaawansowanym, podczas gdy na terenie Hochstein mogą poszaleć osoby z większym doświadczeniem narciarskim. W końcu na tutejszych trasach organizowano zawody Pucharu Świata.

Położenie

Lienz mieści się w rejonach Tyrolu wschodniego. Tereny narciarskie, pomiędzy którymi znajduje się średniowieczne miasto, rozciągają się na wysokościach od 686 do 2278 m n.p.m.

Wyciągi narciarskie

Na miejscu funkcjonuje 10 wyciągów narciarskich, w tym jedna gondola, 5 krzesełek i 4 orczyki i 2 talerzyki.

Trasy narciarskie

Do dyspozycji odwiedzających przygotowano łącznie ok. 40 km tras zjazdowych (21 wariantów zjazdów):
- niebieskie 11,7 km,
- czerwone 21,7 km,
- czarne 6,6 km.
Najdłuższa trasa (3 km) znajduje się na terenie Zetterfeld.
Ciekawą trasą jest Schlossberg, na której co dwa lata odbywają się mistrzostwa świata kobiet w narciarstwie alpejskim. Zjazd trasą pucharową - bezcenne.Dobra lokalizacja oraz wydajny system sztucznego naśnieżania gwarantują doskonałe warunki na stokach.

Lienz to nie tylko narciarstwo zjazdowe oraz snowboard. Z pobytu w mieście ucieszą się również miłośnicy biegania na nartach - dla nich przygotowano aż 60 km pętli biegowych. Tradycyjną atrakcją stały się organizowane co roku (zawsze w trzecią niedzielę stycznia) amatorskie zawody biegowe dookoła Lienz zwane przez miejscowych "Dolmitenlauf".

Parking

Bezpłatne parkingi znajdują się pod dolnymi stacjami wyciągów w Zettersfeld i Hochstein.

Infrastruktura

W Lienz działa szkoła narciarsko-snowboardowa, są również sklepy sportowe, wypożyczalnie i serwisy sprzętu zimowego. Rodzinom z dziećmi poleca się głównie stoki Zetterfeld, ze względu na ich charakterystykę i walory szkoleniowe. Przygotowano tam łagodne, szerokie trasy oraz specjalny teren do nauki dla najmłodszych.

Kompleks narciarski dysponuje również bogatą ofertą rozrywek poza-stokowych takich jak naturalny tor saneczkowy, naturalne lodowisko na jeziorze Tristach, curling, centrum kąpielowe z krytymi i odkrytymi basenami oraz bogatą ofertę apres-ski, w tym puby, bary i dyskoteki.
Okolice Lienz zachęcają do pieszych wędrówek po górach lub wypraw w rakietach śnieżnych.

Największą atrakcję stanowi całoroczny szynowy tor bobslejowy tzw. alpine coaster. Obiekt znajduje się w Hochstein i ma 2,7 km długości.

Dojazd

Lienz znajduje się 40 km od włoskiej granicy. Jeśli jednak jedziemy od strony austriackiej należy kierować się na autostradę A10 biegnącej od Salzburga aż do Osttirol.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.lienzer-bergbahnen.at/en/how-to-get-there.html

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)