0 obserwujących
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Les Orres składa się z trzech części, położonych na różnych wysokościach nap poziomem morza: 1. Paramount, 1 550 metrów n.p.m., Centre Station, 1 650 metrów n.p.m., Bois Méan 1 800 metrów n.p.m. Centre Station jest zamknięta dla ruchu samochodowego, co sprawia, że pobyt na miejscu jest jeszcze bardziej kameralny i urokliwy.

Les Orres to prężnie rozwijające się centrum sportów zimowych. Powstaje coraz więcej miejsc noclegowych, barów i restauracji. Powiększa się również infrastruktura narciarska. Co najważniejsze, kompleks charakteryzuje się tzw. skis aux pies, czyli dostępem do tras bezpośrednio z miejsca zamieszkania.

Na miejscu nie będą się nudzisz poszukiwacze innych aktywności zimowych, a w szczególności narciarze biegowi. Dla nich przygotowano 40 km tras przełajowych o różnym poziomie trudności, w tym 24 km trudne, 12 km średnie, 4 km łatwe.

Wyciągi narciarskie

Za transport narciarzy odpowiada 19 wyciągów, które potrafią obsłużyć 21 020 pasażerów w ciągu godziny. W skład kompleksu wyciągów wchodzą:
- 9 wyciągów krzesełkowych,
- 10 orczyków,
+ 1 wyciąg taśmowych Sunkid Moving Carpet

Trasy narciarskie

W górnych odcinkach trasy są trudne, natomiast niżej stają się łagodne i stanowią idealną przestrzeń dla początkujących. Na terenie ośrodka znajduje się jedna z najdłuższych czerwonych tras w tym regionie Alp - sześciokilometrowa "Grand Cabane".

Łączna długość tras wynosi 100 km
- trasy łatwe: 30 km (30 %)
- trasy średnio-trudne: 60 km (60 %)
- trasy trudne: 10 km (10 %)

Zintegrowany system 190 armatek śnieżnych jest w stanie objąć swoim zasięgiem prawie 50% powierzchni stoków.

Położenie

Les Orres leży w południowo-wschodniej Francji, w Alpach Wysokich, blisko miejscowości Embrun, które położone jest na skarpie nad jeziorem Serre Ponçon. Trasy narciarskie rozciągają się na wysokościach od 1 550 do 2 720 m. n.p.m., skierowane są na stronę północno-wschodnią i w większości biegną w środku malowniczych lasów modrzewiowych.

Infrastruktura

Na stoku wydzielono strefy dla dzieci i początkujących, jest również tor do boardercrossu oraz snowpark.

Najwięcej sklepów i punktów gastronomicznych znajduje się w Centre Station, ale bardzo dobre zaplecze ma również najwyżej położony Bois Méan. Popularna dyskoteka Les Caves przyciąga przyciąga wszystkich miłośników apres-ski.

Do pozostałych urozmaiceń należą m.in. lodowisko, kino, jazda na skuterach śnieżnych, tor saneczkowy, wspinaczka lodowa, loty paralotnią

Dojazd

Jadać z Grenoble (150km), kierujemy się drogą numer N85 (Route Napoleon) i mijamy miasta La Mure, potem Gap i Embrun, aż dojedziemy do Les Orres.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.lesorres.com/en/directions-and-transport

Parking

Na miejscu dostępne są bezpłatne parkingi.
Darmowy parking garażowy "The Champ Lacas" może pomieścić 400 samochodów.

Pomiędzy dzielnicami Les Orres kursuje bezpłatny skibus.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)