0 obserwujących
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Les 2 Alpes (Les Deux Alpes) jest drugim najstarszym resortem we Francji, zaraz po Chamonix. Jest również jednym z najbardziej lubianych ośrodków przez młodzież z całej Europy. I to nie tylko ze względu na przystępne ceny i dobrą lokalizację (blisko lotniska w Grenoble).

Resort ma do zaoferowania aż 225 km zróżnicowanych i idealnie przygotowanych tras zjazdowych, nowoczesną infrastrukturę, największy w Europie obszar do jazdy na lodowcu oraz jeden z najbardziej popularnych snowparków na kontynencie.

Miłośnicy białego szaleństwa wybierają Les Deux Alpes również ze względu na gwarancję śniegu oraz wyjątkową atmosferę miasteczka, znajdującego się tuż pod ośrodkiem, pełnego barów, pubów, dyskotek i nocnych klubów.

Wyciągi narciarskie

51 wyciągów narciarskich, w tym 23 wyciągi krzesełkowe, 18 orczyków, 4 ekspresowe gondole i 2 koleje linowo-torowe oraz kilka wyrwirączek i wyciągów taśmowych, dedykowanych najmłodszym.

Maksymalna zdolność przewozowa ośrodka wynosi 72 334 pasażerów na godzinę.

Trasy narciarskie

Na miejscu wytyczono aż 102 warianty zjazdów o łącznej długości 227 km! Około 60% stanowią trasy dla początkujących i średnio zaawansowanych, zaś pozostałe 40% dla zaawansowanych. 
- 10 tras czarnych,
- 19 tras czerwonych,
- 43 trasy niebieskie,
- 20 tras zielonych. 

Dodatkowo, na miłośników freeride'u czeka teren do jazdy poza trasami o powierzchni ponad 1000 ha. Najbardziej znany jest obszar La Grave.

Les Deux Alpes to ośrodek, w którym nie będą się nudzić również narciarze biegowi. Do ich dyspozycji pozostaje 20 km tras przełajowych.

Położenie

Les 2 Alpes jest malowniczo położoną miejscowością, znajdującą się w otoczeniu trzytysięczników i górującym nad nimi szczytem Pic de la Meije (3982 m n.p.m.). Miasteczko położone jest w północnej części francuskich Alp, w Departamencie Isère, niedaleko Grenoble.

Główna część terenów narciarskich leży na wysokości 1650 metrów n.p.m. Les Deuc Alpes łączy się z obszarami narciarskimi, które dostępne są z miejscowości La Grave. Ekspresowa gondola "La Meije" zabiera narciarzy z wysokości 1450 metrów n.p.m. na wysokość 3 200 metrów n.p.m. Najwyżej położone trasy, rozciągają się na wysokości 3600 metrów! Z tego punktu możemy podziwiać zapierającą dech w piersiach górską panoramę, a w słoneczne dni widoczny jest szczyt najwyższej góry w Europie - Mont Blanc.

Infrastruktura

Największa atrakcję na stoku stanowi jeden z najbardziej popularnych snowparków w Europie. W sezonie zimowym snowpark położony jest w sektorze La Toura, natomiast latem przenosi się na teren lodowca. Wtedy trenują tam najlepsi zawodnicy z całego świata. Na miejscu organizowane są liczne zawody i inne imprezy o randze międzynarodowej. Snowpark obejmuje obszar aż 10 hektarów i jest dostosowany zarówno dla początkujących, jak i dla wyczynowych freestylerów.

Zaplecze apres-ski stanowią dwie dyskoteki: "Brasiliens" i "Avalanche". Dodatkowo znajdziemy tutaj ogromna ilość pubów, barów, restauracji i sklepów. Liczne punkty gastronomiczne znajdują się w pobliżu stoków oraz na głównej ulicy miasteczka.

Do atrakcji poza-narciarskich należą m.in.:
- jazda autem na lodzie,
- wspinaczka,
- loty paralotnią,
- jazda na skuterach śnieżnych
- ogólnodostępne lodowisko
- kino
- kręgle, bilard
- ogólnodostępny podgrzewany basen "La Croisette".
- kuligi i przejażdżki konne

Les 2 Alpes posiada dość szeroką bazę noclegową, w skład której wchodzą m.in. rezydencje, apartamenty i hotele o różnym standardzie- od dwóch do czterogwiazdkowych.

Dojazd

Jadąc z Grenoble (70 km) - zjazd numer 8 na miasto Briançon, następnie kierujemy się drogą D1091, potem via Le Bourg d’Oisans i za tunelem Chambon należy skręcić w prawo. Potem drogą D213 dotrzemy do celu. Jedziemy tą samą trasą, którą pokonują rowerzyści podczas Tour de France - to stroma i kręta droga, więc nie zapomnijmy o łańcuchach, które mogą uratować nam ferie.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj:

Parking

Na miejscu znajdziemy zarówno bezpłatne jak i płatne parkingi.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)