0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 27,3 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 27,3 km
12,8 km
(47%)
Łatwy
12,6 km
(46%)
Średni
1,9 km
(7%)
Trudny

Informacje

Lermoos - Grubigstein to jeden z 7 kompleksów narciarskich wchodzących w skład Tiroler Zugspitz Arena. Ośrodki nie są połączone wyciągami, ale za to posiadają wspólny system karnetów, co daje dostęp do 139 km tras zjazdowych i 58 wyciągów narciarskich na jednym ski-passie.

Lermoos - Grubigstein to ośrodek narciarski dla każdego. Poczują się tutaj dobrze zarówno początkujący miłośnicy sportów zimowych, jak i wytrawni amatorzy białego szaleństwa. Nie zabrakło tu miejsca dla snowboardzistów, freeriderów, narciarzy biegowych i miłośników zjazdów na sankach. O atrakcyjności kompleksu świadczy również położenie w samym centrum Zugspitze Arena. Miasto Lermoos stanowi doskonałą bazę wypadową do ośrodków narciarskich, którymi otoczone jest ze wszystkich stron.

Położenie

Lermoos to kameralna miejscowość znajdująca się w samym sercu regionu narciarskiego Tiroler Zugspitze Arena. Leży u podnóża szczytu Grubigstein, pomiędzy doliną Lechtal, pasmem górskim Ammergauer Alpen i łańcuchem górskim Wetterstein. Teren narciarski znajduje się na wysokościach 1 000 - 2 160 metrów n.p.m.

Trasy narciarskie

Na terenie Lermoos - Grubigstein przygotowano 27 zróżnicowanych tras narciarskich, w tym 10,8 km tras łatwych, 12,6 km tras średnich i 1,9 km tras trudnych. Do tego miłośnicy jazdy freeride'owej mogą poszusować na terenach poza trasami, których łączna długość wynosi 1,7 km. Najdłuższa jest 3,3 - kilometrowa trasa Standardabf.

Jeśli szusowanie w Lermoos to za mało, w trakcie pobytu można korzystać z zaplecza całego obszaru Tiroler Zugspitz Arena, oferującego 139 km tras i 58 wyciągów narciarskich.

Wyciągi narciarskie

Na miejscu funkcjonuje 8 nowoczesnych urządzeń, w tym 3 koleje gondolowe, 4 wyciągi krzesełkowe i 1 orczyk.

Infrastruktura

Kompleks ma do zaoferowania dość rozbudowaną infrastrukturę narciarską, do której należą dwie szkoły narciarsko-snowboardowe, 5 wypożyczalni, sklepów i serwisów narciarskich oraz 4 restauracje alpejskie z tarasami.

Do tego Lermoos - Grubigstein przygotował dla odwiedzających szereg niesamowitych atrakcji, w tym rozbudowany snowpark, stały tor wyścigowy z pomiarem czasu, najdłuższy naturalny tor saneczkowy w Zugspitz Arena oraz wiele innych urozmaiceń, które uprzyjemnią pobyt zarówno dzieciom jak i ich opiekunom.

Dojazd

1 godzina jazdy samochodem od tyrolskiej stolicy -Innsbrucku. Bezpłatny przejazd trasą nr. A7 (Ulm-Füssen), a następnie drogą nr. A95 (München-Garmisch Partenkirchen).

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.zugspitzarena.com/en/info-service/arrival

Parking

Na miejscu przygotowano 6 obszernych parkingów. 5 znajduje się bezpośrednio pod dolną stacją 6-osobowej gondoli, natomiast 1 znajduje się pod dolną stacją 6-osobowego krzesełka.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)