0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Lech am Arlberg jest jedną z kilku miejscowości wchodzących w skład ogromnego terenu narciarskiego Ski Arlberg, który jest jednym z najlepszych w Alpach ( i prawdopodobnie na świecie) miejsc do uprawiania sportów zimowych. Pozostałe miejscowości tworzące Ski Arlberg to St.Anton, St.Christoph, Stuben, Klösterle / Sonnenkopf, Oberlech, Zürs, Warth, Schröcken. i Zürs. Lech, Zürs, Warth, Schröcken i Oberlech zlokalizowane są po drugiej stronie masywu. Do niedawna można było tam dotrzeć tylko skibusem. Teraz kompleks połączony jest nie tylko systemem karnetów, ale również realnie. Nowa kolej linowa Flexenbahn połączyła oba obszary - aktualnie można korzystać z korzyści Ski Arlberg bez konieczności ściągania nart!

Ski Arlberg zawdzięcza swoją sławę nie tylko dzięki rozbudowanej nowoczesnej infrastrukturze narciarskiej. Arlberg to nazwa przełęczy w Alpach Lechtalskich będąca jedną z najważniejszych pod względem komunikacyjnym przełęczy w Austrii i najważniejszym połączeniem Vorarlbergu z resztą Austrii. Przebiega między Vararlberg, a Tyrolem.
Wyjątkowe położenie sprawia, że narciarze oraz inni miłośnicy zimowego szaleństwa, mogą cieszyć się znakomitymi warunkami śniegowymi od grudnia do końca kwietnia. Wiele miejsc zyskało tutaj status kultowych - niestety przekonanie o wyjątkowości tego miejsca przekłada się na ceny nie tylko na stoku, ale także poza nim. Arlberg należy do jednych z najdroższych regionów w Austrii. Bez wątpienia można jednak powiedzieć, że po powrocie nie będziemy żałować wydanych pieniędzy.

Arlberg w liczbach to:
- 87 wyciągów narciarskich, w tym 13 gondoli i 47 krzesełek,
- 350 km (100 sztuk) zróżnicowanych i świetnie przygotowanych tras narciarskich, w tym 146 km tras łatwych, 147 km średnich i 55 km trudnych.
- 200 km terenów do freeride'u, które pokocha każdy miłośnik jazdy w puchu poza przygotowanymi trasami,
- 1 450 - 2,450 metrów n.p.m. - pomiędzy takimi wysokościami rozciąga się obszar Ski Arlberg.
- 45 km tras biegowych

Położenie

Arlberg leży na zachodnim krańcu Alp Lechtalskich, na granicy krajów związkowych Tyrol i Vorarlberg. Tereny narciarskie położone są na wysokościach od 1 450 do 2 811 metrów n.p.m., co sprawia, że panują tam doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa i innych sportów zimowych. Po jednej stronie masywu znajdują się miasta St.Anton, St.Christoph, Stuben, które połączone są z drugą stroną, czyli Zürs i Lech.

Wyciągi narciarskie

Karnet "Ski Arlberg" daje dostęp do 87 wyciągów narciarskich, z czego 13 to koleje gondolowe, 47 to krzesełka, a 28 to wyciągi orczykowe. Łączna przepustowość wszystkich obiektów wynosi 149 641 osób na godzinę.

Trasy narciarskie

305 km (100 wariantów) zróżnicowanych i świetnie przygotowanych tras narciarskich, w tym 130 km tras łatwych, 124 km średnich i 51 km trudnych.

Na terenie Ski Arlberg można korzystać z wielu profesjonalnych snowparków, przygotowane są stoki szkoleniowe dla dzieci, trasy tematyczne, trasy z pomiarem czasu i prędkości, są również oświetlone stoki do jazdy nocnej. Jednak największą atrakcją, dostępną tylko dla śmiałków (bogatych śmiałków), jest tzw. heliskiing czyli narciarstwo freeride'owe na terenach zjazdowych, na które narciarz/snowboardzista dostarczany jest helikopterem.

Na terenach Ski Arlberg odbywają się mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim, ale renomę mają również odbywające się co roku amatorskie wyścigi The White Rush i The White Ring. Pierwszy to prawie 9 km trasa w dół doliny, a drugi to prawie 25 km pętla wokół Lech.

Infrastruktura

Do atrakcji poza-stokowych należą bez wątpienia wycieczki w rakietach śnieżnych, kuligi, dyskoteki, piesze wędrówki po górach, jazda na łyżwach, strefy fitness, wellness i spa, luksusowe hotele, regionalne restauracje, puby i bary, tory saneczkowe i wiele, wiele innych.

Dojazd

Arlberg znajduje się 120 km od Innsbrucku. W sezonie zimowym warto zaopatrzyć się w łańcuchy żeby swobodnie poruszać się okolicy.
Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.lechzuers.com/travel-information

Parking

Dla odwiedzających przygotowano wiele publicznych parkingów - część z nich jest płatna. Samochód można zostawić na parkingu pod miejscem swojego noclegu, a po okolicy poruszać się ski-busem, choć do większości wyciągów w Arlberg można dotrzeć bez konieczności zdejmowania nart.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)