0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 11 marca 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 2,2 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 21:00
Trasy narciarskie: 2,2 km
1 km
(45%)
Łatwy
1 km
(45%)
Średni
0,2 km
(9%)
Trudny

Informacje

W niedalekiej odległości od Krakowa i Nowego Sącza, nad Limanową, znajduje się ciekawa stacja narciarska z prawie 5 kilometrami tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Gimna Laskowa należy do najczystszych terenów w Polsce, jest miejscem wielu rezerwatów przyrody, i można tu spotkać wiele dzikich zwierząt. Walory przyrodnicze i infrastruktura narciarska sprawiają, że Laskowa-Kamionna to idealne miejsce na narciarski wypad. Znajdziemy tu zarówno adrenalinę podczas szusowania czarną trasą, a jednocześnie ciszę i spokój, za którymi często tęsknią mieszkańcy dużych miast.

Wyciągi narciarskie

W kompleks wyciągów wchodzą 4-osobowa kanapa oraz 3 wyciągi talerzykowe. Krzesełko ma długość 1550 metrów i zabiera na górę 2200 osób w ciągu godziny. Atutem maszyny jest taśma przesuwna, która pomaga komfortowo i bezpiecznie siąść na podjeżdżającą kanapę. Główny wyciąg talerzykowy ma długość 1250 metrów i przepustowość 900 osób na godzinę. Przewyższenie wynosi 215 metrów. Pozostałe dwa wyciągi są dosyć krótkie i funkcjonują na szczycie obok górnej stacji kolejki krzesełkowej.
Łączna przepustowość wszystkich wyciągów to 4000 os/godz.

Trasy narciarskie

Z górnej stacji kanapy do wyboru jest kilka wariantów tras zjazdowych, które łączą się na niebieskim odcinku wzdłuż głównego talerzyka, aby ponownie się rozdzielić kilkaset metrów niżej na trasę czerwoną i czarną. Przy górnych talerzykach znajdują się trasy dedykowane początkującym. Łączna długość tras to 4800 metrów.

Położenie

Laskowa znajduje się około 35 minut jazdy samochodem od Nowego Sącza oraz około półtorej godziny jazdy od Krakowa. W niedalekiej odległości znajduje się miejscowość Limanowa. Stoki rozciągają się na wschodnich zboczach Kamionnej ( 801 metrów n.p.m.), która wchodzi w skład Beskidu Wyspowego. Ze szczytu, przy dobrej pogodzie, można zobaczyć panoramę Tatr.

Infrastruktura

Na terenie kompleksu znajduje się snowpark, dużurka GOPR, serwis i wypożyczalnia nart i snowboardów oraz sklep ze sprzętem zimowym. Na miejscu działa również szkoła narciarska i przedszkole narciarskie. Wyspać można się w hotelu „Trawers” z 58 miejscami noclegowymi, a posilić się w restauracji, grill-barze i punkcie gastronomicznym „Gazdówka”, który znajduje się na szczycie Kamionnej.

Dojazd

Jadąc z Krakowa najlepiej wybrać drogę przez Bochnię i Nowy Wiśnicz. Jadąc z Nowego Sącza jedziemy drogą 75 w stronę Brzeska, a następnie skręcamy w lewo za Tęgoborzem, jedziemy przez Świdnik, Ujanowice, Strzeszyce i po jakimś czasie skręcamy w lewo na Laskową.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.laskowa-ski.pl/kontakt

Parking

Dla gości przygotowano obszerne parkingi.

Kontakt

Address: Laskowa 697 34-602 Laskowa

http://www.laskowa-ski.pl

[email protected]

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)