0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 2 lutego 2016
Pogoda
 • 11°
Prognoza
pogody
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 1,6 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 22:00
Trasy narciarskie: 1,6 km
1 km
(63%)
Łatwy
0,6 km
(38%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Stacja narciarska w Lądku Zdroju to niewielki ośrodek z przewagą tras niebieskich, dobrymi warunkami śniegowymi i bogatą bazą apres ski w znajdującym się w odległości 300m od ośrodka centrum zdrojowym. Ponad 1,5 km tras, 12 tysięcy miejsc noclegowych, 350 miejsc parkingowych to tylko niektóre zalety kompleksu.

Wyciągi narciarskie

W Stacji Narciarskiej Lądek Zdrój pracuje w sumie 6 wyciągów. Mamy tu 4-osobowe krzesło Doppelmayr o przepustowości 2400 os/h i długości ok. 350m, obsługujące dwie trasy niebieskie, a dodatkowo 2 talerzyki, 1 wyciąg orczykowy obsługujący trasę czerwoną i 2 wyciągi zaczepowe typu Baby Lift, przeznaczone dla najmłodszych użytkowników.

Trasy narciarskie

Łączna długość tras to nieco ponad 1,5 km, z czego większość to trasy bardzo łatwe. Najdłuższa trasa liczy 600m i oznaczona jest jako zjazd czerwony, przeznaczony dla średnio-zaawansowanych narciarzy (różnica poziomów 120 m). Pozostałe cztery trasy mają oznaczenie niebieskie i długości od 80 do 400 m, z czego dwie to zjazdy bardzo łatwe, typowo szkoleniowe. Trasy I,II i III są oświetlone, dzięki czemu można tu jeździć do późnych godzin wieczornych. Wyciągi pracują do 22:00. Wszystkie stoki są ratrakowane oraz sztucznie naśnieżane za pomocą systemu 13 hydrantów i 15 armatek.

Położenie

Stacja narciarska leży na północno-zachodnich stokach Trojaka (wys. 766 m n.p.m.), rozległego szczytu w Górach Złotych, w Sudetach Wschodnich. Położenie stoku zapewnia naprawdę wyśmienite warunki śniegowe. Od części zdrojowej Lądka Zdroju dzieli ją ok. 300m. Wyciągi znajdują się na wysokości 600m, co daje różnicę poziomów wynoszącą 120m.

Infrastruktura

Na terenie ośrodka funkcjonuje wypożyczalnia nart dysponująca ok. 400 kompletami i stanowiskiem serwisowym, oraz restauracja z grill barem i 120 miejscami siedzącymi. Na dole ośrodka znajdują się toalety.
W niewielkiej odległości od stoku (300m) znajduje się cześć zdrojowa miejscowości z bogatą bazą noclegową, gastronomiczną i zabiegową.
Dla rodziców, którzy chcą poszaleć na nartach bez dzieci przygotowano specjalną bawialnię "Świat Dzieci" gdzie można zostawić swoje najmłodsze pociechy pod fachową opieką. Trochę starsze dzieci mogą podszkolić swoje umiejętności w szkole narciarskiej.
Dodatkowo z okolić ośrodka można wybrać się na wyprawę biegową na szczyt Śnieżnik lub poszaleć w małym snowparku.

Dojazd

Z centrum Lądka Zdroju jedziemy w kierunku domu wczasowego "Wojciech", następnie do Placu Mariańskiego i ulicą Orlą. Z Orlej skręcamy w ul. Jadwigi, następnie w ul. Zamkową i ostatecznie w ul. Mikołaja Kopernika, przy której znajduje się stacja.
Dokładny adres znajduje się tutaj: http://www.narty.ladek.pl/

Parking

Bezpłatne parkingi mogące pomieścić do 350 samochodów. Dostępne są także osobne parkingi dla autobusów.

Kontakt

Address: Aleja Marzeń 22 57-540 Lądek Zdrój

http://www.narty.ladek.pl/

[email protected]

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)