0 obserwujących
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

La Plagne, razem z pobliskim ośrodkiem Les Arcs, tworzą od 2003 r, ogromny obszar narciarski o nazwie Paradiski, oferujący ponad 425 km tras zjazdowych i 144 wyciągi narciarskie.

La Plagne składa się z 11, połączonych ze sobą wiosek-resortów: Plagne Centre (1,970 m), Aime-La Plagne (2,100 m), Champagny-en-Vanoise (1,250 m), Montchavin (1,250 m), Plagne Villages (2,050 m), Plagne Bellecôte (1,930 m), Les Coches (1,450 m), Montalbert (1,350 m), Plagne 1800 (1,800 m), Belle Plagne (2,050 m), Plagne Soleil (2,050 m).

70 % tras znajduje się powyżej 2 000 metrów n.p.m., co sprawia, że warunki śniegowe są wprosrt wymarzone przez cały sezon. Jedną z najlepszych atrakcji stanowi bez wątpienia przejażdżka bobslejem na byłym olimpijskim torze bobslejowym.

Wyciągi narciarskie

92 wyciągi narciarskie o łącznej zdolności przewozowej 136 308 pasażerów na godzinę:

- 2 szybkie gondole, w tym "Vanoise Express", która łączy La Plagne z Les Arcs i potrafi przetransportować 200 osób na raz! Gondola jest dwupoziomowa i porusza się z prędkością 40 km/h, co czyni ją jedną z najszybszych tego typu maszyn na świecie.
- 10 mniejszych gondoli,
- 36 wyciągów krzesełkowych,
- 27 orczyków
- 21 wyciągów na początkujących
+ 7 wyciągów taśmowych, dedykowanych najmłodszym.

Trasy narciarskie

134 warianty zjazdów o łącznej długości ponad 225 km:
- 15 tras czarnych, 30 czerwonych, 72 niebieskie i 10 zielonych.
+ ogromny obszar do jazdy poza trasami.

Najdłuższa trasa zjazdowa to czerwona "Le mont de la guerre". Jej długość to 6 km. W trakcie zjazdu pokonujemy przewyższenie 1250 metrów.

Trasy są naśnieżanie przez 417 armatek i innych urządzeń generujących sztuczny śnieg.

Położenie

La Plagne leży we wschodniej części Francji, w regionie Rodan-Alpy, w departamencie Sabaudia. Tereny narciarskie usytuowane są w Alpach Zachodnich, na wysokościach od 1 250 do 3 250 n.p.m. Część tras znajduje się na lodowcu de la Chiaupe pod szczytem Bellecôte.

Infrastruktura

W La Plagne przygotowano dość atrakcyjne zaplecze dla rodzin z dziećmi. Działają tutaj świetlice, place zabaw, strefy szkoleniowe ze specjalnie dostosowanymi stokami i wyciągami. Rodzice mogą zabrać dzieciaki na lodowisko, na tor saneczkowy albo na przejażdżkę psimi zaprzęgami. Warto również wybrać się do lodowej wioski igloo i na zajęcia na krytej pływalni.

Młodzież na pewno będzie zadowolona z przejażdżki bobslejem oraz z możliwości zjazdu specjalnie przygotowanymi saniami - tzw. Airboardem.

Na miejscu działają aż 23 szkoły narciarsko-snowboardowe, oferujące rozmaite kursy, oraz około 20 wypożyczalni, serwisów i sklepów ze sprzętem zimowym.

Zaplecze apres-ski również nas nie zawiedzie. W obrębie kompleksu znajduje się ponad 30 restauracji, barów i pubów, oferujących regionalne przysmaki do jedzenia i do picia.

Dojazd

Zimą, jedyną drogą na teren ośrodka jest górska, dobrze przygotowana trasa "Albertville-Moûtiers". Pozostałe drogi dojazdowe są nieprzejezdne w sezonie zimowym.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://winter.la-plagne.com/station/plan-access.html

Parking

Na obszarze La Plagne znajdują się parkingi garażowe, jak i zewnętrzne. Części z nich jest płatna, część darmowa.

Pomiędzy miejscowościami Aime la Plagne, Belle Plagne, Plagne 1800, Plagne Bellecôte, Plagne Centre i Plagne Villages - Soleil kursują bezpłatne autobusy dla narciarzy.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)