0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 5
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 119 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 119 km
52,2 km
(44%)
Łatwy
42 km
(35%)
Średni
24,8 km
(21%)
Trudny

Informacje

W samym sercu najbardziej wysuniętego na północ regionu we Włoszech, znajduje się góra Kronplatz - Plan de Corones o wysokości 2 275 m n.p.m. Szczyt zawdzięcza swoją popularność całkowicie bezdrzewnemu, kopulastemu wierzchołkowi, na którym rozciąga się najlepszy teren narciarski w Tyrolu Południowym, oferujący wspaniałe warunki do uprawiania narciarstwa.

Trasy są tutaj szerokie i dobrze nasłonecznione, a podczas jazdy roztacza się przed nami malownicza panorama Alp Zillertalskich i Dolomitów. Według powszechnej opinii miłośników zimowego szaleństwa, resort posiada najnowocześniejszą infrastrukturę narciarską we Włoszech.

Kronplatz jest częścią składową Dolomiti Superski - sieci 12 ośrodków narciarskich w północnych Włoszech, które dają łącznie ponad 1 200 kilometrów tras narciarskich i przeszło 460 wyciągów narciarskich.

Położenie

Wakacyjny region Kronplatz w Tyrolu Poludniowym, jest najbardziej wysuniętym na północ obszarem we Włoszech. Dzięki lokalizacji, panuje tutaj wyjątkowo dobry klimat do uprawiania sportów zimowych oraz roztacza się niezwykła kombinacja zapierających dech w piersiach krajobrazów. Sezon narciarski trwa od późnego listopada, do późnego kwietnia.

W leżącej u podnóża Kronplatzu, dolinie Val Pusteria (Pustertal), znajduje się 13 popularnych miejscowości wypoczynkowych, spośród których największa, to średniowieczne miasteczko Brunico (Bruneck).

Dojazd

Informacje odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówki dotyczące innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.kronplatz.com/en/kronplatz/planning-booking/how-to-arrive

Wyciągi narciarskie

Maksymalna zdolność przewozowa ośrodka wynosi aż 70 485 pasażerów na godzinę. Na rozległym terenie ośrodka działa 21 kolei gondolowych, 5 wyciągów krzesełkowych oraz 6 wyciągów orczykowych.

Trasy narciarskie

Średniozaawansowani narciarze docenią szerokie, łagodne stoki i długie kilkukilometrowe trasy w dół doliny. Bardziej ambitni narciarze mogą przetestować swoje umiejętności na jednej z tras wchodzących w skład tzw. Czarnej Piątki, z której najbardziej wyróżnia się 2 km. wariant zjazdowy, o nachyleniu dochodzącym do 72 procent, należący do najtrudniejszych tras we Włoszech.

24 stycznia 2017, Kronplatz, po raz pierwszy w historii, będzie gospodarzem Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, a dokładnie slalomu giganta kobiet. Na ekstremalnie trudnej trasie Erta, ścigać się będą najlepsze alpejki na świecie.

Ośrodek dysponuje łącznie prawie 120 km różnorodnych tras narciarskich, obsługiwanych przez 450 armatek śnieżnych, dzięki czemu system sztucznego naśnieżania obejmuje 100 % powierzchni stoków!

Najdłuższa trasa - Ried - ma 7  km i leży na przewyższeniu 1 103 metrów.

Infrastruktura

Na narciarzy czeka tutaj sporo atrakcji na stoku, a także poza nim. Przygotowano trasę z bezpłatnym pomiarem prędkości, stałą trasę slalomową z pomiarem czasu, Skiline czyli system pomiaru przejechanych kilometrów oraz trasę z możliwością nagrywania przejazdu (gotowy film możemy pobrać ze strony internetowej).
Na terenie obiektu funcjonuje również wiele parków tematycznych, w tym najnowszy, położony pomiędzy stokami Belvedere i Plateau na wysokości 2 230 metrów n.p..m., oferujący trasy dostosowane do różnego poziomu zaawansowania.
Nie można zapomnieć o odwiedzeniu przynajmniej jednego, z dwóch parków zabaw dla dzieci, gdzie przygotowano specjalne, bezpieczne atrakcje, z których maluchy mogą korzystać, łącząc przyjemność z nauką jazdy na nartach lub desce.

Rejon Kronplatzu oferuje wspaniałe warunki do uprawiania narciarstwa biegowego. Miłośnicy tego sportu mają do dyspozycji aż 200 km pętli biegowych. Bardzo rozległa jest również sieć szlaków do zimowej turystyki pieszej. Region oferuje ponadto świetnie przygotowane tory saneczkowe, lodowiska, baseny, hale tenisowe, kuligi i jazdę konną.

Na najwyższym poziomie przygotowano również ofertę apres-ski. Zaszaleć można w Valdaorze, S.Vigilio czy Chienes. Dla szukających nieco innych wrażeń, atrakcją okaże się z pewnością historyczne centrum średniowiecznego miasta Brunnico.

Na stoku oraz w jego pobliżu, znajdziemy szeroki wybór punktów gastronomicznych - od tradycyjnych chat narciarskich i stylowych restauracji, do klubów i dyskotek, położonych bezpośrednio przy trasach. Zabawa bez ściągania butów narciarskich gwarantowana.

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)